Skocz do zawartości
kubass

Wycieraczki zaczynają pracowac i konczą pionowo . Stoją pionowo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie . Wycieraczki stanęły mi w trakcie jazdy w poprzek szyby zatrzymałem auto wyłączyłem i włączyłem ponownie zapłon wycieraczki ruszyły ale podczas włączania słyszałem dziwny dzwiek trzeszczenia dochodzący RACZEJ? spod szybia. wykonały ruch w dół a pozniej w gore i tak stanęły . działają normalnie tylko ze wykonują ruch w dół a pozniej w gore i tak sie zatrzymują. zmieniły swoje miejsce połozenia w spoczynku . wiecie moze co sie mogło stac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma się nad czym zastanawiać , jak to mówią " kto smaruje ten jedzie " rozebrać , nasmarować , złożyć i cały zabieg ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem ze moze jest to jakas sprawa znana juz przez forumowiczów i ze da sie to moze zrobic bez rozbierania. tego chciałem uniknąc. duzo bedzie przy tym roboty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem , może na razie popsikaj WD i spróbuj je rozruszać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale one pracują tylko ze startuja i koncza pionowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś je blokuje , popsikaj wszystkie ruchome elementy tego mechanizmu i miejmy nadzieje że będzie git .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy miał tak w audi a4. Wymiana silniczka pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak miałem, zatrzymywały się moment po starcie i już nie wracały. Nie rozbierałem nic, tylko odgiąłem je od szyby, wpuściłem oleju ze strzykawki na trzony mechanizmu (może Wd40 tez używałem, ale nie pamiętam) później włączałem i pomagałem ręką, aby poszły i tak przez jakiś czas, dodawałem oleju na sworznie i znów rękoma pomagałem. Od ponad 2 lat spokój, nic się nie dzieje. Pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień sobie przekaźnik i po sprawie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem ale z tylną wycieraczką, zatrzymuje się na około 2 sekundy w obojętnie jakiej pozycji i powraca na start. Nie robi tego zawsze tylko czasami. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy rurka spryskiwacza kreci sie razem z wycieraczka bo jak tak to silnik jest zalany i do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie mam takie problem wycieraczki coraz wolniej działają ,na szybkim biegu działają jak na najwolniejszym i nawet stają ,wszystko było nasmarowane jest możliwe ze silnik siada .

Potrzebuje w miarę trafną diagnozę bo niestety u mnie z czesciami jest cienko a z cenami to kosmos .

|Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby rozbierałeś cały mechanizm wycieraczek tzn. sworznie wybijałeś i czyściłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawdziłem każdą z osobna od strony kierowcy nie myśli się ruszyć muszę klucze kupić i rozebrać obawiałem się najgorszego. Ale dostęp jest rewelacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszwlb

Witam, mam ten sam problem z wycieraczkami,a mianowicie wycieraczki kończą prace w pozycji pionowej,i pracują dół-góra.Wymieniłem przekaźnik i dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie litości. Macie zero pojęcia.

Nie pomoże wymiana przekaźnika ani psiutanie WD40 z zewnątrz.

Stwardniał i zastał się smar na sworzniach i przegubach mechanizmu pod podszybiem.

Jedyne wyjście to dostać się do mechanizmu i na włączonych wycieraczkach obficie spryskać WD40 lub innym specyfikiem czyszcząco-smarującym.

To samo dotyczy wycieraczki tylnej szyby. Smarujemy wnętrze tulejki. Rurka spryskiwacza ma stać w miejscu. Tuleja zewnętrzna ma się obracać (ponieważ napędza wycieraczkę).

Niestety, kto nie czyści i nie smaruje, ten ma kłopoty. Należy to robić przynajmniej 1 raz w roku. Najlepiej przed zimą.

 

---------- Dodano o 13:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:49 ----------

 

Zobacz czy rurka spryskiwacza kreci sie razem z wycieraczka bo jak tak to silnik jest zalany i do wymiany.

 

A gówno prawda! Zastał się (zapiekł) smar pomiędzy rurką i tuleją zewnętrzną.

I właśnie dlatego coraz rzadziej zaglądam na forum. Bo albo sami "fahofcy" albo dyslektycy, którzy nie umieją pisać po polsku.

Edytowane przez netadmin_47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie litości. Macie zero pojęcia.

Nie pomoże psiutanie WD40 z zewnątrz.

 

Jedyne wyjście to dostać się do mechanizmu i na włączonych wycieraczkach obficie spryskać WD40

 

Z zewnątrz, czyli na trzpienie mechanizmu pod podszybiem - to raz :fajny

A dwa - zdecyduj się, czy "psiutanie" WD-40 w końcu pomoże - czy nie :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z zewnątrz, czyli na trzpienie mechanizmu pod podszybiem - to raz :fajny

A dwa - zdecyduj się, czy "psiutanie" WD-40 w końcu pomoże - czy nie :wmorde

 

Naucz się kolego czytać. "Z zewnątrz" znaczy po polsku z zewnątrz, czyli bez dostawania się do mechanizmu.

 

Ja używam WURTH penetrująco-czyszcząco-smarujący. Jest zdecydowanie lepszy niż WD40.

Edytowane przez netadmin_47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedynie pomogło wymiana przekaźnika wycieraczek, koszt 162 zł w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gówno prawda!Zastał się (zapiekł) smar pomiędzy rurką i tuleją zewnętrzną.

Nie zawsze i nie w każdym przypadku jest tak, jak ci się zdaje :fajny Więc hamuj piętami i nie udowadniaj swojej racji, bo też parę osób piszących w tym wątku , może ci napisać, że...

gówno prawda
I właśnie dlatego coraz rzadziej zaglądam na forum. Bo albo sami "fahofcy" albo dyslektycy

Takie opinie zachowaj DLA SIEBIE. A jak się nie podoba, to płakać po tobie nie będziemy :placzka :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności