Skocz do zawartości
Gość Frycus

Stale pracujący wiatrak chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Frycus

Mialem odlaczane aku (czyscilem otwory bo mialem akwarium w grodzi)

 

Teraz mam inny problem - wiatrak na chlodnicy.

Po wlaczeniu auta wiatrak dziala i 1100 obrotow. Auto oczywiscie zimne po nocy ...

 

Przed odlaczeniem aku po zapaleniu auta obroty stabilizowaly sie po chwili na 900

Wiec ciezko powiedziec czy cos sie uszkodzilo - malo prawdopodobne ale mozliwe

 

Nie posiadam mozliwosci sprawdzenia co sie dzieje przez komputer

Czytalem forum i ciezko mi powiedziec co moze byc przyczyna, moze ktos mial cos podobnego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Twoim silniku, u mnie 1 wentylator chodzi na pasku cały czas przy uruchomionym silniku, a drugi przy wlaczonej klimatyzacji, także nie wiem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden wiatrak to przeciez wiskoza i chodzi to cały czas bez wzgledu czy ciepły czy zimny... jest napędzany paskiem przeciez...a drugi wiatrak od klimy i chodzi cały czas jak jest właczona klima...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeden wiatrak to przeciez wiskoza i chodzi to cały czas bez wzgledu czy ciepły czy zimny... jest napędzany paskiem przeciez...a drugi wiatrak od klimy i chodzi cały czas jak jest właczona klima...

chyba niezupełnie tak jest.

kolega ma benzynke. według mnie jest tam wiatrak elektryczny Główny i pomocniczy tez elektryczny jeżeli jest klima. Wiskoza jest w dieslu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator chłodnicy pracuje cały czas gdy silnik jest uruchomiony, w benzynie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Frycus

To czym sa podyktowane sa wysokie obroty utrzymujace sie na 1100

(trzeba adaptowac przepustnice).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rano, przy pierwszym uruchomieniu silnika, obroty są ok. 1200, po ok. 2-3 min. spadają do ok. 760. Ma to coś wspólnego z układem rozruchowym (coś jak ssanie - chyba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatorek na wiskozie kręci się cały czas, ale dopiero ze zwiększeniem temperatury nabiera prędkości obrotowej silnika (wiskoza "wiąże" ze wzrostem temperatury). Zarówno w dizlu, jak i w benzynie mamy tak samo...

 

a wentylator od klimy będzie chodził cały czas jak tylko włączy się kompresor od klimatyzacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dark

hey

wentylator na wiskozie chodzi caly czas ale po przekroczeniu pewnej temp

wlacza sie na ostro (moim zdaniem wcale nie "waize ze wzrostem temp),

natomiast przy wlaczonej klimie kreci sie 2-gi elektryczny wentylator

Po przekroczniu temp kiedy wlancza sie wiskoza elektryczny wchodzi na wyzsze obroty

pozdrawiam

dc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic na krotkoo wenntylator klimatyzacji?

U mnie przy wlaczonej klimatyzacji nie kreci sie wiatrak (mowa o malym wiatraku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozepnij kostkę od wentylatora (jest pod plastikową osłoną zbiornika płynu wspomagania) i podłącz zasilanie bezpośrednio do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawdzic na krotkoo wenntylator klimatyzacji?

U mnie przy wlaczonej klimatyzacji nie kreci sie wiatrak (mowa o malym wiatraku).

 

ja ci sie nie kręci przy właczonej klimie to pewniespalił ci sie bezpiecznik pod deska rozdzielczą (40A), u mnie tak było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik jest ok

To nie bezpiecznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość corsarz

Witam,

mam podobny problem.

 

Wcześniej nie działał wiatrak klimy, wiec go wymieniłem (nie był to bezpiecznik).

Od tej pory jak tylko wlacze silnik po kilku sekundach zaczyna dzialac wiatrak klimy - niezalezni od tego czy klima wlaczona czy nie (mam klimatronik) i w kazdej sytuacji wiatrak pracuje.

Czy to normalne - proszę sprawdźcie u siebie - B5 3BG 2001 131KM AVF.

 

Pozdrawiam

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie jest normalne bo ten drugi wiatrak masz tylko od klimy i jak klima nie chodzi to ten wiatrak tez nie powinien chodzic bo od tego masz wiskoze...wiatrak od klimy powinien właczac sie razem z klima, chodzic na 2 biegi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to raczej nie jest normalne bo ten drugi wiatrak masz tylko od klimy i jak klima nie chodzi to ten wiatrak tez nie powinien chodzic bo od tego masz wiskoze...wiatrak od klimy powinien właczac sie razem z klima, chodzic na 2 biegi...

No nie wiem czy tak dokładnie jest. Ja nie mam klimy a 2 wiatrak elektryczny jest. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no włansie sam powiedziałes ze nie masz klimy...a jak nie masz klimy to masz inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Frycus napisał/a:

To czym sa podyktowane sa wysokie obroty utrzymujace sie na 1100

(trzeba adaptowac przepustnice).

 

No trzeba, trzeba - odłączałeś przecież AKU.

 

to raczej nie jest normalne bo ten drugi wiatrak masz tylko od klimy i jak klima nie chodzi to ten wiatrak tez nie powinien chodzic

Zapewne padł "komputerek" sterujacy klimatyzacja. W jednym przypadku - moze nie włączać KLIMY (elektromagnes bedzie próbował załączyć sprężarkę), no a w drugim przypadku, może powodować to, ze KLIMA bedzie chodzić NON STOP. U kumpla właśnie nastąpił taki przypadek i jedyna mozliwość, to wymiana komputera - koszt - tylko ASO oczywiscie: 440 zł. Co prawda są "magicy", co reanimują takie rzeczy - ale weź takiego znajdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

u mie tez glowny chodzi caly czas,a ten mniejszy jest od klimatyzacji i chodzi jak jest tylko wlaczona klima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam!

u mie tez glowny chodzi caly czas,a ten mniejszy jest od klimatyzacji i chodzi jak jest tylko wlaczona klima.

 

no i tak jest prawidłowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności