Skocz do zawartości
seba

Kolory kabelków a właściwe podłączenie radia

Rekomendowane odpowiedzi

Na kablach pomiędzy ISO a radiem musisz podpiąć w przypadku Pioneer'a żółty do niebieskiego bądź biało niebieskiego. Nie pamiętam dokładnie. W każdym bądź razie na żółtym kablu musisz podać 12V. Tak u mnie rozwiązałem problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tej kostce od nowego radia mam właśnie takie dwa kabelki ale nie przyszło mi do głowy żeby je zamienić:P spróbuję jutro:) dzięki wielkie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski musi być podłączony. Do nich musisz dołączyć żółty. Ja rozłączysz niebieski to nie wiem czemu ale mi przestał działać centralny zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie były 3 kable zlaczone na środku. Niebiesko-bialy, żółty i czerwony. Chciałem połączyć tak jak pisałeś niebieski z żółtym ale niestety złączki były założone na odwrót tak że nie dało ich się połączyć więc spróbowałem żółty z czerwonym i teraz wszystko działa:D podtrzymuje pamięć, włącza i wylacza się z kluczykiem:) tak czu siak dzieki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wziąłem się z podtrzymaniem pamięci do biało niebieskiego kabla i wszystko, no prawie wszystko czuła jak należy. Nie działa załączenie i rozłączanie z kluczyka. Czy podtrzymanie mam dać do czerwonego kabla? To ma jakąś różnice? Wg mnie nie bardzo no ale sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam rowniez borykam sie z problem w radiu Pioneer, radio jest nowe, niestety po wyjeciu kluczyka nie zapisuje mi ustawien. Niestety nie wiem dokladnie w ktorym miejscu podlaczyc kabel zolty do niebieskiego. Ponizej zalaczam zdjecia kostek.

 

Juz chyba znam odpowiedz, musze pozamieniac kable na srodku, tylko niestety jak kolega kilka postow wyzej nie dam rady podlaczyc niebieskiego do zoltego, wiec bede musial sprobowac z czerwonym :)

DSC_0301.jpg

DSC_0300.jpg

Edytowane przez EmDzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz może wyprowadzone dodatkowe kable żółty i niebieski? U mnie ze wsuwek łączących się na środku pomiędzy kostkami są wyprowadzone dodatkowe kabelki i od żółtego i od niebieskiego. Ja na żółtym tylko przerobiłem konektor z męskiego okrągłego na męski płaski bo na niebieskim miałem żeński płaski i je połączyłem. Wiem brzmi to trochę skomplikowanie ale zajmuje dosłownie 5 minut roboty. Niebieski jak rozłączysz to może przestać centralny zamek działać. U mnie tak było jak podłączyłem swojego Pioneer'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio dziala jak powinno po zamianie czerwonego z zoltym. Mam wyprowadzony dodatkowy kabel od niebieskiego na ktorym widnieje naklejka "remote control", nie ruszalem wcale niebieskiego i wszystko dziala jak powinno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I da się włączyć bez kluczyka oraz wyłącza się po wyjęciu kluczyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie probowalem go wlaczyc bez kluczyka, ale normalnie sie zalacza po wlozeniu i wylacza po wyjeciu kluczyka ze stacyjki.

Edytowane przez EmDzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał spróbować tego u siebie. Ciekawe czy bez kluczyka tez się da włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mi chwile to podskocze do fury i sprawdze :)

 

---------- Dodano o 19:55 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:51 ----------

 

tak wiec radio po zamienie kabelkow zolty z czerwonym dziala dopiero gdy kluczyk jest w stacyjce i jest zalaczony zaplon. Inaczej nie dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Wiec ja swojego nie ruszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem posiadam vw caddy 98r chciałem w nim zamontować radio beta 4 z passata b4. Radio normalnie odpaliło ale coś jest w nim uszkodzone nie wychodzi z niego dźwięk więc rado poszło na złom, ale co się okazało żadne inne rado nie daje żadnej oznaki życia. Nie mam pojęcia o co chodzi czy standardowo są inaczej kable czy co, radia grają wszędzie tylko nie w caddy. Proszę o pomoc gdyż jazda bez rada jest dość uciążliwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zakładać nowego postu. Proszę o pomoc, za co odpowiadają kolory tych przewodów. dodam, że jest to fabrycznie wyprowadzone w Passat b5 fl. 2003 rok. Radio było podłączone gamma V. teraz chce zmienić i nie wiem do czego to podłączyć?DSCF7259.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwony-czerwony

Żółty-zolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem Pioneer 8500 naturalnie canbus musialem dokupic, dzis wszystko chcialem podlaczyc w Passku z 2010 B6 i nic z tego.

Macie moze pojecie co moze byc pomieszane lub niepodlaczone?

 

Po kolei zdjecia pokazuja:

1canbus wejscie/wyjscie

2 kostka laczaca canbus z radiem

3 kostka canbus

4 kostka passat

5 nie mam pojecia gdzie to wszadzic :-D

Podlaczylem 1din Pioneer tylko czerwony i czarny i dziala bez problemu.

uploadfromtaptalk1406312218688.jpg

uploadfromtaptalk1406312236719.jpg

uploadfromtaptalk1406312275949.jpg

uploadfromtaptalk1406312302960.jpg

uploadfromtaptalk1406312317671.jpg

Edytowane przez Wojtasan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis podlaczylem radio bez canbus nie dziala czerwony, czarny, zolty, pomaranczowy jak stoi w ksiazce radia, potem próbowałem prosto z akumulatora plus i minus i tez nie saplo.

Odsyłam spowrotem skoda tylko czasu bylo wrrrr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy kupiłem paska b3 problem jest z głośnikami od lewego głośnika z kokpitu przewód wędruje dość sporą wiązką w drzwi kierowcy i tam kończy się szeroką wpiną , moje pytanie brzmi tak czy b3 miało montowane jakieś moduły do radia w drzwiach kierowcy bo oczywiście nic nie gra a mimo tego że wszystkie głośniki są podłączone pod orginalną instalacje głośników jest 4 i tyle samo przewodów do radia w kość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam tylko małe pytanko, więc nie bd zakładał nowego tematu. Radio nie zapamietuje mi ustawień więc chciałem zamienić kable czerwony z żółtym, lecz z kostki iso wychodzi tylko czerwony z pinu nr 7 i ma rozgałezienie na kable z radia czerwony i żółty, Chce dołożyć do kostki iso ten żółty kabel z pinu nr 4 tylko jak to zrobić?? Może i banalne pytanie ale mam goły kabel a potrzebuję jakby wsówkę/ konektor?? Byłem w 3 sklepach motoryzacyjnych to dawali mi tylko zwykłe złączki co takiego:

 

zlaczka-do-kabli-urzadze-elektromagnetycznych-h0.jpg

 

Mam nadzieje że mi pomożecie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności