Skocz do zawartości
wladek1181

Jak jest zamontowana mała szybka w słupku C w sedanie????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, mam pytanie - szukałem w szukajce ale takiego tematu nie znalazłem. Otóż chodzi mi o sposób zamontowania tej małej szybki w słupku C tj pomiędzy drzwiami a bagażnikiem - o co chodzi zaznaczyłem strzałką na zdjęciu

 

 

passat4.jpg.

 

Potrzebuję wyjąć tą szybkę do przyciemnienia a nie wiem czy były one wklejane czy - jak w starych modelach B3 B4 - przykręcane na śrubki. Może któryś z was zdejmował obicie ze słupków z tyłu auta, są tam jakieś śrubki czy jest ona wklejana?? Aha jak i od czego zacząć zdejmować tapicerkę ze słupków wokół tych właśnie szybek???Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys patrzylem na allegro i wydaje mi sie ze sa one jakos tam mocowane ale raczej nie wklejane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego te szybki sa wklejane, wiec nie da sie ich na szybko zdjac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejana na 100% do przyciemnienia nie ma potrzeby jej demontażu, zdemontuj sobie słupki tylne i półkę tylną, będziesz miał dużo lepsze dojście do tylnej szyby jak i do tych małych. Przed przyłożeniem foli umyj blachę przy szybach od środka, aby w razie zaczepienia folią nie miało się za bardzo co przyczepić do folii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chesz ją wyjąć - to lekko nie będzie :fajny Jest wklejana. Ale..... do przyciemnienia nie trzeba jej demontować - mechanik powinien sobie poradzić bez demontażu.

 

demontazmalejbocznejszy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pany :kumple, a może mi jeszcze ktoś napisać od czego zacząć zdejmowanie tych osłon tapicerki na słupkach i półki? Nie chcę czegoś uszkodzić przypadkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze już dawno nie robiłem passata sed.

na pewno musisz zacząć od półki, musisz opuścić oparcia siedzeń i półkę do siebie. Tylko nie pamiętam czy nie jest jeszcze gdzieś przykręcona upewnij zaglądając od strony bagażnika. Chyba też od STOP-u trzeba odkręcić dwie śruby przed wyciągnięciem pułki. Boczki natomiast są na spinkach metalowych uważaj żeby nie połamać boczku lub nie wyrwać gniazda spinki bo mocno trzymają. Najlepiej jak wyjmiesz częściowo gumę(tą co idzie dookoła otworu drzwi) odchylisz trochę boczek i podważysz dokładnie w miejscu spinki.

Wszystko mówię z pamięci więc trochę mogę się mylić, ale jak sprawdzisz te elementy co napisałem to poradzisz sobie

powodzenia

Edytowane przez KrajesK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz :D

 

demontazsupkatylnegoipl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności