Skocz do zawartości
seba

Kolory kabelków a właściwe podłączenie radia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy kolory kabli w kostce passata b3 są standardowe? jeśli tak, to który kabelek to masa, który napięcie itd...? Nie mam próbnika, a chcę podłączyć radio, na razie bezskutecznie, a potrzebuję skonfigurować kostkę wg rysunku na drugim zdjęciu.

kostka.jpg

naviheaven.jpg

Edytowane przez seba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie

 

 

Witam jestem poczatkujacy wiec pisze jak pisze.

Zakupilem nowe radyjko do mojego passata i mam problem z podlaczeniem poprostu kabelki mie mecza jak podlacze to poprostu cd nie chce wejsc a radyjko jest nowka za £250 i na stowke myle kabelki. Prosze o pomoc ktory kolor z czym podlaczyc.

 

I. Kostka ISO passat._____________________II. Kostka radio

 

1. Cienki niebiesko-bialy___________________1.SAFETYGND-12V

2. ---------____________________________2.BACK UP +12V

3. Cienki zolto-zielony____________________3.MUTE

4. Cienki czerwony_______________________4.B+battery

5. Gruby czerwono-niebieski_______________5. ANT

6. Cienki szaro-niebieski___________________6.------------

7. Gruby czerwono-niebieski (drugi raz)______7. ACC

8. Gruby brazowy________________________8.GND

 

II. Kostka ISO passat.____________________II. KOSTKA RADIO

 

1. Niebieski_____________________________1. RR+ (PRAWY TYL+)

2. BRAZOWO-niebieski____________________2.RR- (PRAWY TYL -)

3. CZERWONY___________________________3.FR+ (PRAWY PRZOD+)

4.BRAZOWO-CZERWONY__________________4.FR- (PRAWY TYL-)

5.CZERWONO-ZIELONY___________________5.FL+ (LEWY PRZOD+)

6. BRAZOWO-ZIELONY____________________6.FL- (LEWY PRZOD-)

7.NIEBIESKO-BIALY_______________________7.RL+ (LEWY TYL+)

8.BRAZOWO-BIALY_______________________8.RL- (LEWY TYL-)

 

 

DZIEKI ZA POMOC I JAK KTOS MI ODPOWIE MOZE KTOS INNY JESZCZE RAZ TO SPRAWDZIC I POTWIERDZIC WYSTARCZY ZE NAPISZECIE NUMERKI NP.

 

PASSAT=RADIO

I

1=....

2=...

.....

 

II

 

1=.....

2=.....

......

 

DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
II. Kostka ISO passat.____________________II. KOSTKA RADIO

 

1. Niebieski_____________________________1. RR+ (PRAWY TYL+)

2. BRAZOWO-niebieski____________________2.RR- (PRAWY TYL -)

3. CZERWONY___________________________3.FR+ (PRAWY PRZOD+)

4.BRAZOWO-CZERWONY__________________4.FR- (PRAWY TYL-)

5.CZERWONO-ZIELONY___________________5.FL+ (LEWY PRZOD+)

6. BRAZOWO-ZIELONY____________________6.FL- (LEWY PRZOD-)

7.NIEBIESKO-BIALY_______________________7.RL+ (LEWY TYL+)

8.BRAZOWO-BIALY_______________________8.RL- (LEWY TYL-)

 

to jest kostka glośnikowa i tu nic nie robisz,

 

druga kostka to zasilanie do radia,

 

jeśli masz dwa razy grube czerwono niebieskie, to jeden podłączasz do żółtego przy radiu, (B+ batery). brązowy do czarnego przy radiu (GND), czerwony przy radiu do cienkiego czerwonego, jeśli dobrze pamiętam, najlepiej jakbyś podrzucił zdjęcie tej kostki tutaj, wtedy wszystko będzie jasne, napewno musisz przy radiu rozpiąć lub przeciąć ten niebieski kabel na którym piszę ANT bo niebieski daje 12V na zasilanie np el anteny, a drugi gruby czerwono niebieski też ma 12V i możesz uszkodzić radyjko. :)

 

pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkop kotleta, ale chciałem się dowiedzieć od czego mogą być dwa kabelki będące razem w wiązce od radia, oto foto:

DSC01834.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Z racji tego iż nie moge pisać nowych tematów podpinam się pod ten. W moim passacie mam problem iż radio nie wyłancza się wraz z zaplonem co mnie bardzo denerwuje. W poprzednim aucie mialem tak iż po wyłączeniu auta radio samo gasło, a w tym cały czas zapominam wyłanczać. Gdzies wyczytałem że trzeba jakiś kabel przepiąć ale jaki to już nie wiem. Z gory dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz pod jaki plus jest radio podlaczone. czerwony kabel. powinien byc zaplon a nie bateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 3B, jest to tak, bo sam ostatnio kombinowałem żeby podłączyć radio nie fabryczne:

CIENKI CZERWONY - plus po stacyjce

GRUBY CZERWONO-NIEBIESKI - plus z akumulatora

GRUBY CZERWONO-NIEBIESKI (2) - tak jak wyżej (dwa plusy z akumulatora, chyba tylko fabryczne radio potrzebuje)

GRUBY BRĄZOWY - masa

CIENKI NIEBIESKO-BIAŁY - wzmocnienie anteny

CIENKI NIEBIESKO-SZARY - tylko do gammy, regulacja głośności do prędkości

CIENKI ZIELONO-BRĄZOWY - podświetlenie

 

Ogólnie to w nie fabrycznym radiu mam podłączone tylko mase, plus ze stacyjki, plus z aku.

Miałem problemy z zapamiętywaniem ustawień, więc zamieniłem miejsca plusów.

Później radio miało problem z jakością odbioru, więc kabelek ze wzmocnienia połączyłem z plusem ze stacyjki.

 

Mam nadzieje że komuś to coś pomogło ;) I że w miarę zrozumiale jest to napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do tematu kabelków i ich kolorów. Mam 2 zagłówki DVD ale mam problem z ich podłączeniem bo jest jeden przewód który jest zakończony kostką z czterema pinami, a w nim jest wpięta dalsza część kabla i za wtyczką zaraz jest ucięty i widać w nim cztery kable w różnych kolorach. Czy ktoś wie który jest od czego i jak muszę je podłączyć żeby zaczęły mi działać monitorki pod radiem 2 DIN ? Czy oprócz tego kabla muszę coś jeszcze mieć,jakiś może moduł czy coś takiego? radio jest z funkcją DVD SAM_4658.jpg

SAM_5279.jpg

SAM_4653.jpg

SAM_4654.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj wyciągnąć przynajmniej jeden monitorek i sprawdź model producenta, musisz tez napisać co to za radio bo nie wszystkie miały chyba Video-out.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po nieważ nie mogę zakładać nowych tematow, a nie chcę zaśmiecać jakimś bezsensowymi wywodami, postanowiłem tu napisać.

kupiłem B5 przed FL, bez radio OEM, tylko jakiś ALPINE. Jest podłączone dobrze, ale na kostce, przy odpalonym silniku napięcie jest ok 12 vol. Podmieniałem bezpiecznik, kable całe, połaczenia OK. ładowanie na klemach 13,8, wiec ciut mało, ale nie ma to wplywu aż na taki ubytek prądu na kostce ISO....gdzie ewentualnie szukać problemu???

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry i pozdrawiam wszystkich.

Jestem nowy i jak wszyscy szukam rady i pomocy.

a wiec chce podłączyć radio DIN1 zamiast DIN2 i mam problem z kablami za chorery czarnego nie umie znaleźć czyli kabla masy,

podłączyłem już czerwone brązowe i radyjko nie idzie bo masy nie ma,sa dwa cienkie innego koloru(na zdjęciu 1 widoczne) i nie wiem czy je zmostkowac bo pojedynczo podłączałem i tez nic.

Dodam ze w radiu czerwony jest zmostkowany z zółtym.

Musze niebieski tez podlanczyc czy nie trzeba?

Radio ma być tylko parę tyg.wiec nie chce jakichś adapterów kupywac poprzednim radiem bylo RNS510.20131126_095454.jpg

20131126_095608.jpg

Edytowane przez Wojtasan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za chorery czarnego nie umie znaleźć czyli kabla masy,
Przewód masowy w autach grupy VAG jest koloru brązowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli

Czarny-brazowy?

Czerwony-czerwony?

Dzieki zaraz przetestuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na forum i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu. Postanowiłem więc się podpiąć, może tu uzyskam odpowiedź. W moim Passacie zastałem sytuację jak na zdjęciach. Zajrzałem do głośników i znalazłem od nich kable. Z kostki pozostały jednak 3 kable - czarny, żółty, czerwony. Natomiast z wiązki samochodu, jak na ostatnim zdjęciu, zostały 4 kable: czarno-brązowy, czerwono-żółty, brązowo-czerwony, niebiesko-zielony. Jak resztę dopasować, żeby wszystko ruszyło?

 

CAM00015.jpg

CAM00038.jpg

CAM00040.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ,,tomnik,, gra i nie buczy :P

Bartek z Venta 1994 pamietam ze braz-czerwony byl ,,+,, a braz-czarny to ,,-,,a zolty-czarny to pewno zolty;) tak przynajmniej u mnie bylo.

Podepnij zaroweczke to zobaczysz co sie bedzie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Będzie testowanie. Jak coś wyjdzie to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Wyjąłem radio gamma ze swojego 3b i wsadziłem Pioneer'a DEH-4000UB, które miałem po poprzednim aucie. I tu pojawia się problem. W poprzednim aucie (Skoda Felicia) miałem spięty kabel czerwony z żółtym aby działało podtrzymanie pamięci w radiu i trzymało wszystkie ustawienia i pamiętał ostatnio odtwarzany utwór. Gamma seryjnie tez pamiętała programy radiowe które zaprogramowałem. Na kablach nic nie ruszałem w kablach a teraz Pioneer nie chce trzymać ustawień ani stacji. Dodam, że radio gamma włączało się i gasło po stacyjce. Ale bez kluczyka tez można je było włączyć. Natomiast Pioneer włącza się tylko po stacyjce i nie pamięta nic po wyjęciu kluczyka. WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz źle podłączone te kabelki, każde radio posiada kilka opcji podłączenia tych 2 kabli, u brata mieliśmy to samo dopóki nie pokombinowaliśmy z tymi kablami, teraz gaśnie po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki i działa bez zapłonu i kluczyka w stacyjce. Radio to Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, a może raczej fela1.398 :cool tak mi się wydawało ze musze coś z kablami pokombinować. Będę się dziś bawił z tym. Zobaczymy czy mi się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w moim nowym radiu, to znaczy wszystko działa zalaczenie z kluczykiem i gasnie tak samo ale nie trzyma pamięci:/ wcześniej miałem inne radio i działało wszystko. Może ktoś napisać jaki kabel gdzie podpiąć czy coś? Moje radio to Pioneer AVH- X5500BT. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności