Skocz do zawartości
Gość Yarcio

Demontaż tapicerki tylnej klapy w B5 Variant

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yarcio

Witam,

Jak zdemontować tapicerkę na tylnej klapie w3 VW Passat Variant z 2000 r. ?

Odkręciłem 4 śruby, ale dalej nie umie sobie poradzić, nie chce połamać jakiś zaczepów.

Znając niemieckich konstruktorów to pewnie jest jakiś trick.

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij ciągnąc do siebie od dołu. Tapicerka jest na metalowe wciski i mocno trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda, ciągnij aż puści. Te metalowe spinki dosyć mocno trzymają. Innej rady nie ma. I nie martw się, nic nie połamiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno to ćwiczyłem. Najpierw odkręciłem śruby mocujące (14a na rysunku) część czarną (dolną) do górnej (tej wokół okna). Potem odkręciłem dwie śruby które są we wgłębieniach służących do zamykania klapy (11). Dalej już - jak powiedział poprzednik trzeba rwać ;-)

Są cztery zaczepy od dołu i od góry części dolnej i po dwa na każdym boku. Nie ma wyjścia - trzeba to wyrwać prostopadle do blachy klapy.

Żeby zdjąć górę trzeba najpierw wyszarpać boki (niebieskie strzałki)- są po dwie klamry na stronę a potem cztery zaczepy (podobne do tych z dolnej części) są u góry klapy - ciągnąć równolegle do klapy (w dół).

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Wielkie dzieki za wskazówki, jutro to przećwiczę.

Narka.

Dam znać jak mi poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

Ja po tej operacji musiałem w ASO dokupić chyba 6 tych metalowych zatrzasków - wołają po niecałe 2 zł za sztukę.

 

Należy unikać ruszania na boki - trzeba rwać w dół, ale przygotuj się że może Ci kilka zatrzasków strzelić, a szukanie ich połamanych części po wewnętrznej stronie klapy to też niezły rebus :rotfl:

 

Powodzenia

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma numer tych zatrzasków - wczoraj ściągnąłem u siebie - strasznie się tłukła - no i teraz brakuje kilku szpilek - - poza tym tapicerka nie dochodzi w całości na miejsce - muszę się temu jeszcze raz dokładnie przyjrzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada tapicerka tylnej klapy po jej demontażu

314456a18951cd86m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i teraz brakuje kilku szpilek

Pytasz o te blaszki trzymające tapicerkę klapy?

Jesli tak, to numer tej klamry; 3B9867289.

Cena w serwisie 2,50 PLN za sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytasz o te blaszki trzymające tapicerkę klapy?

Jesli tak, to numer tej klamry; 3B9867289.

Cena w serwisie 2,50 PLN za sztukę.

 

Dokładnie o te - dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wyglada tapicerka tylnej klapy po jej demontażu

Witam!

Nie moge sciagnac tej tapicerki. Sruby odkrecone, klamry zwolnione. Trzyma sie tylko chyba na samym plastiku przy rogach - biale pola. Palcami ani innym narzedziem nie moge tam dojsc. Na sile tez nie chce sie ruszyc. Co jest grane?

7012d39b72a48d70.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy tych rogach, które zaznaczyłeś to nie ma żadnych zatrzasków itp. To nie wiem co Ci tam trzyma, może mróz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie wiem co Ci tam trzyma, może mróz.

Ja tez nie. W koncu pociagnalem naprawde mocno az plastik na koncach sie wygial i w koncu puscilo ;).

Tak naprawde to wlasnie w tym miejscu tapicerka jest lekko szersza i przy sciaganiu musi sie wyginac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób zdjąć tapicerke od środka? Jest taka możliwość? Kluczykiem nie da rady bo zamek jest zapchany piaskiem a pompka skończyła swój żywot przy zamkniętej klapie. Albo tylko się zapiekła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skoorwiel

Witam serdecznie. Mam pytanko odnośnie foteli i kanapy do modelu jak w temacie. Mam Passata B5FL 2001r 131KM. Pytanie dotyczy tego czy da radę wstawić ftele i tylną kanapę z B6 2005/09. W obu wersjach wszystko jest mechaniczne. Jest to kwestia prostej wymiany i wszystko będzie pasował na tip top czy raczej to złudne podejście?? Ma ktoś orientację w tym temacie ??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jaki sposób zdjąć tapicerke od środka? Jest taka możliwość? Kluczykiem nie da rady bo zamek jest zapchany piaskiem a pompka skończyła swój żywot przy zamkniętej klapie. Albo tylko się zapiekła.

 

Niebardzo...Jest nie tylko na zatrzaskach ale i przykręcona wkrętami.

 

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:18 ----------

 

Witam serdecznie. Mam pytanko odnośnie foteli i kanapy do modelu jak w temacie. Mam Passata B5FL 2001r 131KM. Pytanie dotyczy tego czy da radę wstawić ftele i tylną kanapę z B6 2005/09. W obu wersjach wszystko jest mechaniczne. Jest to kwestia prostej wymiany i wszystko będzie pasował na tip top czy raczej to złudne podejście?? Ma ktoś orientację w tym temacie ??

pozdrawiam

 

Co ma temat o demontażu klapy do foteli?? ;)

 

 

 

Pzdr.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk jak zamontowane jest o wiem. Już rozbierałem przy otwartej klapie. Na to wygląda że będę musiał łamać tapicerke żeby się dostać i otworzyć zamek. Zatem czeka mnie dodatkowy zakup :(. Więć od razu naprawię zamek. Chyba to wszystko zrobię na wiosne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk jak zamontowane jest o wiem. Już rozbierałem przy otwartej klapie. Na to wygląda że będę musiał łamać tapicerke żeby się dostać i otworzyć zamek. Zatem czeka mnie dodatkowy zakup :(. Więć od razu naprawię zamek. Chyba to wszystko zrobię na wiosne :)

 

Dokładnie,bo inaczej nie wyjmiesz,chyba że umiejętnie połamiesz ;) Przy okazji zamek rzeczywiście możesz naprawić...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk jednak da się otworzyć klape bez łamania tapicerki. Mi się udało i mam zaoszczędzoną kasę na wymianę silniczka który padł, Trochę się namęczyłem sle fakt faktem da rade otworzyć klape od środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności