Skocz do zawartości
Misio

Awaria wskaźników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze wskaźnikami w passacie B4 1,9 td, a mianowicie kontrolki wszystkie działają a wskaźniki temp, paliwa, predkosciaomierz i obrotomierz stoją w miejscu. Są tam dwa wyświetlacze elektroniczne. Jeden to tlko zegar a drugi nalicza kilometry. Ten wskaźnik km co mozna kasować po jakims czasie sam kasuje sie na 0,0. Sprawdzałem wszystkie luty i nie moge znaleźć tego stabilizatora na trzech nóżkach. Wskaźniki są firmy Motor Meter , jest tam również jakis układ scalony japońskiej firmy NEC. Nie wiem co jeszcze mozna zrobic by wszystko było w porzadku ogólnie wszystko wygląda na nie zniszczeone. Z góry dzieki za pomoc. Czytałem wszystkie posty na ten temat, przejade jeszcze raz wszystko lutownicą i zobaczymy czy pomorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolego miałem taki sam problem z zegarami w benzynce 1.8i, u mnie było podobnie działały tylko podstawowe kontroli tzn. olej, ładowanie, chłodzenie itd. wszystkie diody na dole i podświetlenie zegarów...

Po konsultacji problemu z forumowiczem "JAFO" i moim elektrykiem samochodowym okazało się że spalił się układ sterujący wszystkimi wskażnikami i jedynym rozsądnym wyjściem z sytuacji było kupno używanych zegarów już nie elektronicznych tylko na lineczkę i wszystko śmiga aż miło. Podobno te zegary elektorniczne z B-4 które miałem wcześniej są jakieś wadliwe i wcześniej czy póżniej padają.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jak tam właśnie jest z tą linką. Którędy ją puscić, gdzie ją wkręcić w skrzynie biegów i czy kostka z pinami będzie pasować?? No i czy nie będą oszukiwać?? Pewnie podziałki na wskaźnikach muszą być identyczne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Którędy ją puscić, gdzie ją wkręcić w skrzynie biegów i czy kostka z pinami będzie pasować?? No i czy nie będą oszukiwać?? Pewnie podziałki na wskaźnikach muszą być identyczne??

 

Kolego miejsce na lineczkę jest w każdym pasku, jak będziesz się decydował na linkę to pomogę Ci i przyślę zdjęcia jak to u minie wyszło, w skrzyni biegów nic nie trzeba było przerabiać, wykręcasz tylko czujnik Halla, taka czarna kostka, a w to miejsce wkręcasz linkę, kostkę przy liczniku wpinasz tą samą co miałeś przy elektronicznym, u mnie wszystko zadziałało :] a co do licznika to musisz kupić taki sam jak miałeś, tzn tak samo wyskalowaniy np. do 240km/h i powinno być OK. Jeśli masz wątpliwośći to napisz na priva do JAFO :ok: mi pomógł to i Tobie pewnie pomoże

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego miejsce na lineczkę jest w każdym pasku, jak będziesz się decydował na linkę to pomogę Ci i przyślę zdjęcia jak to u minie wyszło, w skrzyni biegów nic nie trzeba było przerabiać, wykręcasz tylko czujnik Halla, taka czarna kostka, a w to miejsce wkręcasz linkę

 

Witam. W silniku ADZ jest skrzyni biegów czujnik Halla? Pierwszy raz słyszę o tym. Myślałem, że w tym silniku czujnik Halla jest tylko w aparacie zapłonowym. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli napęd licznika nie jest mechaniczny, to na pewno zastosowanie ma czujnik Halla. W takim przypadku zamiast linki i mechanizmu są 3 przewody oraz silniczek krokowy w prędkościomierzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem passat b3 1.6 b+gaz 1990r silnik 1f od pewnego czasu wskazowka obrotow skacze jak glupia pewnego dnia spadla calkowicie na 0 i wylaczyl mi sie gaz czy ma to zwiazek z czujnikiem halla prosze o pomoc jestem tu nowy. wiad jak co to na priv. z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę jeszcze zakładać wątków to się podłączę. Też mam problem z zegarami.

Zaczęło się od zamontowania nowej anteny i separatora antenowego. Po włożeniu radia na miejsce okazało się, że przestało grać. Drobna diagnostyka i okazało się, że nie idzie napięcie po przekręceniu kluczyka. Mała gimnastyka z kablami i radio działa na stałym zasilaniu i jest ok. I tak wyjmowałem panel radia bo mam jakieś dziwne, że bez wyjęcia brało prąd na postoju i rozładowywało akumulator, po wyjęciu panelu amperaż pobierany przez samochód jest bliski zera.

Od tamtej pory obrotomierz przy każdym uruchomieniu silnika spada do 0 i później wstaje. Silnik odpala, wskakuje na 1000 obrotów, po sekundzie na zero jakby od razu zgasł i znów wstaje. Wcześniej tego nie było.

Najbardziej jedna martwi mnie to, że co kilka odpaleń po przekręceniu kluczyka (nawet nie muszę odpalać) wskazówka obrotomierza dziwnie cyka i drga w okolicach 0 przez kilka sekund, następnie to samo dzieje się ze wskazówką prędkościomierza i cichnie. Jak podczas drgania odpalę samochód to obroty jałowe ~800-1000 ustawiają się jakby jako zerowe i pokazywane jest 0. Po dodaniu gazu obrotomierz zaniża o te około 1000 obrotów. Do tej pory takie zjawisko zaobserwowałem jak padał akumulator, nie było napięcia i licznik cały trykał i po chwili się uspokajał ale wtedy resetował się licznik dzienny przebiegu i zegarek a teraz wskazania nie ulegają wyzerowaniu. Dodatkowo słychać cykanie przekaźników. Wcześniej było tylko po przekręceniu zapłonu a teraz drugi raz cykają po uruchomieniu silnika. Akumulator na razie odrzucam bo samochód nie ma problemów z odpalaniem, kręci tak samo jak wcześniej.

O co może chodzić z tymi drgającymi wskazówkami i trykaniem? Takie "trrrrrrrrrrr". Do tego w fabrycznej instalacji w radiu zniknęło zasilanie po stacyjce a wszystko inne działa, tzn licznik, podświetlenie deski itp więc to chyba też nie kostka stacyjki. Czytałem sporo o wadliwych licznikach w passatach b4 ale tam zazwyczaj objawy są inne, poza tym jakby sam licznik padł to nie odcięło by mi zasilania radia po zapłonie i nie cykały by przekaźniki po odpaleniu tak samo jak przed... Sam już nie wiem. Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska masa lub 12V przy akumulatorze i na silniku, brak zasilania po stacyjce (sprawdź bezpieczniki), słaby akumulator, zużyty rozrusznik lub połączenie kilku powyższych.

 

Sprawdź na początek bezpieczniki, skoro nie działało radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki w porządku. To co piszesz to bylo przyczyna zerowania sie licznika i zegarka a u mnie to się nie zeruje, tylko wskazówki sie trzęsą i wydają dziwne dźwięki.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wskaźnikach na silniczkach krokowych (po opisie zdaje się, że takie masz) drżenie wskazówek to efekt spadku napięcia lub jego braku na pinie 12V po stacyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po przekreceniu kluczyka co ktorys raz cos sie robi niedrobrego. Radio po stacyjce sie w ogole nie zapala czyli musze sprawdzic kostke stacyjki. Dziwne że stało się to po podłączeniu radia. Moze za mocno jakis kabel pociagnalem i gdzies sie cos poluzowalo...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Technicznym masz opis rozbiórki tudzież wymiany wkładu stacyjki.Ze swojego doświadczenia powiem tak:nie baw się z kostką,obetnij ją i połączenia zrób na konektory,polutuj i będzie ok.Ja też cudowałem,podziałało trochę i znów powtórka z rozrywki.Odkąd są konektory problem znikł.U mnie wskazówka obrotomierza dostawała szału macicy,latała po całej tarczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn sugerujesz, że winna jest nie sama kostka a wiązka w aucie z wtyczkę, którą się do kostki wpina? Czyli nie kupować nowej kostki tylko przerobić tą wtyczkę na konektorki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest,pomiń wtyk-kostkę stacyjki.Naszykuj kawałki przewodów,rurki termokurczliwe,konektory,cynę z kalafonią.Rozbierasz wszystko żeby mieć dostęp,obcinasz kostkę i lecisz.Konektory dobierz takie żeby trzymały się dobrze na pinach,na nie rurki termokurczliwe (do samego końca żeby w środku jedna z drugą się nie stykały). Dobrze polutuj i sprawdź co się będzie działo.Kostki nie wyrzucaj ponieważ w razie ,,W,, będziesz wiedział gdzie mają iść kable ;-) Oczywiście nie zapomnij o zdjęciu klemy z aku ;-) Ja jeszcze wyczyściłem,pozmieniałem łączenia na przewodach rozrusznika,alternatora i wszystkich przewodów przykręconych do klem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypiąłem kostkę (do stacyjki a nie całą kostkę stacyjki), poprawiłem styki i na razie jest ok. Trzeba przekręcić kluczyk, chwilę zaczekać chwilę i dopiero odpalać. Jak odpalałem za pierwszym razem to były cyrki. Z tego co widzę to demontaż kostki nie jest taki prosty jak w b3 to zabiorę się za to jak będę miał dłuższą wolną chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności