Skocz do zawartości
shel82

Śruba mocująca napinacz paska wielorowkowego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie ponieważ nie mogę się doszukać na forum, a tym bardziej w internecie gdzie mogę kupić śrubę mocującą napinacz paska wielorowkoego?

 

Przed wczoraj owa śruba urwała mi się tuż przy bloku silnika, udało mi się ją wykręcić i pospawać, ale jest to rozwiązane tymczasowe - nietrwałe.

 

Problem z tą śrubą polega na tym, że jest ona długa - 130 mm i musi być zakończona okrągłym łbem z wypustem na klucz imbusowy, ponieważ nie może wystawać za obudowę, ponieważ ocierałaby o wiskozę...

Edytowane przez shel82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latanie po sklepach i dobieranie lub ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, biegałem po kilku/kilkunastu sklepach i straciłem na to całą sobotę i nie znalazłem - dostępne są tylko śruby zakończone łbem grzybkowatym lub z nacięciem na torxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ten temat już przerobiłem:cool jedyne wyjście to ASO , no i oczywiście tam samej śrubeczki nie sprzedadzą , koszt około 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje jaki kolwiek szrot ,albo aso ale to juz kasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja z innej beczki, dlaczego pękła ta śruba ??? czy przy próbie wykręcania ? czy sama od siebie? Bo swego czasu kolega miał problem z trzykrotnym zerwaniem tej śruby sama od siebie a powód okazał się błachy - zatarte sprzęgło alternatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, biegałem po kilku/kilkunastu sklepach i straciłem na to całą sobotę i nie znalazłem - dostępne są tylko śruby zakończone łbem grzybkowatym lub z nacięciem na torxa...

 

Witam, ten temat już przerobiłem:cool jedyne wyjście to ASO , no i oczywiście tam samej śrubeczki nie sprzedadzą , koszt około 300 zł.

 

za tyle kasy to nowy napinacz ze śrubą można kupić wszędzie. SHEL to gdzie ty mieszkasz że nie możesz kupić tego. Jak bardzo potrzebujesz to zapytam na szrocie i mogę ci jedną śrubę wysłać jak chcesz tak bardzo. Jak coś to pisz PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tą śrubę dostałem bez problemu w lokalnym serwisie Boscha-oni biorą takie specśrubki z ASO.Płaciłem żebym nieskłamał około 40zł.To było w ubiegłym roku jakoś. W etce na pewno jest numer katalogowy tylko nie mam przy sobie kompa.Może ktoś ma to niech poda i zadzwoń do ASO jak Ci zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój mechanik znalazł ją na szrocie za grosze :hyhy zerwała się bo prawdopodobnie była za mocno dokręcona. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez sie urwla i kupilem ja w komplecie z naminacza uchwytem i amortyzatorkiem drgan, a przyczyna zlamania lapy a nastepnie urwanie sruby bylo tak jak kolega kserkses zauwazyl byla zatarta rolka alternatora. sprawdz koniecznie odrazu czy nie jest zatarta poprzez zdjencie paska wielorowkowego i kreceniem rolka alternatora w lewo i w prawo na przemian, w jedna strone rolka powinna stawiac opor i krecic altkiem w druga nie, powinna przepuszczac, jezeli opor stawia w obie strony szybko ja wymien bo narazisz sie na wiecej kosztow, wiem bo przerabialem temat:) poprzez bledna diagnoze bylem w plecy 600zl a po wymianie rolki altka problemy i koszty zniknely

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności