Skocz do zawartości
Gość a_wesol

Problem z klimatyzacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość a_wesol

Mam od tygodnia jakis problem z climatronikiem , wentylator w środku auta raz sie załącza raz nie. po załączeniu zapłonu wszystko miga kilkanascie sekund, przegladalem poprzednie tematy na forum i po zrobieniu testu z obieg zamkniety+econ wyskoczyly mi takie błedy 4FA i 4F9 później 444 po prawej stronie 02.

Czy ktos wie co oznaczają te błedy, chcialbym wiedziec zanim pojade do serwisu VW żeby wiedziec czy nie robia ze mnie idioty i nie chca znowy wyciagnac kasy za cos co działa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

444 oznacza, ze nie ma wiecej zadnych bledow. Pozostalych dwoch bledow nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

U mnie jest tak samo po odpaleniu miga cały wuświetlacz dopiero po wciśnieńciu ECONn przestaje.Oznacza to pustą klime pojedź do warsztatu gdzie serwisuja klime niech ci ja przejżą i nabiją. Ja właśnie to przerabiam :613:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jaki koszt takiego zabiegu :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Jeżeli klima jest całkiem pusta jak u mnie to przegląd nabicie i odgrzybianie kosztuje tam gdzie robie 280zł.

A mi jeszcze doszło chłodnica klimy i jeden przewód do wymiany ,na koniec filtr osuszacza.

We wtorek oddaje do robienia koszt wszystkiego 650zł :644: a po tygodniu mam przyjechać na sprawdzenie czy niema wycieków i wymienia filtr osuszacza kolejne 120zł + pewnie wymiana :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze miga nie znaczy ze jest pusta mogl napotkać inny blad!

Panowie a czy to ok ze mam klime na auto na 21 stopni i jak by ciagle była właczona sprezarka? jak puszcze mu econ to sie oczywiście wyłacza.. jak mu zjade do 18 stopni to czuje zimne powietrze tak jak czulem je latem rok temu.. .. ale wydaje mi sie ze latem klima wlaczala mi sie raz na jakis czas.. chyba ze ona widzi ze wilgotnosc powietrza jest duza i odwilgaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klima pracuje rowniez, gdy masz ustawione 21 na climatronicu a temp zew. jest na poziomie 15 stopni - po prostu osusza powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co jak juz beda dodatnie temp to bedzie chodzic tylko raz na jakis czas? Jak np nastawie 21 a na dworze bedzie 23 to schłodzi mi srodek do tych 21 i sie wylaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_wesol

A wiec.

dokladnie jak napisal kolega migotanie wszystkiego oznacza jakis blad w ukladzie klimy, tak jest napisane w instrukcjui auta. a jak sie wentylator zalaczy to klima dziala normalnie wiec nie jest pusta.

oddalem auto na serwis vw i diagnoza brzmi uszkodzona dmuchawa z rezystorem i jakis silnik o symbolu a/c v71 - koszt naprawy 859.65 funtow

mam umowiony termin na poczatek kwietnia zwyczajnego mechanika ma to potwierdzic jeszcze.

 

Czy ktos wie co to jest za silnik v71 ( moze on steruje klapkami czy czyms innym ) ?

 

A tak na marginesie to odradzam zakup tego samochodu i uzytkowanie go na wyspach , koszty utrzymania po prostu ida w kosmos najprostsze naprawy kosztuja tu w VW krocie.

moze i cena zakupu jest dobra ale zeby to pozniej utrzymac w dobrym stanie to juz kosmos

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a_wesol czasem wystarcza tylko nastawy i dalej chodzi :) wiec zanim wymienisz to sie zastanow! u nas ten silniczek koszuje około 600zł o ile dobrze pamietam.. wiec zapraszam do ASO polska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Valdik

Szanowny Kolego.

Jak juz pisalem w swoim wczesniejszym poscie, takze mialem problem z 4FA, co oznacza nadmuch swiezego powietrza, czyli wentylator - w uproszczeniu. W moim przypadku skutkiem byly szczotki wentylatora, ktore po wymianie spowodowaly zimniutki chlodek w samochodzie. :) Objawy podobne do Twoich. Wyciagniecie wiatraka to kila srubek pod schowkiem od strony pasazera i jakies manewry pod poduszka pasazera. zaplacilem niecale 100 zl za wymiane, a bardzo sie obawialem tego "migotania" wyswietlacza.

pozdrawiam. Waldek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Ja w sobotę znowu uderzam do serwisu klimy mały wyciek który juz dwa razy poprawiali a że chłodnice u nich wymieniałem to mi ja zmienią na nową dopłacam 50zł bo tamta była używka. (cieknie na złączce przy chłodnicy zużyta końcówka.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rembrant

Witam

Jestem nowy na forum, chcialbym zapytac o klimatyzacje w moim samochodzie. Kupilem samochod ktory mial niesprawna klime, wymienilem kompresor, ale mam wrazenie ze cos jest nie wporzadku. Czy ktos moze mi udzielic odpowiedzi jak szybko dziala klimatyzacja po wlaczeniu.

Tzn jaka jest wydajnosc ile przecietnie zajmuje schlodzenie wnetrza. Mam wrazenie ze klimatyzacja pracuje bo z nawiwow leci chlodniejsze powietrze, ale schlodzenie wnetrza zajmuje mnowstwo czasu, nigdy nie mialem klimatyzacji w samochodzie wiec nie wiem jak to wyglada w rzeczywistosci. Moze powinienem wymienic jakies filtry, czy cos gdzie szukac usterki?

Przy temperaturze ok 22 stopni na zewnatrz i przy bardzo nagrzanym wnetrzu po przewietrzeniu schlodzenie do przyzwoitej temperatury zajmuje ok 10-15 minut wg mnie to stanowczo za dlugo?

 

Prosze o jakies info, dotyczace waszych odczuc, wiem ze to trudna i subiektywna ocena ale moze pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Zacznę od przypomnienia, a nawet nacisku konieczności uzupełnienia Twojego profilu bo nie wiemy jakim jeździsz Passatem, jaką wersją jaką mocą dysponuje Twój motorek, czy jest to benzynka czy dieselek ? Od tego czasami zależy trafność zlokalizawania Twojej usterki! Proponuję również zapoznanie się z regulaminem naszego forum . Koniecznie przeczytaj zanim zaczniesz pisać na forum :

http://www.forum.vw-passat.pl/tematy2/regulamin-forum-vt3378.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie powie ile trwa schlodzenie kabiny bo jest to zalezne od zbyt wielu czynnikow. Z nawiewow ma leciez chlodne lub nawet zimne powietrze. Najprosciej bedzie po prostu wlaczyc maksymalne chlodzenie i wlozyc w kratke wentylacyjna termometr (elektroniczny, nie na rtec:) ). Temp powinna spasc ponizej 10 stopni.

Poczytaj FAQ, duzo o tym bylo juz pisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy temperaturze ok 22 stopni na zewnatrz i przy bardzo nagrzanym wnetrzu po przewietrzeniu schlodzenie do przyzwoitej temperatury zajmuje ok 10-15 minut wg mnie to stanowczo za dlugo?
Przewietrz wnętrze przed uruchomieniem klimy do Ci szybciej będzie schładzać ;)Jeśli od razu po włączeniu klimy to znaczy po 1-10s dmuchaCi zimne powietrze to wszystko jest OK, (zwiększ prędkość wiatraka) :614:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam klimatyzację manualną w swoim bolidzie i muszę troszeczkę poczekać aż temperatura zacznie spadać. Musisz na pewno wymienić lub zobaczyć w jakim stanie jest filtr przeciwpyłkowy kabiny, jeżeli jest mocno zabrudzony to na pewno będzie blokował przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rembrant

ok thx

 

dzwonilem do mojego servisanta od klimy, rzuci na to okiem. Zastanawia mnie stan filtra przeciwpylkowego? Co do tego zimnego powietrza to oczywiste jest ze kanaly sa nagrzane i cala instalacja wiec w pierwszej fazie leci cieple. Co do wietrzenia zawsze to robie. Zastanawia mnie jednak fakt ze gdy zwieksze obroty dmuchawy to powietrze nie jest schlodzone wystarczajco, czyli leci cieple, moze dzieje sie tak bo klima za krotko wlaczona, albo cos. Jezedze narazie na niezbyt dlugich dystansach i nie sprawdzilem jak to sie ma na trasie, stad moje pytanie jak dlugo mniej wiecej zajmuje schlodzenie kabiny. Na ktore jednoznacznie nie da sie odpowiedziec.

 

Dziekuje za pomoc.

 

Co do moich danych to uzupelnie wkrotce, a przy okzaji przepraszam, moze ten temat juz byl, ale umknela mojej uwadze ikonka szukaj zawsze od niej zaczynam :) Pozdrawiam wszystkich goraco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności