Skocz do zawartości
Gość airwolff

Problem z tempomatem.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość airwolff

Witam ponownie wszystkich passatowców.Mam wydaje mi się ciekawy problemik z tempomatem.Samochód posiada skrzynię automatyczną tiptronic, jadąc kiedyś trasą chciałem skorzystać z tempomatu.Jednak okazało się że nie działa .Po przyjeździe moje pierwsze kroki skierowałem do skrzynki bezpieczników.Oczywiście bezpiecznika w ogóle nie było w skrzynce,ale moje zdziwienie osiągnęło zenit kiedy próbowałem tam zamontować nowy bezpiecznik.Pod numerem 11 gdzie zgodnie wyczytałem powinien znajdować się bezpiecznik od tempomatu nie mam nawet wyjścia aby ten bezpiecznik zamontować.Czy to normalne czy ktoś grzebał w tym passacie?Oczywiście dźwignię do tempomatu posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
... jadąc kiedyś trasą chciałem skorzystać z tempomatu.Jednak okazało się że nie działa .

 

Moze jakas nie dokonczona proba instalacji tempomatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przymierzam sie do instalacji tempomatu i wnikliwie analizowalem instrukcje jak i schemat i musze przyznac ze nigdzie nie widzialem wzmianki odnosnie bezpiecznika.

 

Jak tylko dojedzie do mnie manetka tempomatu rozrysuje lopatologicznie jak zrobic tempomat bez manetki tylko kilka przewodow do kompa podlanczanych i jakies przelaczniki.

Wiadomo nie bedzie to pod kontem stale uzywanie ale nie wszyscy sa optymistami i nie zamierzaja w ciemno inwestowac.

 

W twoim przypadku jako ze nie mam schematu manetki nie powiem jak sprzwdzic manetke ale zacznij od:

Podłączyć komputer z VAG’iem, wejść w ENGINE -> LOGIN -> kod 11463 -> OK.

O ile to wystarczy to manetka ok ale jak nie to za okolo 4 dni bede mail zainstalowany tempomat i bede wiedzial wiecej co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzę kolegę api13, napisał to o czym wspomniał TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celu sprawdzenia manetki lub gdy mamy wiazke a nie mamy manetki mozna zwierajac przewody uzyskac funkcje tempomatu i tak:

 

zwierajac (6) czerwono/biały z czerwono/szary (5) mamy tempomat ON

zwierajac czerwono/żółty (3) z czarno/żółtym(4i7) mamy tempomat SET

zwierajac niebieski (2) z czarno/żółtym(4i7) mamy tempomat RES

 

kodowanie oczewiste sie wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
W celu sprawdzenia manetki

 

Dzis spawdzilem swoj nabytek i wg mnie jest sprawny.

 

tempomatgniazdocz7.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki sam problem jak airwolff mianowicie nie działa mi tempomat a chcąc sprawdzić bezpiecznik (pod nr. 11 jak w instrukcji) nie ma w ogole wejścia. Mam od niedawna passat b5 1.6 benzyna. Starałem się poszukać coś więcej na ten temat ale niestety nic nie znalazłem :[ dlatego zwracam się o pomoc :] czy jest możliwość żeby tempomat był podłączony pod inny bezpiecznik razem z jakimś innym urządzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wczoraj w trasie wlaczylem tempomat i dziala wszystko ok tylko tak jak by silnik dostawal czkawki i co jakis czas mu sie czka i wtedy czuje ze przestaje na ta setna sekunty ciagnac silnik. Tempomat przyspiesza i hamuje z manetki ,predkosc trzyma ustawiona. Tylka ta czkawka powiedzmy 2/3razy na min strasznie wkurw... Problem wystepuje tylko na tempolacie podczasu utrzymywania predkosci ,przyspiesza plynnie i odwrotnie. Gdy jade bez tempo nic sie nie dzieje. Silnik chodzi prawidlowo moc jest.Prosze o jakies rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze czujnik sprzegla ma za malu luz

tylko ze wtedy chyba by sie wylaczal tempomat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paska mam juz 4l i wszystko bylo ok teraz jechalem w wigilie 470km w jedna i zauwazylem ten problem wracajac niestety tez jest przejechalem tak 1000km w obie i powiem wam ze trzeba cos z tym zrobic bo oszalec mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem tyle, że w VP. Proponuję podejrzeć blok 6 w ECU w momencie szarpania, tam jest wszystko dot. tempomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paska mam juz 4l i wszystko bylo ok teraz jechalem w wigilie 470km w jedna i zauwazylem ten problem wracajac niestety tez jest przejechalem tak 1000km w obie i powiem wam ze trzeba cos z tym zrobic bo oszalec mozna.

to zrob to jak najszybciej bo szalencow u nas juz dosc jest :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem ten sam problem tyle, że w VP. Proponuję podejrzeć blok 6 w ECU w momencie szarpania, tam jest wszystko dot. tempomatu.

 

Moze powiedz cos wiecej jaka byla przyczyna u ciebie szarpania i jak sie pozbyles problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest szansa ze ktos pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz się podpiąć pod komputer. Jak sam nie masz, to pojedź do kogoś żeby to sprawdził. Kolega miał uszkodzony czujnik przy sprzęgle który deaktywuje tempomat-niby najczęstsza awaria z tempomatem, w sumie dlatego że najczęściej wciskasz właśnie sprzęgło i czujnik wtedy pracuje. I dlatego nie dało się w ogóle aktywować tempomatu. koszt czujnika to ok 20zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze powiedz cos wiecej jaka byla przyczyna u ciebie szarpania i jak sie pozbyles problemu?

Nie wiem co, auto się sprzedało rzekomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności