Skocz do zawartości
Marcin Wroc

Jak wymenić czujnik temeratury wewnętrznej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak w temacie. Objawy mam takie, ze nie zawsze wlacza sie klima mimo ze cisnienie w ukladzie jest prawidlowe. Na vagu pokazuje blad wlasnie tego czujnika ( chodzi o czujnik przy filtrze kabinowym). Wymiana podobno jest dosyc klopotliwa ale chetnie sprobuje jesli podpowiecie jak sie za to zabrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik temp. zewnętrznej jest w przednim zderzaku a ten o który zapewne Tobie chodzi to "czujnik temperatury kanału zasysanego powietrza" G 89 który to znajduje się pod filtrem kabinowym. Dojście do niego jest łatwe... po zdemontowaniu kilku elementów:( Odkręcasz schowek i wentylator i przed sobą w kolektorze powietrza widzisz czujnik, przekręcasz go i wyciągasz po odpięciu kostki. Poruszaj najpierw wtyczką, niekiedy śniedzieją styki i nie łączą. wykasuj błędy z poziomu klimatronika (jeśli masz) i jeśli to wina styków to powinno działać. Miałem identyczny problem jak Ty, po wyczyszczeniu styków śmiga do dzisiaj jednakże brak pracującej sprężarki nie zawsze jest wynikiem tej awarii.

 

http:// forum.vw-passat.pl /threads/1046-Klimatyzacja-climatronic

 

Polecam ten temat, wyczerpująca lektura na temat całego układu klimatyzacji, pozdrawiam.

usuń dwie spacje i link będzie działać

Edytowane przez cola_no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, super. Napisz mi tylko jak z poziomu klimatronika wykasowac blad tego czujnika.

 

---------- Dodano o 14:29 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:27 ----------

 

napisales ze powodem bledu sa zasniedziale styki tego czujnika. Tylko cos mi nie pasuje bo mechanik mowil cos zw blad jest spowodowany zwarciem czujnika, a to juz nie pasuje do zasniedzialego styku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W VAGu najwazniejszy jest komunikat dot. konkretnego urządzenia lub elementu a np. "zwarcie do plusa" to już nie zawsze jest wiarygodną informacją :) po prostu trzeba to sprawdzić. Może się zdarzyć sytuacja że czujnik jest padnięty i tylko nowy ratuje sytuację.

 

Żeby odczytać błędy klimatronika wciskasz i przytrzymujesz przez ok 3 sek. jednoczesnie ECON i "obieg wewnętrzny". Pojawiają się cyferki - kody błedów w układzie klimatronika. spisujesz je, wciśnij czerwony przycisk "podnoszenia temperatury" i pojawią się kolejne kody. Jeśli jakiś przeoczysz nie możesz cofnąć, wciskasz ECON i wychodzisz z listy. powtarzasz cała opercję i odczytujesz od początku wszystkie.

jak już spiszesz, na forum jest temat :

 

http:// forum.vw-passat.pl/threads/ 54-Kody-klimatronic?highlight=kody+klimatronic

 

tam wszystko przetłumaczysz na "jezyk polski" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zdemontowalem czujnik ( 250zl w kieszeni :) ) wyczyscilem styki, popsikalem wd40, pokazujeblad klimatronika 313. Jak go skasowac? bo w tym momencie nie wiem czy moje starania cos daly, czy czujnik jest padniety. da sie to sqkasowac z poziomu klimatronika?

 

---------- Dodano o 16:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:43 ----------

 

juz chyba jest ok, po przytrzymaniu econ przez 3 sek sksowaly sie bledy i teraz pokazuje 444, czyli jest ok

 

---------- Dodano o 16:56 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:54 ----------

 

cola_no -ogromne dzieki za pomoc!!! zaoszczedzone 300 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prącie bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie ! miałem czujnik temperatury zewnetrznej zepsuty bo raz mi pokazywał -5 a raz na plusie 10 stopni taka temperature jak akurat na zewnatrz panowała , wymieniłem dziada 2 tyg temu na nowy i był spoko az do dzis , odpaliłem autko było 16 stopni pojedziłem po miescie troszku a tu na 3 spadło i cały czas podczas jazdy jest na tym wskazaniu , wyjezdzam za maiasto a tu fruu temperatura rosnie do 16 stopni i podczas jazdy 50 km cos koło tego była , na zegarze przydroznym pokazało 16 a było 17 , miał ktos cos takiego ? reklamowac ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie miał podobnych objawów ? dzis wyjołem wtyczke obróciłem ja o 180 stopni wyskoczyło mi na wyswietlaczu -51 stopni i zaraz po tym pokazała sie normalna temperatura taka jaka była akurat na zewnatrz , juz sie ucieszyłem ze wszystko ok a po kwadransie jazdy było w okolicach 6 stopni i taka temp trzymała sie cały czas podczas jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie ! miałem czujnik temperatury zewnetrznej zepsuty bo raz mi pokazywał -5 a raz na plusie 10 stopni taka temperature jak akurat na zewnatrz panowała , wymieniłem dziada 2 tyg temu na nowy i był spoko az do dzis , odpaliłem autko było 16 stopni pojedziłem po miescie troszku a tu na 3 spadło i cały czas podczas jazdy jest na tym wskazaniu , wyjezdzam za maiasto a tu fruu temperatura rosnie do 16 stopni i podczas jazdy 50 km cos koło tego była , na zegarze przydroznym pokazało 16 a było 17 , miał ktos cos takiego ? reklamowac ? pozdrawiam

A ten nowy to oryginał czy zamiennik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepie zapewniali ze orginał a dzis zonk , klimatronik wariuje i mruga cały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności