Skocz do zawartości
rrafalek

Doświadczenie przy montażu "Parrota" w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Koledzy

Kupiłem zestaw głośnomówiacy "Parrot CK3100" i będę go montował w Passacie B6. Oryginalnie posiadam MFD2DVD

Moje pytania brzmią:

1.Potrzebuję adapter do podlaczenia pomiedzy mfd2dvd a "Parrotem" . Czy ktoś ma sprawdzona wersję. Na allegro widzialem cos takiego: 2.jpg

Czy ktoś powie mi po co sa w adapterze dodatkowe kable i który z nich wybrać?

2.Którędy pociagnąć kabel mikrofonowy na srodek podsuwitki przy przedniej szybie, mam takie przypuszczenia ze przednimlewym słupkiem poprzez oświetlenie kabiny. Jezeli mam racje to proszę napisać jak zdemontowac osłonę słupka żeby nic nie uszkodzić i jak zdemontowac oslonę żarówek na oswietlenia wnętrza (przód)

2 Gdzie umiescić centralke parrota, żeby nie kolidowała?

 

Dobrze by było jakby juz ktoś posiadał jakieś fotki z montazu "Parrota"

 

Jeżeli ktoś jest mi w stanie pomóc to dziekuje i pozrawiam

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Podstawową wersję parrota zakładałem u siebie w B5.

Mam navi MFD i nie potrzebowałem adapterów - wystarczyło wypiąć kostki z navi i wpiąć na to miejsce parrota a wypięte kostki wpiąć w... parrota :D (parrot idzie szeregowo). Centralkę schowałem za navi (było ciężko). Kabelek od mikrofonu poszedł pod deską do prawego słupka (mam anglika) i mikrofon przyczepiony do słupka. Sterowanie wyciągnąłem obok navi (pod ogrzewanie fotela).

W sumie całość zajęła jakies 30 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat częściowo opanowałem.

Jeszcze jedno pytanie czy w kostce zasilającej radio jest ciagłe 12v czy i 12v po stacyjce ? A moze takie i takie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to oba.

Jeśli było by tylko po stacyjce to nie miałbyś "pamięci"

A jeśli było by tylko od akumulatora to radia nie włączało by się samo po przekręceniu kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w radiu MFD2 na kostce nie ma + po stacyjce trzeba ciagnąć z bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Kolego :)

Kolega wyżej wprowadza CIę w bląd :) już CI wszystko wyjaśniam. przy radiu masz tylko stałe 12V, po zapłonie(po stacyjce) musisz sobie sam znaleźć niestety. Pracuję w firmie montującej cale CA i wszystko co z tym związane, parrota też niejednego już montowałem ;) nawet kilka w B6 :D będziesz potrzebował przejściówkę taką jak pokazałeś by w głośniki sie wpiąć z parrotem, zasilanie stałem podpinasz pod radio, mase tak samo, a po stacyjce ciągniesz do bezpieczników. Jak ściągniesz sobie schowek po lewej stronie, to będziesz miał dojście do bezpieczników od tyłu, ściągając osłone tylnią z bezp masz dostęp superowy do kabli, próbnik w dłoń i szukasz, powinien bym w miare u góry taki cienki czarny kabelek, z jakimś tam jeszcze kolorkiem. wszystkie czarne w autach grupy VAG to po stacyjce właśnie :)

PozdraVWiam :) a jak CI powiem że robię w SKALIKu to powinieneś wiedzieć gdzie to ;) jesteś z Gliwic :P Skalik jest w mikołowie (borowej wsi) :D

 

---------- Dodano o 23:48 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:46 ----------

 

m16

apropo Twojego myślenia to tak jest, jeśli nie masz sieci CAN w samochodzie :) B6 mają już CAN'a pełnego, jeste tylko stały a po zapłonie radyjko samo sobie zczytuje z CANa ;) to dwa cieniutkie kabelki pomarańczowy z czarnym i czyba z czerwonym :]

PozdaVWiam :564:

Edytowane przez szotek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PozdraVWiam a jak CI powiem że robię w SKALIKu to powinieneś wiedzieć gdzie to jesteś z Gliwic Skalik jest w mikołowie (borowej wsi)

Wiem kupowałem u was CB radio.

mam jeszcze jedno pytanko w CK3100 w wiazce od głosników sa przewody (2szt) line+ oraz line- oraz żołty luźny zaslepiony

natomiast w wiązce zasilajacej kabelki luźne Mute In1-Mute In3

Jezeli chodzi o zasilanie to sprawa jasna że musze pomarańczowy pociagnąć do bezpiecznika po stacyjce a czerwony jest od kostki z radia.

 

Dzieki za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
m16

apropo Twojego myślenia to tak jest, jeśli nie masz sieci CAN w samochodzie :) B6 mają już CAN'a pełnego, jeste tylko stały a po zapłonie radyjko samo sobie zczytuje z CANa ;) to dwa cieniutkie kabelki pomarańczowy z czarnym i czyba z czerwonym :]

PozdaVWiam :564:

 

W takim razie oficjalnie przepraszam za wprowadzenie w błąd. Nie mam CANa w aucie i wygląda to trochę inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Kupiłem B6 w UK i sprzedający powiedział mi że do auta był podpięty zestaw parrot, przed sprzedażą zestaw został zdemontowany i na chwilę obecną nie działają mi przednie głośniki..

Macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziś załozyłem "Parrota" i system glosnomówiacy działa ale po wyciagnieciu radia , radio poprosilo mnie o kod którego nie posiadam.

Wczesniej wyciagałem radio i wkladalem i nigdy o kod mnie nie prosiło, dopiero po założeniu adaptera do "Parrota poprosiło mnie o kod"

Kod znalazlem w ksiazce , ale po wpisaniu radio jest wyciszone i nie slychać głosu.

20120525356.jpg

Edytowane przez rrafalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro parrot ma wyjścia line+ i line- oraz wyciszenie to można by podpiąć go pod ori wejścia telefonu. Potem zmienić kodowanie i nie trzeba by adaptera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy dziś załozyłem "Parrota" i system glosnomówiacy działa ale po wyciagnieciu radia , radio poprosilo mnie o kod którego nie posiadam.

Wczesniej wyciagałem radio i wkladalem i nigdy o kod mnie nie prosiło, dopiero po założeniu adaptera do "Parrota poprosiło mnie o kod"

Kod znalazlem w ksiazce , ale po wpisaniu radio jest wyciszone i nie slychać głosu.

 

dziwne żę poprosiło o kod, może przejściówki które masz nie maja wszystkich kabli które wchodzą do radia, sygnał CAN dochodzi do radia czy kabelki kończą sie na kostce oryginalnej ISO z auta ? jak podjedziesz do nas to napewno się to zrobi ;) kable Line + i - to kabelki właśnie żebyś zamiast wpinania się w kostki głośnikowe, podpinasz to pod radio, i dokładasz kabelek Mute czy Phone, wtedy radio cichnie, a na glośniki leci dźwięk przez Line + i - wzmocniony przez końcówke z radia :) dokładnie nie wiem które to piny ale napewno sie da jeśli radio ma takie wejście :]

 

---------- Dodano o 23:46 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:43 ----------

 

Cześć

 

Kupiłem B6 w UK i sprzedający powiedział mi że do auta był podpięty zestaw parrot, przed sprzedażą zestaw został zdemontowany i na chwilę obecną nie działają mi przednie głośniki..

Macie jakiś pomysł?

A radio jako multimedia normalnie działa?, może być że nie polutowali kabli, albo coś styka sie do masy, jeśli to kabelek do wyciszania to mogą głośniki nie grać, ale to takie pisanie o powietrzu, bo nic dokładniej nie wiemy oprócz tego że cisza... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszysko juz OK poprostu adapter był walnięty , podlaczyłem wymienilem na inny i wszystko działa. dziekuje za pomoc i pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta

Witam

Montuje Parrota ck3000 w moim pasku i ma problem, że ten adapter nie ma przedłużenia wtyczki do sterowania radiem z kierownicy, czy ktoś ewentualnie ma sprawdzone takie coś?

photo2.jpg

 

Nie chcę wydać kolejnej kasy na coś co nie będzie działać,

Zastanawiam się jak ja wgl to pomieszczę w tym otworze na radio przecież sam adapter zajmuje kupę miejsca a gdzie jeszcze włożyć parrota

photo1.jpg

Edytowane przez roberto190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to adapter mam, ale do podłączenia i pełnego sukcesu brakuje mi 2 elementów, mianowicie:

- którędy przeciągnąć mikrofon tak aby był zamontowany na lewym słupku?

- skąd wziąć zasilanie ze stacyjki żeby to miało ręce i nogi?

 

tak przy okazji załączam mały fotkę z 2 podejścia:D photo1 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko działa :) najtrudniejsze wg mnie było przełożenie kabla z mikrofonem od bezpieczników do radia, narzucałem trochę mięsem ale za pomocą kabla prądowego 3x2.5 :P jakoś się udało:)

 

Podłączyłem zasilanie z kluczyka pod zapalniczkę, trochę było pracy ale myślę że nie powinno to nikomu sprawić większych problemów.

 

Natomiast zmieścić ten pęk kabli + parrota w tej wnęce na radio to jest mistrzostwo!! naprawdę!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba było wyjąć panel klimy i tam wywalić kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieściłem wszystko w tej wnęce na radio :P było zabawy ale wlazło:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy tutaj wiec prosze o wyrozumialosc jesli robie cos nie tak. Od tygodnia jestem szczesliwym :) posiadaczem Passata b6 z 2008 roku. Autko ma navi rns 510. Poprzedni wlasciciel (niestety z Belgi wiec nie mam mozliwosci kontaktu z nim) zamontowal tam zestaw bluetooth parrot ck 3100. Moj problem polega na tym ze nie slysze w glosnikach dwoniacego. Tel (samsung s3 mini, probowalem tez inne tel) laczy sie z parrotem bez problemu wszystkie opcje dzialaja, osoba do ktorej dzwonie slyszy mnie a ja slysze w glosnikach jedynie cisze. Kolejny problem to gniazdo AUX IN znajdujace sie w podlokietniku. Po podlaczeniu mp3 (probowalem roznych urzadzen) nie ma zadnej reakcji. Gdy przechodze do menu menu MEDIA podswietlony jest przycisk aux i extras. W extras moge jedynie sprawdzic pojemnosc dysku wbudowanego (zapewne dlatego ze jest pusty). Po naciscnieciu aux nie ma zadnej reakcji. Przeszukiwalem forum oraz inne zrodla w necie i nic nie znalazelm na te tematy. Jesli ktos ma jakies pomysly co z tym zrobic to bylbym bardzo wdzieczny za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągałeś radio? Ja bym sprobowal rozłączyc ten adapter miedzy parrotem a rns i polaczyc ponownie. Moze cos nie kontaktuje,

A radio wycisza sie gdy dzwonisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności