Skocz do zawartości
Carrey

Ramka na przyciski sterowania szybami... oraz lampki przód

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na początku się przywitam gdyż posiadaczem paska jestem od niedawna (tydzień) :)

 

Sprawa która mnie troszkę nurtuje w środku to ta nieszczęsna ramka przycisków sterowania szybkami. Otóż w każdym pasku jakiego oglądałem przed zakupem ta ramka jest strasznie porysowana.

Moje pytanie brzmi .. czy jest jakiś sposób na odnowienie tegoż plastiku (polerowanie, malowanie, etc.) Jeśli ktoś już wykonywał taki zabieg to bardzo proszę o wskazówki co i jak. Proszę równiez o info (a najlepiej manual) jak zdjąć to ustrojstwo żeby nie połamać zaczepów.

Druga sprawa to lampy przednie... chyba poprzedni właściciel zmienił jedna z lamp bo jest wyraźnie jaśniejsza od drugiej. Czy ktoś odświeżał stare lampki... na jakiej zasadzie - czy tylko polerka szkła czy trzeba też wyczyścić odbłyśnik. I tu również prosiłbym o wskazówki, rady, porady oraz jak wogóle wyjąć lampę co by nic nie uszkodził.

Pozdrawiam

Carrey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej ten panel kupić nowy :cwaniak:

za niecałe 70 zl

tu masz linka:

http://moto.allegro.pl/item203794771_panel_nakladka_uchwyt_vw_passat_b5_b6_golf_fv.html

A tu masz jak jego zdjąc:

http://www.vw-passat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=9

 

Zajrzyj do działu "warsztat". Jest tam bardzo wiele fachowych porad :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś z forum zdejmował już te szystkie "wycierające" się elementy i je malował...

 

nie pamietam teraz dokładnie nicka... ale wyszło bardzo ładnie (ta osoba pracuje w lakierni) dla zwykłego śmiertelnika ta operacja może być dość skomplikowana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MaXeR

W moim pasku z obydwoma rzeczami się uporałem ......

 

1. Lampy

 

Rożnica jest tylko taka że jest ciemniejsza czy jakiś nalot ...u mnie w pasku bym takie kurewski żółty nalot tak jakby od słońca i od ciepła ...Jeden błąd zrobili montując w paskach plastikowe szła lamp . I dlatego takie problemy . Pierwsze od czego zaczełem to pasta polerska i jechanie szmatką .....Praktycznie nalot główny lecz nadal wyglądało to okropnie .....Sytuacja taka że na lampy przynajmniej trzeba dać 250zł dała do myślenia .......Podpowiedz kolegi i jechany papierem ściernym 1000 i teraz nie wiem czy 250 czy 2500 ...Oczywiście na mokro :) Efekt : plam brak ....i po tym pastą polerską ......Jednak po chwili wyglądało jakby parowały....taki głupi efekt białego zmatowanego plastiku ...blee :( Wyjście z sytuacji : Bardzo dobry lakiernik , profesjonalna pasta polerska koloru żółtego którym poleruje i do tego urządzenie polerskie z specjalną do tego gąpką wyglądające jak szlifierka kątowa dużych rozmiarów ...Efekt : LAMPY JAK NOWE !!!

 

2. Ramka panelu sterowania

 

Zgadza się to kurestwo wygląda tak we wszystkich modelach jakich było to montowane czyli głównie passat i golf IV i oczywiście w moim passacie też to okropnie wyglądało .....Pierwsza jak myśl przyszła : malowanie . Później post na forum i podpowiedz kolegi jednak nie pamiętam jego nicku ale wiem że auto miał z UK . Znajde może później ten temat . Więc przystępujemy do roboty .....nóż , lub coś ostrego - jechany aby ta a'la guma zeszła z ABSu (to jest ten plastik co jest pod gumą , jest to tworzywo stuczne - mój tata w tym robił to wie - nawet miał pomysł aby to poniklować ale nie był pewny co to za ABS bo tego są różne rodzaje a nie na wszystkich może być nikiel ) Dokładnie aby nie mieć później problemów przy malowaniu ( dowiesz się o co chodzi czytając ten temat co ci linka później poszukam) następnie papier ścierny drobny i jechany na mokro .........Następny etap to już lakiernika robota : pierwszy etap to pokrycie plastoflexem ( środek wyglądający jak lakier bezbarwny który utrzyma farbę przy tym niby plastiku ) Następny etap to dobranie farby - z tym to akurat były jaja , jednak doszło do tego że lakiernik znajomy samemu musiał umieszać farbę na oko i wyszło mu extra ! W moim przypadku był to podkład biały do tego kolory bazowe , pasta która nadaje mat i strukturka aby fajnie to wyglądajo (super sprawa , wygląda tak jak ten czarny plastik u góry dzwi , takie karbowane lekko) EFEKT : PERFEKCYJNY KOLOR , JAK ORGINAŁ , WYGLAD IDEALNY

 

Co z tego że kupiłbyś nowe jak po pewnym czasie stałoby się to samo .....Oczywiście te uchwyty do zamykania drzwi od wewnątrz też były zaraz malowane .Tylko lakiernik mi powiedział szczerze że on tylko to dla nas zrobił , że samemu zdrapaliśmy a on tylko pomalował bo jeśli miałby się bawić samemu to mu sięnie opłaca... To on woli pomalować błotnik i ma więcej z tego......A jeszcze najlepsze bo tam drugi znajomy przyjechał jego co ma też passata i go składa ( wiem bo miałem od niego zamek na pożyczenie i sprawdzałem co jest u mnie za problem ) i jak zobaczył pomalowane to go wmurowało . Mówi że jemu też ma zrobić .....i truje mu teraz dupe....hehehe

 

W najbliższym czasie wrzuce fotki .

 

PS: a tutaj obiecany link : http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/pielegnacja-wnetrza-i-problem-vt16378.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ramka ta w Superbie jest wykonana z trwalszego materiału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności