Skocz do zawartości
firol

Poduszki silnika.Czy powinien chlupać olej w środku?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Muszę wymienić obydwie poduszki silnika w 3BG AVF 131 KM Diesel.Mam pod reką 4 oryginalne sztuki.Sa to oczywiście używki i posiadaja identyczne numery jak zamontowane na samochodzie.Problem dotyczy tego, że w 2 sztukach jak się potrząsa to słychać jak chlupie w środku olej. W pozostałych dwóch natomiast nic nie sychać. I teraz dylemat mam.Ktore sa dobre i zamontowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam te, w których nic nie chlupie. Wybrałbym te twardsze (po próbie uginania i wyginania ręką). Jeżeli będziesz robił to sam to nie ma dużego kłopotu z wyborem bo pracy nie jest bardzo dużo żeby wymienić te poduszki i ewentualnie można zamienić. Jeśli dajesz to do zrobienia komuś to trochę gorzej bo trzeba zapłacić. Reasumując założyłbym na początek te, które wydają się twardsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym radził zakupić nowe oryginały w ASO i mieć święty spokój. Wiadomo jak to jest z używkami, niby dobre, ale za jakiś czas wracamy do tematu. Co jest powodem, że wymieniasz poduszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli założysz poduszki w których słychać jak to kreśliłeś chlupanie oleju to szybko zaczną puszczać olej na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja bym radził zakupić nowe oryginały w ASO i mieć święty spokój. Wiadomo jak to jest z używkami, niby dobre, ale za jakiś czas wracamy do tematu. Co jest powodem, że wymieniasz poduszki?

 

A wiesz ile koszt poduchy z aso ? prawie 4 stowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p3dros A wiesz jaki jest koszt nowych poduch po nieudanych próbach montażu używek i tańszych zamienników ? Wydane pieniądze + koszt nowych w ASO. Wszystko poza ASO w tym przypadku to loteria. Wiem po sobie i po sugestiach mechaników.

Lepiej zaoszczędzić i kupić w ASO - raz a porządnie, do tego się już nie wraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robię odkop żeby potwierdzić informację podaną przez kolegę kilka pięter wyżej :

- w poduszkach olejowych nie powinien chlupać olej. Jeżeli słychać przelewanie to znaczy, że część oleju już zwiała i poduszka jest na wykończeniu.

 

Oryginalna poduszka olejowa od B5 waży około 750g. Jeżeli wasza poduszka waży mnie i chlupie - jest śmieciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oryginalna poduszka olejowa od B5 waży około 750g

 

 

Wiesz może ile powinna ważyć poduszka od skrzyni biegów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile powinna ważyć poduszka od skrzyni biegów ?
To jest nieistotne, gdyż to tylko konstrukcja metalowa w której zaprasowana jest gumowa kształtka. :blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ mojej poduszki to : hydropodstawa. I mam w samochodzie takie dwie sztuki bo skrzynia to 6 biegów.

 

Jaby była gumowo metalowa to bym chyba nie pytał :P

 

 

photo-da1a1cf6-0e66-4f69-b083-fa7b0ba9cc84-for_zoom.jpg

poduszka-zawieszenia-automatycznej-skrzyni-biegow-swag.jpg

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Typ mojej poduszki to : hydropodstawa. I mam w samochodzie takie dwie sztuki bo skrzynia to 6 biegów.

 

Jaby była gumowo metalowa to bym chyba nie pytał

 

Masz wymienioną skrzynię? AWX normalnie miał chyba 5 biegów. U mnie w avf jest skrzynia FRK i poduszki są gumowo-metalowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz wymienioną skrzynię?

 

Tak. Silnik też.

 

 

AWX normalnie miał chyba 5 biegów

 

normalnie tak jest jak piszesz ;) Ale auto jest mało seryjne... Obecnie jest AWX + DQS. A było AVB + EEN.

 

U mnie w avf jest skrzynia FRK i poduszki są gumowo-metalowe.

 

No ja mam inaczej. Może ori właśnie są gumowo metalowe. Ale automaty mają raczej chyba olejowe te poduszki (może ktoś potwierdzić? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy automacie 4biegowym są zwykłe poduszki gumowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem AVF z tiptronicem teraz wsadziłem manual DQS i poduszki przy automacie były gumowo metalowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy proszę o pomoc. Prośba dotyczy poduszek silnika. Miałem drgania auta od poduszek silnika. Zanim przeczytałem posty na forum, mechanik wymienił mi poduszki na nowe FEBI. Teraz wiem już ze to lipa. Zakupiłem oryginalne "używki" na allegro i problem mam taki ze jak odpalam na zimno, jest ok, jadę jest ok, natomiast jak się zagrzeje to na obrotach biegu jałowego drży w aucie. Teraz mam pytanie: Mechanik nie założył na prawa poduszkę tej gumy ochronnej, czy może być tak ze poduszka się zagrzewa od temperatury tłumika i silnika i zaczyna drżeć w aucie? Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

 

Dodam jeszcze ze jak miałem te nieszczęsne FEBI na wolnych obrotach była cisza, natomiast dalej działa się masakra. Tutaj odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak gumy ochronnej powoduje nadmierne nagrzewanie się poduszki - przez to robi się zbyt miękka i dochodzi do przenoszenia drgań na budę.

To samo jest w przypadku poduszki tylnej prawej. Jeżeli nie ma nad nią blaszanej osłony to poducha za bardzo nagrzewa się od wydechu i również jest przyczyną telepania.

 

 

Febi to oczywiście szmelc, taki jak jak lemforder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje zalozyc ta gume. Mam nadzieje ze poradze sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności