Skocz do zawartości
QplanetQ

[B5] Chip Tuning (Gotowiec) AVF Passat 130km

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie .

 

Mam pytanko kupilem fejsa galletto 1260 i dostalem wraz z nim gotowe modyfikowane wsady . Wiem ze zaraz sie posypia opinie typu nie rob tego itp ale nie w tym sens i prosze jesli ktos bedzie chcial napisac cos nie zwiazanego konkretnie z odpowiedzia na zadane przezemnie pytanko to prosze nie pisac wogole.

 

Powiedzcie co musi sie zgadzac zeby wsad modyfikowany pasowal tzn mam koncowke nr ECU 019 KD natomiast w gotowcach nie mam takiego modowanego wsadu natomiast jest soft rownierz z AVF-a o koncowce 019 GQ czy jesli wgram ten soft to nie uwale ECU ( mam z 5 w zapasie):)

 

Prosze o konkrety za nie z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, jeśli chcesz mieć pewność co do wsadu to prześlij go na PW koledze anderllh na forum golfa czyli tu www. golf. pl wraz z Twoimi logami dynamicznymi silnika aha, masz silnik benzynowy więc nie wiem jakie masz grupy zlogować dynamicznie ale kolega Ci podpowie. Grupy dynamiczne benzyn różnią się od TDI bo z całą pewnością nie zaadoptujesz ich w takim stanie jakie są do swojego silnika.

Edytowane przez Sztomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spoko, jeśli chcesz mieć pewność co do wsadu to prześlij go na PW koledze anderllh na forum golfa czyli tu www. golf. pl wraz z Twoimi logami dynamicznymi silnika aha, masz silnik benzynowy więc nie wiem jakie masz grupy zlogować dynamicznie ale kolega Ci podpowie. Grupy dynamiczne benzyn różnią się od TDI bo z całą pewnością nie zaadoptujesz ich w takim stanie jakie są do swojego silnika.

 

nie myślę żeby kolega chciał wgrać do silnika beznynowego wsad od AFV-a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale przynajmniej powie mu na co może liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 3 passaty i te akurat w ktorym chce wgrac gotowca to AVF diesel 2003r tyle ze wsad z koncowka 019 kd sa od avfa z automatem a w manualu maja min 019 gq teraz co usi sie zgadzac nr ecu i HW number czy moge wgrac do kompa 019 KD soft 019 GQ I DO niego modowany soft 019gQ . Dzieki za namiar z pewnoscia z niego skorzystam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GQ i KD były z manualu, to zupełnie inne sterowniki, chyba BIPy się nie zgadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie .

 

Mam pytanko kupilem fejsa galletto 1260 i dostalem wraz z nim gotowe modyfikowane wsady . Wiem ze zaraz sie posypia opinie typu nie rob tego itp ale nie w tym sens i prosze jesli ktos bedzie chcial napisac cos nie zwiazanego konkretnie z odpowiedzia na zadane przezemnie pytanko to prosze nie pisac wogole.

 

Powiedzcie co musi sie zgadzac zeby wsad modyfikowany pasowal tzn mam koncowke nr ECU 019 KD natomiast w gotowcach nie mam takiego modowanego wsadu natomiast jest soft rownierz z AVF-a o koncowce 019 GQ czy jesli wgram ten soft to nie uwale ECU ( mam z 5 w zapasie):)

 

Prosze o konkrety za nie z gory dziekuje

 

jak ma byc tip-top to musi sie zgadzac numer sterownika oraz numer softu ....

 

p.s galeciakiem bym sie nie bawil bo w razie wpadki sterownika nie postawisz i szybko moze sie skonczyc zapas tych 5-ciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorganizuj sobie winolsa z sumami. Podejrzyj mapy w zmodyfikowanym sofcie. Znajdz podobne u siebie i podobnie pozmieniaj. Podpowiem że mapy z gotowców nie są za "rewelacyjne" i za wiele nie jest tam pozmieniane w stosunku do tego co mozna zrobić. Plusem tej metody jest że nic nie popsujesz. Pamiętaj o sumach kontrolnych!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zorganizuj sobie winolsa z sumami. Podejrzyj mapy w zmodyfikowanym sofcie. Znajdz podobne u siebie i podobnie pozmieniaj. Podpowiem że mapy z gotowców nie są za "rewelacyjne" i za wiele nie jest tam pozmieniane w stosunku do tego co mozna zrobić. Plusem tej metody jest że nic nie popsujesz.

 

No nie wiem czy nic kolega nie popsuje...widzialem gotowce z mapami tak podniesionymi ze tylko ograniczenie osprzetu limitowalo osiagi a za dlugo takie setupy nie jezdza..

Edytowane przez rob555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rob555 moze jestes w stanie wykonac jakiegos rozsadnego Moda pod moj sofcik ile bys sobie życzył zakie zlecenie ? Przeslal bym CI wsad zrobisz co trzeba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc a ja mam takie pytanie .

 

Vag Com pokazuje mi nr sterownika:

 

038 906 019 GQ

 

Czy mozna wsadzic sterownik z AWX ?

 

038 906 019 KE juz schipowany?

 

Czy operacja w ogoel sie nie powiedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, miał może ktoś w pasku 1,9 tdi 130 km avf chipa? chodzi mi dokładnie o chipa v-tech założyłem i auto nie do poznania zbiera się tylko sprawa taka że na programie 8 (najmocniejszym) po około 150 km/h  przechodzi w tryb awaryjny i muli się po zgaszeniu i zapaleniu wraca do normy i czy przyczynom może być zaślepiony egr? poprzez zatkanie wężyka? gość napisał mi żeby zmniejszyć program zmniejszyłem nie rozłącza się przy 150 więcej nie próbowałem bo mi się spieszyło do domu nie miałem czasu stawać nawet na chwilę no i czy ktoś ma może określone konie mniej więcej na poszczególnych programach? czy tylko na hamowni:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powerbox vtech to szajs, tylko zwykły chiptuning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1.9dci, tydzien jazdy i poszedl w swiat na rzecz chiptuningu. Po chipie wgranym w ecu bedzie jeszcze lepiej i zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam że zależy jaki chip miałeś ja nie mówie tu u chipie za 200 zł tylko oryginalnym z v-tech dedykowanym indywidualnie pod dany silnik koszt około 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vtech powerbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz za 550zl mozna zrobic chip-tuning u profesjonalnego tunera, te motorko to zadna nowośc.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, powerbox to szajs jak pisałem od samego początku, szkoda silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Interesuje mnie zmiana softu w Passacie B5 FL AVF .. 130 1.9 6 bieg . Otóż w moich samochodzie w DE dolozyli dodatkowy DPF. Jak wiecie w tych samochodach nigdy nie bylo dpfa co zatem idzie funkcji wypalania tak ze. Pytanie o ile na hamowni ten dpf dodatkowo dołożony moze mi osłabiać moc silnika. Wyszlo mi 125 ps z tym filtrem 
- JUZ GO WYCIAŁEM

 

 

IMG_20190113_163457.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łatwiej jechać na hamownie i sprawdzić? tego nie da się "zgadnąć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności