Skocz do zawartości
przybora

Chromy do okola szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie ukrywam ze temat byl poruszany z tego co widzialem ale nie znalazlem o to co mi chodzi. W oryginale chromy do okola szyb sa do okola drzwi i pod szyba w drzwiach a dokladnie te do okola sa nalepione na jakby uszczelkach karoserii przy drzwiach jak to prezentuje zalaczona fotka. Na forum ludzie wklejaja chromy w drzwi. Ja nie ukrywam ze bardziej podoba mi sie do okola wiec mam pytanie czy ktos to wklejal do okola drzwi a moze w drzwi wiec prosze o porade lub o wystawienie fotek. Jakiej firmy zastosowac chromy nie mowie o oryginalach bo mnie nie stac.

Z gory dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

przybora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

przybora, tego się nie "wkleja" lecz kupuje komplet i montuje, choć nie wiem czy do 3B pasują listwy od 3BG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedrona gdzie to mozna kupic?? na moim zdjeciu jest passat 3B, moze jakis numer katalogowy??[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Tylko na tym aucie jest chromowana tasma.

 

Poza ASO nie dostępne, może używka ale o tym raczej zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przybora, był juz taki temat na forum odnośnie listew z alledrogo. Podsumowując te listwy mozna określic mianem allgówno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij w MOJE AUTO pod spodem tam zobaczysz jak to wyglada u mnie, mam listwy z allegro firmy " CARPOINT" i mam je pol roku i dalej wygladaja swietnie. Zakladalem je ponad czarne listwy nad szybami ( czyli przyklejalem do karoseri )

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przybora, dowiedz się czy dolne listwy przy szybach podejdą z 3BG do 3B bo mam takie na zbyciu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubotek, podejda, podejda. Drzwi w 3B i 3BG sa takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka cena za te listwy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kliknij w MOJE AUTO pod spodem tam zobaczysz jak to wyglada u mnie, mam listwy z allegro firmy " CARPOINT" i mam je pol roku i dalej wygladaja swietnie. Zakladalem je ponad czarne listwy nad szybami ( czyli przyklejalem do karoseri )
jakiej szerokości są twoje listwy, bo znalazłem 3 rodzaje: 6; 9; 12 mm. zwinięte po 8 m. każda. Jeszcze jedno, w jaki sposób robiłeś połączenia listew, jakiś foty ile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górna listwa idzie w calosci a dolne docinalem na dlugosc dzwi ( szyb ) zalacze zdjecia jak wróce z pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze Własnie zastanawiam nad kupnem takich list (na tasmie samoprzylepnej) ale mam dylemat jak one sie uginaja np nad szyba Czy nie bedzie pekniec na listwach noi jaka srednice wybrac ?? :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mner

A tak apropo ma ktoś może takie listwy w 3B kombiaku autko w jasnym kolorze, najlepiej srebrny. Chciałbym zobaczyć jak sie na takim te listwy prezentują. Jak ktoś ma to niech wrzuci jakieś zdjęcie. Proszę. :padam: Bo mam dylemat czy przy takim kolorze nadwozia jest sens kleić.......wydaje mi się że nie będzie takiego efektu jak przy ciemnych kolorach, ale może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość some0NE
wydaje mi się że nie będzie takiego efektu jak przy ciemnych kolorach, ale może się mylę.

 

zgadza sie... az takiego efektu nie bedzie, ale IMHO warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywotność takich listew jest ograniczona. Kupiłem na grilla i po 2 latach - to nie to... Tu chrom z listwy odchodzi tam się zciera. Wymiana z grilla to 10 min roboty a jak klej pozostanie to albo rozpuszczalnik-benzynka albo nawet lekko papierkiem wodnym przez nastepnym klejeniem można "zmatowić" podłoże. A wokół drzwi i okien?

Dlatego mimo chęci ogromnej nie zdecydoawłem sie na okejenie listwami samoprzylepnymi nadwozia. W dodatku, że nawet jak grill nie jest "pierwsej świezości" to mniej sie rzuca w oczy niż listwa wokół szyb- którą ogladam przy kazdym wsiadaniu do samochdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mafiemek

czesc wam!to moj pierwszy post na tym forum i witam was wszystkich serdecznie!

 

listwy montowane w listwach dookola okien byly jedynie w 3bg!!(Variant i Lumuzyna) ale mozna do 3B tez je zamontowac

 

znam sie troche na tym bo jestem z forum http://www.passatplus.de i http://www.passat3b.de w ktorych juz wiele razy obmawiano te tematy.

 

niestety, koszt jest stosunkowo wiekrzy niz naklejane chromowane listwy np. firmy Carpoint. koszt pracy w warsztacie jest drogi oraz samorobka czasochlonna za to efekt jest fajny, jedynie kosztowny :dobani:

 

material:

wszystkie listwy okienne (chrom)

klamerki ktore trzymaja te listweki

(!)szyby tylnie od 3bg bo listwy chromowane pasuja jedynie do szyby z 3bg a nie do 3b

te szyby sa w 2 odcieniach przyciemnianach 3b ma zielone a 3bg ma szaro czarne

oraz klej do szyb tylnych

plyn do mycia szyb

a na sam koniec dobre piwko :D

 

 

1x listwa chromowana dzwi kierowcy

1x listwa chromowana dzwi pasazera

1x listwa chromowana tyl prawy

1x listwa chromowana tyl lewa

1x szyba tylnia z chromowana listwa prawa

1x szyba tylnia z chromowana listwa lewa

1x listwa dachowa chromowana prawa

1x listwa dachowa chromowana lewa

1x listwa maskujaca 3B9 853 709 B B41 4,99€

1x listwa maskujaca 3B9 853 710 B B41 4,99€

okolo 20 nitow

klej do szyb

 

spis nr.:

http://www.passatplus.de/umbauteile/chrom_fenster/chromleisten.htm

 

mam nadzieje ze to pomoglo wam chociaz troszeczke :)

 

pozdrowienia , mafiemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szyby trzeba wymieniac?

w variancie tylne - tam listwy sa zespolone z szyba

w sedanie nie mam pojecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość some0NE

tak ogladam te obrazki i wynika z nich, ze do sedana potrzebowalbym:

 

2x 3B5 854 701 B 7Z7 Chromleiste, links + rechts (gora)

2x 3B0 837 475 7Z7 Chromleiste, vorn, links + rechts

2x 3B4 839 475 7Z7 Chromleiste, hinten, links + rechts

 

 

Mafiemek, zgadza sie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności