Skocz do zawartości
Gość kowalwalcz

brak mocy w AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kowalwalcz

podczas jazdy w niemczech auto nagle stracilo moc, 140km/h to max co mozna wyciagnac. Bylo kilka przypadków ze auto powracalo do normy i moc powracala ale finalnie pozostalo 140km/h, podejrzenie padlo na przeplywomierz wiec zjechalem na parkingi odpialem wtyczke od przeplywki i teraz tak czy jest wtyczka zapieta czy tez odpieta auto caly czas jedzie max 140km/h. Nie podlaczalem jeszcze vaga wiec nie wiem czy istnieja jakies bledy

Czy ktos z kolegow mial taki problem i podzieli sie wynikiem naprawy

pozdr

kowal

oto odczytania vaga:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

 

 

Chassis Type: 3B - VW Passat B5

Scan: 01,02,03,08,15,16,17,19,35,36,37,46,55,56,58

 

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 038 906 018 P

Component: 1,9l R4 EDC G00SG 1623

Coding: 00002

Shop #: WSC 05314

1 Fault Found:

01265 - Exhaust Gas Recirculation Valve (N18)

31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent

Readiness: N/A

 

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 614 111 AB

Component: ABS 5.3 FRONT D00

Coding: 0273004281

Shop #: BB 24548

No fault code found.

 

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 3B1 907 044 A

Component: CLIMATRONIC S 7.0

Coding: 02000

Shop #: WSC 05314

No fault code found.

 

Address 15 -------------------------------------------------------

Controller: 1J0 909 607 A

Component: AIRBAG VW3 S V03

Coding: 00065

Shop #: WSC 05311

No fault code found.

 

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 3B0 919 890 M

Component: B5-KOMBIINSTR. VDO V10

Coding: 22140

Shop #: WSC 00000

IMMO-IDENTNR: VWZ7Z0W0606452

No fault code found.

 

Address 37 -------------------------------------------------------

Controller: 1J0 919 887 A

Component: Navigation BNO 0103

Coding: 00000

Shop #: WSC 00000

No fault code found.

 

Address 46 -------------------------------------------------------

Controller: 1J0 959 799 AH

Component: 3C Zentral-SG Komf. 0001

Coding: 04097

Shop #: WSC 32549

No fault code found.

 

 

End -------------------------------------------------------

 

dodam ze przeplywka byla wymieniana na oryginalna BOSHa jakis rok temu oczywiscie mam fakture, moze ktorys z kolegow podpowie co sprawdzic i ktore bloki mierzyc aby pewne sprawy wykluczyc

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość batmann

Jezeli odlaczysz wtyk i nie ma roznicy,to na bank przeplywomierz...mialem ten sam problem...zmienilem przeplywke i auto wciska w fotel:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

batmann, jeśli odłączysz przepływkę i nie ma żadnej różnicy to oznacza to tylko tyle, że przypłowierz jest w pełni sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KANZAS

czyli najlepiej sprawdzić przepławkę vagiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
czyli najlepiej sprawdzić przepławkę vagiem

powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v

01265 - Exhaust Gas Recirculation Valve (N18)

 

To przeciez EGR, sprawdz polaczenie, przeczysc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kowalwalcz

01265 - Exhaust Gas Recirculation Valve (N18)

 

To przeciez EGR, sprawdz polaczenie, przeczysc.

 

to bylo juz wczesniej i auto jezdzilo pieknie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kowalwalcz
batmann, jeśli odłączysz przepływkę i nie ma żadnej różnicy to oznacza to tylko tyle, że przypłowierz jest w pełni sprawny.

 

oj nie moge sie z tym zgodzic, dzis dopadlem drugiego passata i po odpieciu przeplywki auto calkowity muł, po zapieciu zapiernicza jak nowe, problem w tym ze wtyk jest inny i nie moge przelozyc tej przplywki do siebie...

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rury od IC sprawdziłeś??Przy rurach objawy sa identyczne jak prz przepływce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kowalwalcz
A rury od IC sprawdziłeś??Przy rurach objawy sa identyczne jak prz przepływce

nie rur nie sprawdzalem ale wtedy chyba by kopcil okrutnie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie.Jak jest niewielki otwór to nie będzie aż tak kopcił.Weź jakiegoś kolege żeby ci gazował auto,a ty dotykaj rur.Jak stwierdzisz że gdzieś ucieka ci powietrze,to masz usterkę zlokalizowaną.Miałem to samo i mi pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat walkowany ,szukajke przeszukalem i nie znalazlem podobnego tematu,a wiec odczuwam brak mocy przy ruszaniu,VAG nic nie pokazuje zadnych bledow coz to moze byc,filtr paliwa wymienilem filtr powietrza tez czysty, :mur::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez ostatnio miałem taki problem ale po wymianie "przepływki" wszystko wrociło do normy Ale VAG mi pokazał problem

Pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mner

Vag niekoniecznie musi pokazywać problem z przepływomierzem jako błąd. Niezbędna byłaby diagnostyka "dynamiczna" (w czasie jazdy 3 bieg i obroty ok 4 tys), i sprawdzenie wszelkich osiągów aktualnych z wymaganymi.

Ja osobiście bym stawiał w twoim przypadku na przepływomierz, ale oczywiście równie dobrze może to być coś innego (nieszczelne, dziurawe węże gumowe, zapieczone kierownice turbiny, N75).

Tak, że jak nie chcesz od razu na Vag jechać to radze

1. Sprawdź czy chodzą kierownice turbiny (gdzie i jak to robić - szukajka),

2. Sprawdź szczelność wszelkich "wężyków" gumowych wraz z opaskami (jak i co - szukajka)

 

Jeśli wszystko gra to pozostaje albo Vag albo sprawny przepływomierz i podmiana w celu sprawdzenia czy twój jest walnięty. Jeśli dalej ok to już radze Vag chyba ze masz na tyle zwinne ręce (bo strasznie tam ciasno) i dasz rade również na chwilkę podmienić zaworek N75 na inny sprawny lub (jak gdzieś to tu przeczytałem na N18 ale nie wiem dokładnie). I w sumie tyle. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem juz padnieta przeplywke i objawy byly takie,auto wpadalo w dziure, teraz tak nie jest,poprostu mam wrazenie ze auto nie moze sie pozbierac przy starcie ,vag nic nie pokazal ,specmen mowi ze turbina ok,przeplywka ok, :mur::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mner

Napisałem ci w sumie w poprzednim poście wszystko co zrobiłem ze swoim autkiem, ponieważ objawy miałem takie jak ty teraz, tzn m in. musiałem się trochę pomęczyć żeby ruszyć i żeby nie zgasł :mur: U mnie vag w sumie nie pokazywał błędów ale różnice w ilości zmierzonego powietrza rzeczywistego z wymaganym (szczególnie dobrze widoczne w teście dynamicznym). W moim przypadku to była przepływka i teraz po zmianie na nową to jak ruszam i przyspieszam na każdym biegu to plomby w zębach mi chcą wylecieć :rotfl::hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartdublin

witam , wczoraj wyjerzdzam sobie do centrym cisne i nic turbo nie chodzi: w drodze powrotnej chodzil jzu normalnie, turbina moze sie zaiweszac? czy to oznaki ze zaraz padnie;/? po odkreceniu weza wylotowego w srodku olej ale nei az tak duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemek p-ce

A może ja pomogę :-) Więc u mnie było to tak: przy 130 - 140 km/h spadała moc i to bardzo. Okazało się na początku, że spadł jeden z wężyków, kóry dostarcza podciśnienie do napędzania turbiny. Ale po kilku dniach to samo. Jeździłem do różnych cudotwórców aż wreszcie trafiłem do servisu diesla. I co sie okazał? diagnoza na wejściu - brudne paliwo zapaskudziło turbine. Turbina nie pracowała w pełnym zakresie obrotów i sie zacinała. Można to sprawdzić bo jak silnik osłabnie trzeba sie zatrzymać wyłączyć silnik i włączyć ponownie, jeżeli po ponownym uruchomieniu silnika moc jest dobra to napewno jest brudna turbina. trzeba oddać auto w ręce gogoś kto napewno sie na tym zna wyciągnie turbinke wyszyści włoży i autko jak nowe :-) przepływomierza też szukałem i nawet facet w sklepie dał mi na próbe dopiero w servisie diesla pomogli mojemu cierpieniu. Nie dało sie ujechać poprostu turbina jakby nie działałą wcale. Paskudne paliwo ze StatOil dało mi popalić koszt naprawy - 450,00zł

 

edit: Dzisiaj 23:30

A i jeszcze jedno zabrudzenia turbiny VAG nie pokaże, turbina się zawiesza i po ponownym uruchomieniu silnika startuje od początku, VAG nie jest doskonały i nie pokaże wszystkiego. VW nie dałoby rady wszędzie wetknąć czujnika który zasygnalizuje błąd i tak czujników w naszych Passatach pod dostatkiem. Turbine trzeba sprawdzić - jak? Nie wiem - moge naprawic lusterko albo głośnik ale pod maską grzebac nie będe. Wam też nie radze chyba, że ktoś ma pojęcie albo lubi życie spędzać w kanale

 

//Scaliłem posty. Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki. -Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Babiarz

:mad:Witam wsystkich.Mam passata b5 z silnikiem AFN TDI 1,9, i taki problem wydaje mi sie ze turbinka włancza sie przy 3100 obr.i powiedzcie jak poznac ze to tryb awaryjny.Dawniej turbina włanczała sie przy 2400obr. bylo to czuc bo wgniatalo w fotel a teraz tego nie ma.Ale jesli chodzi o predkosc to niema problemu bo osagnolem 160 i jeszcze mialem pod butem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie dawno w moim pasku wymieniałem linkę łączącą pedał gazu z potencjometrem i od tego czasu czuję wyraźny brak mocy w moim pasku od 3 biegu wzwyż, a dokładnie nie kręci mi się więcej niż 2.5 tyś. obrotów na biegu jałowym jak i jedynce czy dwójce jest wszystko normalnie. Dodając gazu na 3 czy tez 4,5 wyczuwam jakby pasek się dusił więc podłączyłem vaga i jedyny błąd jaki mi wyskoczył to 65535, ale dało się go usunąć i się nie pojawia. Czy ten brak mocy może być spowodowany złą regulacją pedału gazu, a dokładnie, że jest go za dużo?? Vag przy wciśniętym pedale do końca pokazuje 172%. Bardzo proszę o pomoc ponieważ zamierzam wyjechać na wakacje, a z taka mocą jak teraz to strach wyprzedzać. Dodam jeszcze że wcześniej wszystko było oki. Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności