Skocz do zawartości
Gość adasiek

za małe ciśnienie doładowania w afn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adasiek

Witam! Jestem nowy na forum, mam nadzieję że mi ktoś pomoże z moim problemem. Otóż mam passata kombi 1.9 tdi silnik afn. Nigdy nie miałem z nim problemów, aż do dziś. Auto na pierwszym i drugim biegu przyśpiesza dobrze aż do końca, natomiast już na trójce przy ok 4tys wskakuje mu jakiś błąd i chyba przechodzi w tryb awaryjny (mam wrażenie ze ma wówczas 50KM) Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy, do momentu ponownego przeciążenia. Podłączałem go już do kompa i był wykryty błąd zbyt niskiego ciśnienia doładowania. Kolega stawia na turbine, zwłaszcza że ciśnienie przy założeniu ok 2bary w rzeczywistości ma ok 1,2bara. jest jeszcze jeden aspekt: kolega zauważył, że temp powietrza zasysanego jest za duża: na postoju na wolnych obr rosło do 39st C. Sprawdziłem wszelkie połączenia gumowe przewodów intercoolera i wyglądają na dobre, nie widać przedmuchów itp, dobrałem się także do turbiny i przy odpalonym silniku na wolnych obrotach zasysa rękę że ciężko odderwać. Czy w takim razie nadal obstawiać turbo??? Ja już nie mam pomysłu! CZy ktoś może miał coś podobnego? POMOCY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie objawy byly, po zatankowaniu diesla vervy, chyba mu wyplukalo syf i zatkalo wtryski, ale po pewny mczasie przegonilem go i chodzi az milo, dlugo sie z tym meczylem, kolega mial tez taka sytuacje w golfie TDI i u niego byl to czujnik(magnetyczny o ile dobrze pamietam tak to sie nazywa) sterowania turbina, jak otwierasz maske to jest kolo filtra paliwa:), wyminil i autko chodzilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adasiek

Paliwo raczej nie wchodzi w grę, cały czas jeżdzę na tym samym i nigdy nie maiłem podobnej przypadłości. A jeżeli chodzi o ten czujnik, to jak on wygląda i czy istnieje jakaś możliwosć zabadania go???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to niew iem jak go sprawdzic, kiedys mi pisal, ze tam jest cos z cyknieciem, chyba przy zaplonie, dziisaj go zapytam. On sie znajduje po lewej stronie u mnie jest pod rurka od klimatyzacji, przypiety do niej , takie male plastikowe o wymiarach gdzies z 4x4 cm, przed filtrem paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DigiTech

Czy auto dymi na czarno?

Jeśli nie dymi, węże są szczelne, to albo zapchany filtr powietrza, jakieś podciśnienie sterujące rozłączyło się lub co gorsze turbina się kończy.

Temperaturą w dolecie nie zawracaj sobie głowy z uwagi na to co teraz jest na polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 bary to napewno ci nie laduje to po pierwsze. Po drugie jak wskazuje ci ladowanie 1,2 to w rzeczywistosci ma 0,2.

Zrob logi dynamiczne wklej wykres i dopiero cos Ci powiem bo tak to mozna wrozyc z fusow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adasiek

Panowie, problem rozwiązany!

Powodem był przełamany węzyk ciśnieniowy wychodzący z rury dolotowej (jakieś 15 cm za czujnikiem). Naprawa zajęła około 15s i wyniosła 0zł. Oby zawsze tak było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DigiTech
Naprawa zajęła około 15s i wyniosła 0zł.

 

jak to 15s skoro z tym problemem od wczoraj sie borykasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawa zajęła około 15s i wyniosła 0zł.

 

jak to 15s skoro z tym problemem od wczoraj sie borykasz?

 

no przeciez kolega pisze że naprawa zajęła 15 s. a nie awaria trwała 15 s ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności