Skocz do zawartości
mortens

Obejmy baku - passat b4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio wracając z wegier strzeliła mi jedna z obejm trzymająca zbiornik paliwa była juz cala skorodowana więc się nie dziwie.

Chciałbym wymienić na nową aczkolwiek nowej w sklepie nie kupie. Jedyna opcja chyba najtańsza jest zrobione ich samemu i chciałbym sie dowiedzieć z czego można by bylo to zrobic czy pasek blachy o grubosci 2mm wystarczy czy może cos innego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja klepalem obejme z bednarki ocynk takiej do uziomow elektrycznych, bodajze 3 czy 4 mm grubosci i z 10 szerokosci - dokladnych wymiarow nie pamietam. ocynk napewno przezyje moje auto. troche zabawy i dopasowywania ale da sie. miejsca mocno giete i klepane potem zabezpiecz cynkiem w sprayu. oczywiscie bez kanalu i dobrych kluczy nie podchodz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pozwólcie, że się podepnę, odnośnie zbiornika paliwa,wiecie może czy ciężki jest demontaż?, jak co z której strony?,

 

---------- Dodano o 22:32 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:31 ----------

 

Panowie, pozwólcie, że się podepnę, odnośnie zbiornika paliwa,wiecie może czy ciężki jest demontaż?, jak co z której strony?, obejmy będę robił z płaskownika z nierdzewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncepcyjnie niezbyt wyrafinowane - po prostu trzeba odkręcić:). Dostęp do śrub nawet niezły, trzeba tylko zdjąć dużą osłonę pod bagażnikiem (6 wkrętów, z łbem chyba 8 mm). Przyda się:

- dobry klucz nasadowy z przedłużką

- odrdzewiacz

- duże okulary, żeby pył i okruchy rdzy nie leciały do oczu

- bogaty zasób przekleństw

Wymieniasz obejmy po kolei, żeby zbiornik cały czas wisiał na swoim miejscu. To chyba wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, pozwólcie, że się podepnę, odnośnie zbiornika paliwa,wiecie może czy ciężki jest demontaż?, jak co z której strony?

Ogólnie rzecz banalna. Otwieramy klapkę wlewu z gumy zdejmujemy pierścień i wypychamy gumę. Następnie myk do bagażnika odkręcamy przykrywkę dojścia do baka i zdejmujemy przewody paliwowe (uwaga na to bo w przewodzie jest ciśnienie mi za pierwszym razem cały bagażnik stryskało a na drugi raz szmatka i można zdjąć). A reszta to już banał 2 śruby od obejmy baku chyba 8 i 2 śrubki w nadkolu 6. Moja rada przyda się 2 osoba do pomocy i pusty bak bo jednak trochę to wszystko waży a najlepiej to odkręcają bak oprzeć na jakiejś desce z klockiem tak żeby dało się wyjąc obejmy a następnie sobie spokojnie go wysuwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w przewodzie jest ciśnienie mi za pierwszym razem cały bagażnik stryskało
Koledze hsw007 nie psiknie, ma TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledze hsw007 nie psiknie, ma TDI.

A no prawda nie zauważyłem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za instruktarz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podzielę swoimi wrażeniami. Też mi padła obejma, nie sposób znaleźć oryginalną i nawet nie ma sensu bo ceny powalają a w używkę nie ma się co bawić.

Rozmiar obejmy to 35x2 mm długie ok 85cm 2 szt i 3 krótsza o pare cm.

Płaskowniki z nierdzewki w odcinkach 3m kupiłem http://www.askotech.com.pl/ razem z przesyłką kwota ok 65zł za komplet.

dalej wiertarka + młotek + imadło. Tam gdzie na jednej śrubie wiszą 2 obejmy (od zderzaka) warto przewiercić 13mm aby łatwiej otwór spasował na płaskownik ze śrubą.

Te dwie po prawej można ściągnąć razem, bo i tak sa na jednej śrubie od strony zderzaka - bak nie spadnie.

Ważne: dobry klucz 13 z przedłużką bo kiepski dostęp do śrub, belka przeszkadza, a trzeba sie zaprzeć, najgorzej bo popuściły lekko, ale dalej już łatwo nie szły - gwinty nasmarowane przed odkręcaniem, także na całej długości gwintu trzeba się męczyć, a dostęp ograniczony. Robiłem na podjeździe + podniesienie tyłu, ale jak ktoś ma okazje to zdecydowanie polecam kanał.

Robota łatwa jak się ma miejsce i narzędzia - inaczej trzeba cierpliwości i spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podepnę sie bo nie znalazłem nic innego na temat wymiany obejm baku w Passacie B3 Kombi. Jedna z tych podwójnie mocowanych zupełnie skorodowała i urwała się. Kupiłem nowe obejmy. Wczoraj wjechałem na podjazd żeby pomyśleć jak się zabrać do wymiany. Przyznam, że nie mam pojęcia jak dostać się do nakrętek śrub mocujących od strony zderzaka. Chodzi o to, że śruby są wkręcone w metalowe "klosze" pod które nie wiem jak można się dostać - jeśli z drugiej strony ma być nakrętka. No chyba, że sam "klosz" ma w sobie gwint a nakrętki żadnej nie ma. Tak podejrzewam, wolałem jednak tego nie sprawdzać przed zasięgnięciem opinii na forum. Proszę o pomoc tych, którzy już podchodzili do tego tematu. Posyłam zdjęcie.

 

IMG_1825.jpg

IMG_1832.jpg

Edytowane przez Easy Rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, podepnę sie bo nie znalazłem nic innego na temat wymiany obejm baku w Passacie B3 Kombi. Jedna z tych podwójnie mocowanych zupełnie skorodowała i urwała się. Kupiłem nowe obejmy. Wczoraj wjechałem na podjazd żeby pomyśleć jak się zabrać do wymiany. Przyznam, że nie mam pojęcia jak dostać się do nakrętek śrub mocujących od strony zderzaka. Chodzi o to, że śruby są wkręcone w metalowe "klosze" pod które nie wiem jak można się dostać - jeśli z drugiej strony ma być nakrętka. No chyba, że sam "klosz" ma w sobie gwint a nakrętki żadnej nie ma. Tak podejrzewam, wolałem jednak tego nie sprawdzać przed zasięgnięciem opinii na forum. Proszę o pomoc tych, którzy już podchodzili do tego tematu. Posyłam zdjęcie.

 

[ATTACH=CONFIG]152459[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]152458[/ATTACH]

Gwint w środku. Odkręcasz tylko śrubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności