Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki, jestem na etapie przemyśleń dot. zakupu kamery do samochodu. Czegoś w rodzaju rejestratora czy nazwijmy to umownie czarnej skrzynki. Problem polega na tym, że na rynku jest tego tyle, że człowiek się gubi, a i nazwy sprzętu niewiele mówią, nie wspominając o cenach w zakresie od ok. 100,- w górę do nieskończoności. Może ktoś jest w posiadaniu takiego wynalazku i podzieli się swoimi doświadczeniami. Chodzi bardziej o dane techniczne i jak one się mają do rzeczywistości i co tu dużo ukrywać ceny. Czy jakość np. obrazu jest na tyle dobra, że można odczytać nr rejestracyjny auta, które przykładowo zajechało nam drogę i zwiało. Bo spotkałem nawet takie cudo, które oprócz zapisu wideo rejestrowało pozycję GPS i przeciążenia(zarówno poziome jak i pionowe), ale cena mnie akurat zwaliła z nóg. Oczywiście dla kogoś z zasobniejszym portfelem będzie to dobry zakup. Zatem proszę o opinię w w/w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat do Twojego.Kamerka,która rejestruje prędkość i pozycje to ok.8stówek,więc dużo jak na taki bajer.Poczytałem w necie trochę i bardzo polecana jest ta http://allegro.pl/rejestrator-samochodowy-kamera-hd-720p-omega-16gb-i2250872520.html Są filmiki na YT.W nocy bardzo dobrze nagrywa(wygrała w teście z tą za 800).

Minusem każdej takiej kamerki jest trudność w odczytaniu tablic,a w tych za ok.100(a są na Alle) wręcz marek samochodów.

Myślę czy nie zakupić do firmówki,ale nie mam już miejsca w rozgałęziaczu :nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie taką http://allegro.pl/rejestrator-kamera-samochodowa-goclever-dvr-ir-new-i2268351926.html

 

jest identyczna do opisywanych powyżej z tym że kosztuje mniej.

Jak na kamerę za taką kasę to filmy które robi są do przyjęcia.

Wydaje mi się iż nie ma sensu kupować droższej, chyba że ktoś potrzebuje prędkość pojazdu oraz współrzędne geograficzne zapisywane w filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem straszycie tymi kamerkami:)co mam zrobic widzac b6 z kamerka!zwalniam:)hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mocno miękną jak w dyskusji mówisz, że masz kamerkę i może przyjazd policji wyjaśni wątpliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten sam rejestrator dostał wczoraj mój ojciec na urodziny. Kłamstwo, łgarstwo i oszustwo. Jakość nagrania jest ok ale ogólna jakość urządzenia to koszmar, najważniejsza moim zdaniem rzecz jest kompletnym kłamstwem - w opisie znajduje się informacja, że kąt widzenia kamery to 120*. Nie miałem wczoraj czasu na dokładne zmierzenie, przy okazji to zrobię ale "na oko" to jest rejon 40*, może mniej. DOSŁOWNIE - niecała połowa kątu prostego który jak wiadomo ma 90*.

 

Dodam jeszcze, ze te diodki to tez pic na wodę, doświetlają w ciemnościach max 2m, do tego punkt skupienia mają taki maleńki, że doświetlają około 25% powierzchni widocznej na ekranie. Kupiona na allegro, będzie awantura, zwrot itd.

 

Aha, nie działają w nich karty Sandisk Ultra II 16GB (sprawdzone na 2 sztukach używanych w innym sprzęcie), dopiero po włożeniu 8GB rejestrator kartę zobaczył. Karty rzecz jasna oryginalne, kupowane jak zawsze w Baltrade.

Edytowane przez cervandes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: te kamery (OMEGA) są do kupienia w realu za 130 zł do końca kwietnia :D gratis karta SDHC 4GB firmy krzak ale działa.

Kupiłem sobie taką i ogólnie co można powiedzieć, w dotyku 100000% azja :D ale nagrywa moim zdaniem przyzwoicie jak za taką kasę. Mogę potem wrzucić jakieś filmiki. Najfajniejsza opcja jest taka, że nie trzeba jej włączać - nagrywanie włącza się samo po podłączeniu prądu i kończy z chwilą wyłączenia lub nagrywa dalej 10 lub 20 min (ustawia się w opcjach)

Jak za takie grosze to jestem zadowolony.

 

EDIT: ta z reala to jednak inny model niż ten z allegro

Edytowane przez ormowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam takie ustrojstwo jak poniżej. Kupiłem to na ebay-u i na polskie złocisze wyszło ich 150. Śmiga bez zastrzeżeń. Raz miałem sytuację kiedy kamerka się przydała. Mam grupę inwalidzką i kartę uprawniającą do parkowania na kopercie. Pod sklepem chciałem zaparkować na takim miejscu. Musiałem zaparkować dwa metry w bok bo prawymi kołami jakiś gość stanął na kopercie, a że koperta była przyległa do pasów dla pieszych to policja przyczepiła się do mnie bo stałem na połowie pasów. Wtedy im pokazałem nagranie. Szczęście było takie, że facet przestawił samochód na przeciwną stronę parkingu i na niego poczekali. Ja też czekałem na zakończenie tej sytuacji. Dostał 500 zł i punkty. Pewnie bolało ale ja miałem tzw dupochron.

 

DSC05829.jpg

Edytowane przez latinoo_80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja mam takie ustrojstwo jak poniżej

 

Wizualnie takie samo jak moje, tylko inny producent. Myślę, że i tak wszystkie są robione na tej samej taśmie produkcyjnej tylko naklejki i kartoniki się różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie te wszystkie kamerki z postów powyżej to jest to samo tylko jak napisał Bimbasz różnią się jedynie opakowaniem?

 

Mogę potem wrzucić jakieś filmiki.
Jakbyś mógł to chętnie bym looknął ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ormowiec, a kiedy kupowałeś? Bo jeżeli niedawno to może jeszcze będzie na magazynie. A jaka jakość obrazu, da się odczytać nr rejestracyjny z auta przed nami? Bo podobno HD :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta jakosc HD mocno naciagana, ale to mocno. Da sie odczytac tego co jedzie przed nami jak podjedziesz odpowiednio blisko. Tego co jedzie z przeciwka trudno, chyba ze jedzie po woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w temacie ;)

A co myślicie o jakiejś aplikacji na androida ? Jest coś takiego ? Można by wykorzystać smartfona i nie mówię tu o wbudowanej funkcji kamery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. Własnie przeglądałem market ale nie wiedziałem czego dokładnie szukac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myślicie o jakiejś aplikacji na androida ? Jest coś takiego ?

 

W googlach jest: http://forum.android.com.pl/f40/rejestrator-trasy-145699/ - nie mam pojęcia jak się sprawdza, ale słyszałem gdzieś, że OK

 

 

Mogę potem wrzucić jakieś filmiki. Najfajniejsza opcja jest taka, że nie trzeba jej włączać - nagrywanie włącza się samo po podłączeniu prądu i kończy z chwilą wyłączenia lub nagrywa
No fajne, tyle, że w B5 (a przynajmniej w moim) obie zapalniczki w kabinie mają napięcie cały czas.

 

Ja mam też Omegę, tzn. z napisem Omega ;) tyle, że bez diod. Jakość urządzenia adekwatna do kwoty. U mnie przy odtwarzaniu nagrania w najwyższej jakości szarpie, tzn. odtwarza płynnie 3 sec. i się przycina. Poza tym, daje radę.

 

Zastanawiałem się też, jakby ogarnąć temat nagrywania z tyłu, na okoliczność np. "dawców" (nie mylić z motocyklistami), ale u mnie zazwyczaj kończy się na pomyśle, do realizacji rzadko dochodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem wrzucę filmiki. Dokładnie taki model: http://www.siglo.pl/sprzet_rtv/rejestratory_jazdy/rejestrator_jazdy_platinet_omega_omcdvr65_720p_41245.html

rozdzielczość 720x480, można też ustawić 1280x720 ale to rozdzielczość interpolowana więc pic. Kupowałem w niedzielę albo sobotę i na wystawie była tylko jedna, ale gość przyniósł mi skądś nową, zapakowaną.

 

No fajne, tyle, że w B5 (a przynajmniej w moim) obie zapalniczki w kabinie mają napięcie cały czas

Zgadza się, ale wtyczka się rozbiera i można wyciągnąć kable na zewnątrz i podłączyć jak się chce. W b3/b4 idealnie można podłączyć pod lampkę kierowcy (jest tam + po zapłonie)

Edytowane przez ormowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

youtube trochę skompresował, ale ogólnie widać co i jak.

Co jeszcze mogę dodać, na CB słychać ładowarkę ale tylko przez pierwsze 1-2min, potem cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności