Skocz do zawartości
Maciek91

Wymiana zawieszenia co i jak?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym tyg bede wymienial zawieszenie, chce to zrobic sam i sie uparłem, na forum znalazlem tylko jak w 3bg wymienic amorki z tyłu a chiałbym aby ktoś tak dokładnie krok po kroku opisał wymiane amorkow przod i tył i sprężyn. W co warto sie zaopatrzyć aby było łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno w dobre klucze ściągacz do spręzyn i zimne piwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz mam, jesli miałby ktos jakies zdjecia z takiej operacji byłbym bardzo wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przod: Odkrecasz trzy sruby na kielichu amorka klucz nr. 16 sa po lewej i prawej stronie zaraz przy grodzi i w niej i na koniec jedna srube od gornych wachaczy mocujaca ją do zwrotnicy klucz nr. 16. Pozniej odkrecasz jedną mocujaca do wachacza na klucze nr. 18-19 i wychodzi caly mcperson. Pozniej zdejmujesz taki kaptur/nakladke z wachaczami gornymi na klucze nr. 13 dwie sruby po przekatnej. Musisz zaopatrzyc siew sciagac do sprezyn i scisnac sprezyne i pozniej za pomoca imbusa/torxa trzymac gorna srube amortyzatora a kluczem odkrecac nakretke - wylazi cale z poduszkami pamietaj zeby nie pomylic kolejnosci i dac podkladke.

Tył. Odkrecasz dolna srube amortyzatora w belce na klucz nr 15/16 pozniej gorne mocowanie amortyzatora na klucz 15 - wszystko robisz zesciagnietym kolem nie musisz nic bebeszyc ze srodka. Jak juz wyciagniesz amorek nadepnij na tarcze hamulca to wyskoczy sprezyna lub pomoz sobie breszka.

 

Tyle, milej roboty i uwazaj zeby przednia sprezyna Cie nie zabila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziena! tego mi bylo trzeba. mam nadizeje ze nie zgine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie wiec od siebie dopisze ze z przodu wystarczy odkrecic 2 śruby ktore sa pod zaślepkami pod maska zaraz obok tych ktore miałem odkrecić, a nastepnie trzeba scisnac sprezyny, odkrecic srube mocowania amora na dole i delikatnie drewniana belka odgiać całą tarcze wraz z wachaczmi do dołu i amor wychodzi bez mydła, a wachaczy ani nic nie trzeba rozpinać czas wymiany 4 amorow i sprezyn zaja mi 5h. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak piszesz. Dodam tylko, że gumowe zaślepki są polakierowane, warto na dzień przed ściągnąć podszybie, zdemontować zaślepki, psiknąć odrdzewiaczem, a następnego dnia zabrać się na wymianę. Przy demontażu amorów uwaga na osłony przegubów!

 

jestem po wymianie wiec od siebie dopisze ze z przodu wystarczy odkrecic 2 śruby ktore sa pod zaślepkami pod maska zaraz obok tych ktore miałem odkrecić, a nastepnie trzeba scisnac sprezyny, odkrecic srube mocowania amora na dole i delikatnie drewniana belka odgiać całą tarcze wraz z wachaczmi do dołu i amor wychodzi bez mydła, a wachaczy ani nic nie trzeba rozpinać czas wymiany 4 amorow i sprezyn zaja mi 5h. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis potwierdzony , wymiana amortyzatorów odbyła się bez rozpinania górnych wahaczy . Mam tylko jeden problem a mianowicie uszkodziłem dwie zaślepki te gumowe . Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby podać mi ich numery lub prawidłową nazwę bo nie mogę ich namierzyć ani nawet zamówić . Próbowałem jako zaślepka nadwozia , podwozia i inne ale bez skutku . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z szanownych Panów może mi powiedzieć czy podkładka która siedzi na tłoczysku ma się zapierać o mocowanie czy ma też przechodzić przez nie i dopiero zatrzymywać się na poduszce? problem w tym że wymieniam znowu gwint i mam dwie różne podkładki i nie wiem jak powinno być prawidłowo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności