Skocz do zawartości
Gość carlos50

Elektryczny podnosnik szyby tylniej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość carlos50

Witam , mam problem ze swoim "paskiem". Lewa tylna szyba się nie opuszcza( silnik chodzi ) Podejrzewam że prawdopodobnie zerwały się mocowania szyby ,ale nigdzie nie mogę znaleźć zestawu naprawczego, a w ASO chcą mi zamontować cały podnośnik. Może ktoś miał taki problem i może mi podać namiary gdzie dostanę te mocowniki do tyłu. Moje namiary to : [email protected] :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij poszycie i zobacz do środka drzwi, u mnie wypadła ta tulejka kotwicząca szybę z podnośnikiem ale pozostała w środku ja założyłem ją z powrotem i już ;)

ps.niestety nie wiem czy tak samo jest w 3B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Że tak odgrzebie starego posta...

 

Mam ten sam problem - poraz drugi wypadła mi tulejka trzymająca szybę... Jak to powinno być złożone? Tam są dwie tulejki (nie żadne stożki)... Pierwsza wchodzi bez żadnego oporu, druga z oporem - rozpycha tą pierwszą. Nie chce tego smarować klejem, bo potem w razie potrzeby będzie problem... Ktoś wytłumaczy łopatologicznie jak to powinno wyglądać? może u mnie czegoś brakuje?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Że tak odgrzebie starego posta...

 

Mam ten sam problem - poraz drugi wypadła mi tulejka trzymająca szybę... Jak to powinno być złożone? Tam są dwie tulejki (nie żadne stożki)... Pierwsza wchodzi bez żadnego oporu, druga z oporem - rozpycha tą pierwszą. Nie chce tego smarować klejem, bo potem w razie potrzeby będzie problem... Ktoś wytłumaczy łopatologicznie jak to powinno wyglądać? może u mnie czegoś brakuje?

 

 

Nic nie brakuje,poprostu kup nowe tulejki ;) przy zakładaniu naciskaj ręką do dołu uchyloną szybę, to ta duża nie wpadnie do środka drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... OK ale widze na allergo tylko slizgi... nie moge znaleść tulejek... coś moze wiadomo gdzie i za ile, lub pod jaką nazwą? w takim razie pomysle jeszcze o jakims lekkim mocnym kleju :) skoro i tak tulejka do kosza, to potem bede sie martwil ;) albo sie rozwierci albo cos...

 

dzięki.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oś moze wiadomo gdzie i za ile, lub pod jaką nazwą?

Najlepiej w ASO kupić bolec pod numerem 6N0839511. Co do montażu, to najpierw wkłada się w szybę większą tulejkę, potem mniejszą w większą tulejkę. Robi się to jeszcze na "luźnej" szybie. Dopiero po wciśnięciu obu tulejek w otwór szyby, popychamy szybę w dół i zatrzaskuje się nam szyba w uchwycie. Piszę o tym, bo niektórzy magicy chcą to robić przez otwór w dolnej części blachy na drzwiach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo... może tego ruchu właśnie brakowało... czyli ten bolec o którym mówimy, powinien wskoczyć w dół tak żeby nie mógł wypaść? bo ja tylko włożyłem tą tulejke i nic potem nie dociskałem... bolec był cały czas widoczny przez dziurę w tej blasze drzwi...

 

EDIT:

a teraz patrze na zdjecie samego zatrzasku :). No więc ja faktycznie robiłem to już w tym otworze... Sam uchwyt tej szyby (tulejki) faktycznie jest tak wyprofilowany żeby wcisnąć szybę z tulejką... Ale sama tulejka nie jest blokowana ani z jednej, ani z drugiej strony przez co "wylata" na boki ;). I tu właśnie tkwi problemik ;) raczej nie ma znaczenia, czy tulejka wpakowana przez otwór w drzwiach (ja blache oczywiście sciągnąłem) czy najpierw na szybe i wciskanie szyby...

200620121572.jpg

Edytowane przez archivi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale sama tulejka nie jest blokowana ani z jednej, ani z drugiej strony przez co "wylata" na boki

Kup nową tulejkę i powinno być OK. Otwór w szybie raczej nie mógł się powiększyć z upływem czasu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem, że ma znaczenie jak włozysz tą drugą tulejkę, tą mniejszą w większą. Obydwie mają nacięcia. Jak wkładałem, że nacięcia nachodziły na siebie to kołek po kilku opuszczeniach wypadał. Włozyłem tak, że nacięcia są na przeciwko siebie i mam spokój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności