Skocz do zawartości
longboy

Sygnał dzwiękowy hamulca ręcznego, pomocy <-

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W jaki sposób włączyć sygnał dźwiękowy hamulca ręcznego, chodzi mi o to że jak nie do końca zwolnię hamulec i kontrolka nadal świeci to po kilku chwilach, właściwie przejechaniu kilku metrów włącza się sygnał dźwiękowy. Widziałem coś takiego w Golfie IV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomekwawa

Z tego co mi się wydawało to ten sygnał + komunikat dziala w każdym B5.

A dziala ci wogóle kontrolka od ręcznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolka działa, sygnał dźwiękowy też. Auo scan VAGiem nic nie pokazał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób włączyć sygnał dźwiękowy hamulca ręcznego

 

Tego się nie włącza/wyłącza tylko jest to fabrycznie na stałe, a jeśli nie ma to znaczy że nie działa kontrola hamulca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a jak naprawić kontrole hamulca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. ja znowu ze swoim hamulcem. próbowałem na wszelkie sposoby i nic, nadal nie działa choć kontrolki zapalają się. Jedna z wykrzyknikiem po chwili gaśnie druga z literą P kiedy zaciągnę hamulec ręczny. Dlaczego nie sygnalizuje zwolnienia hamulca to ja już nie wiem :mur:, poddaje się.

 

 

[26-06-2007 19:10]Edycja

Jednak jest coś nie tak, wyczytałem że kontrolka z wykrzyknikiem powinna sie zaświecić po zaciągnięciu hamulca, nie zaświeca się. Po włączeniu zapłonu po chwili gaśnie. Czyżby czujnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie działa?? :przestraszony::przestraszony::przestraszony::przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

longboy - a przypadkiem, to nie masz poniżej minimum płynu hamulcowego :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok, płyn jest ponad połowę w zbiorniczku. Denerwuje mnie coś takiego co mam ale tego nie mam. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

longboy - nie wiem, gdzie to wyczytałes, ale po zaciagnięciu "ręcznego" zapala sie ONLY kontrolka ((P)) . Tak samo nic mi nie wiadomo, żeby "piszczało" dodatkowo, jak się zapomni zwolnic hamulec. Sprawdzalem u siebie i u kumpla - no i nic takiego nie ma miejsca :zdegustowany: (Obaj z kolega, co u niego sprawdzałem - mamy to zepsute?)

Natomiast kontrolka z wykrzyknikiem zapala mi sie, jak jest usterka, np: ABS-u. No i dorzucę jeszcze, że jak popatrzycie w instrukcje, to nigdzie nie ma opisanej kontrolki od hamulca recznego, oznaczonej jako ((P)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja już nic nie rozumiem:zalamany:

u mnie kiedy zaciągne ręczny zapala sie kontrolka (P) a kontrolka11vt6.jpgw ogóle sie nie zapala

w opisie jest tak:

UKŁAD HAMULCOWY

 

11vt6.jpg

*Lampka sygnalizująca zapala się po zaciągnięciu hamulca ręcznego oraz jeśli ów hamulec jest nadal zaciągnięty przy pręd. >6km/h, to dodatkowo słyszymy pojedynczy sygnał dźwiękowy oraz zauważamy info na komputerze.

*Lampka sygnalizująca zapala się przy zbyt niskim poziomie płynu hamulcowego

 

Jutro zrobie foto i wstawie bo cos mi się wydaje że mam inaczej niż jest to opisane w 3B i 3BG

w opisach nie ma nic o (P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

longboy - no właśnie o tym pisałem, że coś nie tak jest. We wszystkich instrukcjach, jakie posiadam - nie występuje kontrolka ((P)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem dziś zdjęcia, oto jak wyglądają kontroli po włączeniu zpłonu

f45b7fc8c7f620eam.jpg

 

a tak wyglądają kontroli po zaciągnięciu hamulca ręcznego i kiedy zgasną inne kontrolki

0cbd25f298c3a8b7m.jpg

 

Przymierzam się do wymiany zbiorniczka płynu hamulcowego, mam juz taki zbiorniczek. Kiedy podłączyłem wtyk do czujnika w pustym zbiorniczku, zaczęła mrugać 11vt6.jpg z sygnałem dźwiękowym. O kontrolce wykrzykniku w "trójkącie" nic nie wiem, u mnie chyba nie ma. Danek75 i co ty na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

longboy - pochrzaniło mi się z czym innym (o trójkąt mi chodzi). Oczywiscie, u mnie jest identycznie jak u ciebie. Kontrolka od ręcznego świeci się sama, a nie razem z wykrzyknikiem.

"Wykrzyknik" zapala sie zawsze przy włączaniu zapłonu i komputer testuje podzespoły. Jak nie ma usterek, to kontrolka gaśnie. Poza tym, ona nie jest tylko do ukł. hamulcowego (czyli płyn, klocki, ABS), bo jak np: AKU pada, to też sie zaświeci i "piknie" jeden raz. Jak płyn z chłodnicy SPIER***, to zapala sie razem z kontrolką płynu. Tak wiec coś nie tak jest z tymi tłumaczeniami w instrukcjach - odnosnie tego "wykrzyknika".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sygnalizuje w twoim aucie nie do końca zwolniony ręczny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękiem :?: Nie. Jedyna sygnalizacja, to kontrolka. Nawet sie "kulnąłem" prawie 300 metrów na lekko zaciagniętym hamulcu i nic mi nie piszczało, ani nie wyświetlało dodatkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja też tak mam. Może ta dodatkowa sygnalizacja kontrolką i dźwiękiem jest w młodszych modelach? mój kolega w pasku 2000 rocznik już to ma, brat w golfie IV 99r. też to ma. Skoro mam Passata to myślałem że coś takiego i u mnie jest. Niestety myliłem się :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności