Skocz do zawartości
Gość GH

nie działa wskazówka płynu chłodzącego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GH

mam passata z silnikiem 1,8 RP na automacie rok 1991 od kilku dni nie działa mi wskaźnik temperatury płynu chłodzącego i miga kontrolka od płynu silnik chodzi normalnie jak sie zagrzeje to wentylatory sie włączają przy ok.98 stopniach sprawdziłem miernikiem czujnik na chłodnicy działa termostat też nie wiem co to może być silnik ma chyba trochę za niskie obroty nie wiem czy ma to coś wspólnego z nie działającą wskazówką i kontrolką .Jeżeli miałby ktoś podobny problem to proszęo pomoc zależy mi na czasie bo nie wiem czy mogę tak jeździć czy tylko nie działa licznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz poziom plynu i przy zbiorniku wyczysc styki, psiknij elektrosolem

ewentualnie zegary padly

krokowiec sprawny?

 

aaa... czujniki od temperatury na wezach sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz problem z obrotami i pojawił sie w tym samym czasie co przestał działać wskaźnik temp to na 99% padł ci czujnik na wyjściu z głowicy (ten z przodu silnika)

 

sprawdź tylko dokładnie jakiego jest koloru - to bardzo wazne!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GH

rozwiązał mi się problem z obrotami miałem pękniętą rurkę od podciśnienia idącą do wspomagania hamulca przez co miałem słabsze hamulce myślałem po prostu że czas na wymianę. W moim modelu nie ma czujnika na zbiorniku wyrównawczym a czujnik przed głowicą wymieniłem po wymianie zgasła mi kontrolka ale wskazówka dalej nie działa nie wiem o co chodzi za bardzo z kolorami czujnika bo mój był cały czarny

Czekam na dalsze wskazówki Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

niebieski - czujnik temp. dający sygnał do komputera wtrysku

czerwony(obok niebieskiego od góry) - sterowanie wskaźnikiem temp.

ten od dołu(czarny) - podgrzewanie kolektora ssącego.

 

U mnie w RP-ku jest wlasnie tak .

 

A prosty sposob na sprawdzenie czy to czujnik czy wskaznik masz w ksiazce(obrazek na dole )

 

pozdrawiam herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności