Skocz do zawartości
devil-80

Usunięcie rdzy z nadkola b5fl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy występująca pod lakierem rdzę da się usunąć w inny sposób niż malowanie całego elementu ze szpachlem?

Bo byłem u lakernika to powiedział,że nie da się pomalować tylko tego elementu nadkola trzeba całość. Ktoś wie jaki jest tego koszt (100€ mi wycenił) aha i niby 2dni muszę auto zostawić.

 

nadkole.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem,tylko malowanie całego elementu pozwoli na dobranie podobnego koloru względem całej karoserii.

Jeśli lakiernik miałby zrobić tylko tą część z rdzą,to na pewno nie miałoby wyglądu niestety.

W moim miasteczku dobry lakiernik bierze 400 zł.,za element,więc cena jest porównywalna...

A auto niestety muisz zostawić na dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Twoim wypadku niestety cały element ...

ja mam w tym samym miejscu rdzę , tylko że mam do połowy tego zagięcia więc spokojnie można zrobić odcięcie na załamaniu ... z resztą sam to będę robił .. jak nie wyjdzie to oddam wtedy do lakiernika ... i tak nic nie tracę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli luz oddam do lakiernika, mówił mi ,że tam i tak już było malowane a poza tym są na tym elemencie spore ryski, więc wyjdzie to na dobre. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety chyba wszystkie B5 po 2003 mają taki problem z nadkolami .... ogólnie ocynk po 2003 jest do dupy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mówił mi ,że tam i tak już było malowane
no to ktoś zrobił fuszerkę

 

są na tym elemencie spore ryski
no to masz odpowiedz na swoje pytanie z 1 postu że trzeba i tak malować cały element

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to ktoś zrobił fuszerkę

 

Myślę, że przy takiej korozji i tak na długo już tego nie zatrzyma, prędzej czy później wyjdzie - obstawiam że prędzej :). Jak wyszło na zewnątrz na taką wysokość to sam rant jest już mocno skorodowany. Niestety taki urok tych błotników - w szczególności tych bez kierunków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że przy takiej korozji i tak na długo już tego nie zatrzyma, prędzej czy później wyjdzie - obstawiam że prędzej

 

Dokładnie tak. Myślę, że za cenę malowania można było wyrwać na jakimś szrocie taki błotnik zdrowy w kolorze nadwozia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i była by taka możliwość, ale kto wie czy też nie będzie malowany i po roku będzie tak samo jak i u mnie.

Także chyba zaryzykuje malowanie - pewnie rok będzie ok.

W związku z czym nasuwa się pytanie czy w ogóle warto robić to?

Edytowane przez devil-80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego,czy kochasz swoje auto i traktujesz je wyjątkowo,czy dla Ciebie samochód jest do przejazdu z punktu A do punktu B???!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham żonę, ale auto szanuję i dbam o nie - także pewnie wymienię ten element albo go pomaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Czy występująca pod lakierem rdzę da się usunąć w inny sposób niż malowanie całego elementu ze szpachlem?

Bo byłem u lakernika to powiedział,że nie da się pomalować tylko tego elementu nadkola trzeba całość. Ktoś wie jaki jest tego koszt (100€ mi wycenił) aha i niby 2dni muszę auto zostawić.

 

nadkole.jpg

 

1. Uwieeeeelbiam odświeżać stare tematy.

 

2. Jeśli chodzi o konserwację stali nierdzewnej, to polecam grupę Emergo Metal Treatment. Świetni ludzie tam pracują, jest też opcja, żeby kupić tylko produkt i samemu wyczyścić moje podrdzewiałe nadkola.

Konserwacja i czyszczenie stali nierdzewnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

releion pracujesz tam? to Twoja firma że taką reklamę robisz?

 

bo co ma zardzewiały błotnik passata do stali nierdzewnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności