Skocz do zawartości
motylek8522

Pojawienie się masy na kilka sekund.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisze tutaj, bo nic obecnego nie znalazłem.

Koledzy potrzebuje informacji na temat chwilowej masy.

Dokładnie chodzi mi o to, że gdy włączę zapłon zaświeciły się pewne kontrolki na liczniku ale przez chwilę (ok 5 sek.) i zgasły.

 

Ma ktoś pomysł gdzie szukać??? ECU lub moduł komfortu wysyła takie sygnały???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz być mniej tajemniczy i napisac o jakie kontrolki chodzi ? :)

Bo brzmi to tak -Panowie mam problem , nie powiem wam jaki, pomóżcie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm kontrolkę Check, kontroli trakcji, po dołożeniu kabelków do licznika wystarczy podać masę na nich i kontrolki się świecą.

I chcę żeby się tylko zaświecały na chwile po włączeniu zapłonu.

ECU nie podaje na chwilę masy na przekaźnik pompy paliwa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo Cię rozumiem....Przecież jest to normalne zachowanie kontrolek-po załaczeniu zapłonu zapalają się i za chwilę gasną(jeśli wszystkie systemy sprawne). No to w czym problem ?

Tak, ECU podaje na chwilę masę na przekaźnik pompy paliwa.Po dwóch - trzech takich wlączeń i wyłaczeń stacyjki, ECU takiego sygnału nie poda. Sytuacja się powtórzy, jeśli spowodujesz zadziałanie rozrusznika lub nawet na chwilę włączysz silnik.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie w samochodzie nie ma kontroli trakcji, ani tez check nie jest na wyposażeniu i te kontrolki nie świeciły w standardzie.

chce to doposażyć tak jakby, chodzi o same kontrolki, nie całe układy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać przez przekaźnik sygnał z alternatora, kontrolka będzie się palic dopóki silnik nie odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm jaki przekaźnik masz na myśli???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przykład taki. nie mam teraz czasu, ale jak chcesz to mogę ci później narysować schemat.przekaż.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, zapodaj go tutaj, hmmm zobaczymy jak to zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale u mnie w samochodzie nie ma kontroli trakcji, ani tez check nie jest na wyposażeniu i te kontrolki nie świeciły w standardzie.

chce to doposażyć tak jakby, chodzi o same kontrolki, nie całe układy.

Paweł, przeczytaj swój pierwszy post - gdzie jest tam napisane, że chcesz doposażyc licznik w takie "cudo" , zrozumiałbyś coś z tego ?

Są Święta, ludzie jeszcze zajęcii ostatnimi przygotowaniami, a Ty zagadki zapodajesz.

Na przyszłość wyrażaj się jaśniej, nikt tu nie będzie zgadywał co autor ma na myśli.

Wesołych Świąt ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku w tym linku co podałeś jest animacja która pokazuje jak sterownik działa. Przekazuje on plus, mi potrzebny jest żeby minus przekazywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacku w tym linku co podałeś jest animacja która pokazuje jak sterownik działa. Przekazuje on plus, mi potrzebny jest żeby minus przekazywał.
Jacku w tym linku co podałeś jest animacja która pokazuje jak sterownik działa. Przekazuje on plus, mi potrzebny jest żeby minus przekazywał.
Podajesz na wejścia :

- nr 1 plus po stacyjce

- nr 2 masa("-")

- nr 3 masa ("-")

- nr 4 wyjście , pojawi się masa ("-")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności