Skocz do zawartości
krzycho007

01533 - Terminal 56 (High Beams)

Rekomendowane odpowiedzi

Wyświetlił mi się błąd jak w temacie. Tak na oko wszystko działa ok. może ktoś wie w czym problem?

Address 55: Xenon Range

Part No: 4Z7 907 357

Component: dynamische LWR D07

Coding: 00007

Shop #: WSC 00028

1 Fault Found: 01533 - Terminal 56 (High Beams)

36-10 - Open Circuit - Intermittent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa (nie prawidłowo działa) układ automatycznego ustawiania zasięgu reflektorów.

(36-10 - Otwarty Obwód - Przerywany) przerwa lub zwarcie przewodów elektrycznych pomiędzy silnikiem V48/lub V49 a komputerem sterującym, (układem regulacji poziomowania/ zasięgu działania reflektorów) - mechanizm od regulacji ustawiana lamp.

 

Może to być usterka sporadyczna - trzeba sprawdzić połaczenia wtykowe instalacji elektrycznej przy lampach i od komputera sterującego.

 

Diagnostyka VAG

Nastawy podstawowe

Układ automatycznej regulacji zasięgu działania reflektorów nie posiada możliwości ich ustawiania ręcznego, dlatego w celu ich regulacji przeprowadzić w diagnozie własnej przebieg „Przejście do nastaw podstawowych”. Po ustawieniu reflektorów zawsze odczytać zawartość pamięci usterekw komputerze sterującymsystemem. Konieczne jest bezwzględne przestrzeganie opisanego przebiegu wykonywanych poleceń.

– podłączyć przewód diagnostyczny testera VAG wybrać rodzaj, włączyć zapłon i podać wartość 55 dla słowa adresowego, określającego diagnozę systemu regulacji zasięgu działania reflektorów.

 

Grupa wskazań 04 – Nastawy podstawowe [001]

Reflektory zaczną się przemieszczać w kierunku swoich nastaw wyjściowych.

– teraz należy ustawić reflektory;

 

Grupa wskazań 03 – Sprawdzanie dzialania elementow wykonawczych

- Reflektory zostana opuszczone

- Reflektory zostana podniesione

 

Grupa wskazań 08 – Odczytanie bloku wartości mierzonych

[001]

1 = napięcie zasilania w V,

2 = napięcie w V dla świateł mijania na zacisku 56b,

3 = prędkość w km/godz,

[002]

1 = napięcie w V z przedniego czujnika poziomowania samochodu,

2 = napięcie w V z tylnego czujnika poziomowania samochodu,

3 = ADP w trakcie ustawiania lub ADP prawidłowa*.

 

ADP w trakcie ustawiania – oznacza, że silniki regulacyjne są jeszcze w położeniu wymagającym ustawienia reflektorów. ADP prawidłowe (i.O.) oznacza, że silniki regulacyjne są prawidłowo ustawione.

 

 

 

Kodowanie komputera sterującego.

Komputer sterujący w systemie regulacji zasięgu

działania reflektorów, musi zostać zakodowany do odpowiedniego rodzaju napędu samochodu. Przeprowadzenie kodowania

– wybrać 07 Kodowanie komputera sterującego

Podac numer kodu XXXXX (0-32000)

Wskazanie na wyświetlaczu testera: 5

 

Dla samochodu Passat możliwe są do wprowadzenia

następujące kody:

- 00015 dla samochodów z przednim napędem;

- 00016 dla samochodów z napędem na cztery koła; - np. podanie numeru kodu 00015.

 

4B0907357 REGUL.ZASIEGU REFLEKTOROW X008 - Kodowanie 00015

Wskazanie na wyświetlaczu testera po upływie ok. 5 sek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku wielkie dzięki, po przeczytaniu takiej odpowiedzi to tylko przysłowiowego "karpika można strzelić". Wczoraj skasowałem błąd i dzisiaj rano jeszcze raz podłączę komputer i zobaczę czy pojawi się znowu. Przed skanowaniem VAGiem w nocy jechałem autem w czasie burzy, może za dużo wody dostało się pod maskę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdziłem, błąd na razie nie pojawia się. Jutro wyjeżdżam więc przy światłach pogrzebię dopiero po powrocie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to zaśniedziałe styki w prawym reflektorze. Jak kupiłem samochód to miał połamaną obudowę palnika i dostawała się tam woda. Co prawda wymieniłem osłonę ale może w międzyczasie coś skorodowało. Jak sprawdzę to napiszę co było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności