Skocz do zawartości
cyklonit

Polski VAG 4.9 - odczyt G2/G62

Rekomendowane odpowiedzi

1) Jak w programie Polski VAG 4.9 odczytać wskazania czujnika G2/G62 ?

 

2) W VAG COM z tego co jest napisane, odczytać można: 01-Engine: 007; Tylko, że przycisk 07 ma dziwną nazwę, jakby służył do przeprogramowania czegoś ? Nie chciałbym uśmiercić samochodu :krzeslem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1)

 

2) W VAG COM z tego co jest napisane, odczytać można: 01-Engine: 007; Tylko, że przycisk 07 ma dziwną nazwę, :krzeslem

 

Dobrze jest napisane tylko źle czytasz:nono

 

007 to raczej numer bloku (grupy) a nie przycisku

Dla Twojego silnika w grupie 007 pozycja 4 jest podana też jest temperatura płynu.

 

W VC wyglada to tak ;

Engine 01-Meas Block 08- i tu w zalezności jaki sterownik silnika to temperatura podana jest w jakiwjś grupie

jesli to autko z twojego podpisu to grupa 001 pozycja 4 lub 002 pozycja 4 lub tak jak napisałem wyżej to temperatura płynu chłodzącego.

 

i to porównujesz z temperaturą w Instruments 17- meas Block 08-grupa 003 pozycja 1.prawdopodobnie ,dokładnie powiedział bym Ci jak bym znał numer twojego sterownika instruments.

 

A w PV 4.9 to pewnie będzie tak samo.

wchodzisz w silnik-bloki danych i szukasz w której grupie masz podana temp.silnika i potem w licznik -bloki danych i tak samo i porównujesz oba wskazania

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dob12. Jakby nie Ty, to pewno bym coś przekodował przyciskiem RECODE 07 :devil

Dane odczytałem za momocą VAGCOM'a. Wszystko na nieodpalanym, zimnym silniku. Tak więc:

Temperatura na dworze: +10.0 °C

Engine 007: FUEL TEMP 8.1 °C; INTAKE AIR TEMP 9.9 °C; COOLANT TEMP 2.7 °C

Dodatkowo grupa 005 COOLANT TEMP 2.7 °C, ale nie wiem co to.

 

Instruments 003: Pierwsze okienko 5 °C.

Dodatkowo grupa 002 (tam gdzie kilometry i litry paliwa) ostatnie okienko 9 °C.

 

To wszystko i co myślicie o moim czujniku ? Aha, wskaźnik na desce pokazuje 90 °C. W zimie był problem z odpalaniem przy temp. niższej od -10 °C. Do temp. -10 °C palił na dotyk jak w lecie. Rok temu, jak robiłem termostat, to właśnie było sprawdzane i chyba coś było nie tak z tym czujnikiem.

Edytowane przez cyklonit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engine 007: FUEL TEMP 8.1 °C; INTAKE AIR TEMP 9.9 °C; COOLANT TEMP 2.7 °C

Dodatkowo grupa 005 COOLANT TEMP 2.7 °C, ale nie wiem co to.

 

Instruments 003: Pierwsze okienko 5 °C.

Dodatkowo grupa 002 (tam gdzie kilometry i litry paliwa) ostatnie okienko 9 °C.

 

 

Na zimnym silniku rozbieżność jest 1.3 stopnia C wiec w normie.G62-2.7 a G2-5 stopni,

 

 

Engine 007: FUEL TEMP 8.1 °C; INTAKE AIR TEMP 9.9 °C; COOLANT TEMP 2.7 °C

 

tu faktycznie temperatura płynu odbiega troszkę od temperatury paliwa i zewnętrznej temp. na wlocie powietrza a powinna być zbliżona

 

Dodatkowo grupa 005 COOLANT TEMP 2.7 °C, ale nie wiem co to.

to jest temperatura Twojego silnika właśnie ,temperaturę można odczytać w kilku blokach (grupach) :luka

 

Dodatkowo grupa 002 (tam gdzie kilometry i litry paliwa) ostatnie okienko 9 °C.

 

to jest temperatura zewnętrzna powietrza.

 

Zrób jeszcze pomiar temperatur na gorącym silniku,jak na desce pokazuje 90 stopni i powinno wyjść czy to wina czujnika.

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar na gorącym chyba innym razem, bo muszę oddać laptopa. Piszesz, że rozbieżność 1.3 stopnia w normie. Ale przy rozmieszczeniu czujników o kilka milimetrów (skoro czujnik zespolony to chyba musi tak być ?) byłoby to w normie ? W każdym bądź razie czujnik i tak wymienię. Co prawda bez pośpiechu, byle zrobić to przed mrozami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Piszesz, że rozbieżność 1.3 stopnia w normie. Ale przy rozmieszczeniu czujników o kilka milimetrów (skoro czujnik zespolony to chyba musi tak być ?) byłoby to w normie ?

 

Małe rozbieżności mogą być,bądź co bądź są to dwa oddzielne czujniki i chodzi tu o dokładność pomiaru jednego i drugiego:cool

Dlatego pisałem aby sprawdzić na gorącym silniku

Ja u siebie maiłem na zimnym G62-3 stopnie G2-5 stopni a na rozgrzanym różnica wynosiła 0.5 stopnia.

 

Bardziej mnie niepokoi różnica miedzy odczytem z przepływki 9.9°C,czujnik temperatury zewnętrznej pokazał 9 °C a paliwo 8.1°C

a płyn chłodniczy tylko 2.7°C tu trochę za nisko(temperatura powinna oscylować w granicach temperatury otoczenia ewentualnie w rozbieżności 2-3 °C ) i może to świadczyć o błędnych wskazaniach tego czujnika.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Bardziej mnie niepokoi różnica miedzy odczytem z przepływki 9.9°C,czujnik temperatury zewnętrznej pokazał 9 °C a paliwo 8.1°C ...

A co to może oznaczać ? Coś poważnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to może oznaczać ? Coś poważnego ?

 

Chodziło mi o to że może to świadczyć o zaniżaniu temperatury przez czujnik G62,czyli jego wadzie , bo trzy różne czujniki maja w miarę podobne wskazania(przepływka temp wlotu powietrza,temperatura zewnętrzna i temp paliwa)

Może nie właściwie sie poprzednio wyraziłem i dlatego to tak zabrzmiało:rumieniec

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę że kolega ma ten sam silnik (ALZ) i jest bardziej w temacie.

Czy mógłbym liczyć na małą pomoc? Otóż w engine blok 007 nie daje mi informacji o temperaturze. Czy kolega spotkał się z czymś takim, czy temperatury szukać w innym bloku? (W instruments podaje prawidłowo).

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności