Skocz do zawartości
pazuzu

B5 3B - lusterko pasażera - czy przez nie powinna wpływać woda do środka drzwi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie pytanie.

 

Czy woda która dostanie się do lusterka prawego poprzez szczelinę pomiędzy lusterkiem właściwym a jego obudową powinna wypływać na zewnątrz lusterka analogicznie do sposobu w jaki się tam dostała czy może powinna przez całe lusterko spływać do drzwi i przez drzwi wypływać ich dołem. Pytam bo nie byłem w stanie rozkręcić lusterka i stwierdzić czy jest w środku uszkodzone czy nie.

 

Do zadania tego pytania skłoniła mnie obecność takiej czarnej mazi w lusterku (żywa guma ?)

lusterko01.jpg

 

Dodatkowo pod lusterkiem widać było zacieki z wody

pod-lusterkiem.jpg

 

Oraz widać było że woda w jakiś sposób również spływa po wewnętrznej stronie tej aluminiowej blachy i wypływa pod głośnikiem

glosnik.jpg

 

W środku drzwi zauważyłem również kroplę wody:

[ATTACH=CONFIG]81791[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]81792[/ATTACH]

 

 

 

Czy tak jak pytałem wcześniej, woda może się tamtędy lać czy jest może coś nie tak ?

 

 

 

 

Pozdrawiam

kropla-powiekszenie.jpg

kropla.jpg

Edytowane przez pazuzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim takiej rurki nie miałem. Między tapicerką a tą blach wody raczej nie powinno być bo tam leci cała elektryka drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektryka idzie po drugiej stronie tej blachy grodziowej czy jak ona się tam nazywa, trochę wody może tam być tylko czy przez to lusterko może się lać woda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pewno woda nie powinna ci sie przelewać do drzwi kolego

 

Takiej odpowiedzi oczekiwałem, dzięki.

Teraz tylko trzeba jakoś rozebrać lusterko i zobaczyć co tam się dzieje...

Tylko jak wykręcić tą śrubkę od dołu ? Nie chce nawet ruszyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chce się ruszyć, to zostaje tylko ją rozwiercić, nagwintować na nowo i poszukać nowej śrubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takiej odpowiedzi oczekiwałem, dzięki.

Teraz tylko trzeba jakoś rozebrać lusterko i zobaczyć co tam się dzieje...

Tylko jak wykręcić tą śrubkę od dołu ? Nie chce nawet ruszyć...

jak kolega mówi rozwiercić ale ja próbowałbym najpierw zalać ją kilka razy WD-40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z WD już próbowałem, niestety brak rezultatów. A z rozwierceniem... To trzeba być praktycznie zegarmistrzem coby coś takiego rozwiercić...

Ja mam gracje kowala także nie dam rady, ale będę kombinował.

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też próbowałem te śruby odkręcić przy zmianie lusterka na pełnowymiarowe,

oczywiście pourywały się główki, ale powiem tak ,ten plastik trzyma się na kilku zapadkach więc nie odpadnie, a stare dziury po śrubach zakleiłem silikonem czarnym. Wg. mnie szkoda zachodu z rozwiercaniem jak to się trzyma i bez tego. Czyli jak się nie chcą odkręcić to rozwiercić główki bez nich też będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też próbowałem te śruby odkręcić przy zmianie lusterka na pełnowymiarowe,

oczywiście pourywały się główki, ale powiem tak ,ten plastik trzyma się na kilku zapadkach więc nie odpadnie, a stare dziury po śrubach zakleiłem silikonem czarnym. Wg. mnie szkoda zachodu z rozwiercaniem jak to się trzyma i bez tego. Czyli jak się nie chcą odkręcić to rozwiercić główki bez nich też będzie działać.

 

Z WD już próbowałem, niestety brak rezultatów. A z rozwierceniem... To trzeba być praktycznie zegarmistrzem coby coś takiego rozwiercić...

Ja mam gracje kowala także nie dam rady, ale będę kombinował.

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

 

co racja to racja ja przy wymianie swojego też urwałem tą śrubę i jakoś olałem to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że niemieccy inżynierowie darli by sobie włosy z głowy gdyby to widzieli/czytali ;-)

 

Osobiście spróbuje jeszcze z nacięciem łebka pod śrubokręt płaski. Może się uda:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo spróbuj starego patentu tzn trochę rozgrzej tego wkręta np lutownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie jedno lusterko rozkręcałem i objaw ukręcania się tych śrubek spotykałem 50/50.

Wręcz wydaje mi się to normalne, bo śrubka jest stalowa, a szkielet w który jest wkręcana aluminiowy, więc musi się to połączenie utleniać, nie ma wyjścia. Czynnik atmosferyczny temu sprzyja bo wciąż tam jest wilgotno ;)

 

Ja zawsze tą śrubkę szlifowałem na równo ze szkieletem lusterka i po zapunktowaniu nawiercałem otwór od nowa + nowa śrubka z odrobiną smaru ;) co na chwile powinno wystarczyć :D

 

A co do przecieku, to tą czarną plastelinę trzeba szczelnie okleić w koło kabla i obudowy, bo nie powinna się woda dostawać w tą część drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem rozgrzewać palnikiem, nie dało rady. Pozostało tylko rozwiercić, zagwintować i dać nową.

 

A mam pytanie, czy jest jakiś fabryczny sposób na uszczelnienie tego przewodu aniżeli tylko ta czarna klejąca się ciecz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności