Skocz do zawartości
MAPET

montaż projektorów w B3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak radzicie sobie z projektorami w b3 jesli chodzi o wylaczanie soczewek przy zapalaniu dlugich

 

diody wstawiecie przy lampie kierunkowe czy ew ktos mostkowal pod przekaznikiem cos taką blaszka jak to sie robi w golfie 3 bo akurat mam taka blaszke :)

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no mapet kto jak kto ale taki stary użytkownik a nie szuka na forum...

1. można się pokusić o wstawianie diód prostowniczych przy lampie,

2. można podobno włożyć zworę jak to jest w golfie

3. można połączyć 2 przewody pod kierownicą idące do przełącznika zespolonego tj. biało/czarny z zółtym

 

tylko każda z tych czynności wymaga założenia przekaźników, bo po połączeniu długich z krótkimi będzie słabiej świeciło...

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukalem ale ta szukajka chyba nie dzila bo mi nie nie znajdywalo :(

 

 

no ale to nie jest tak ze pod jakis tam istniejacy przekaznik wpina sie ta zworke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale to nie jest tak ze pod jakis tam istniejacy przekaznik wpina sie ta zworke?

na światła drogowe/mijania nie masz w b3 żadnego przekaźnika. a że ta zworka akurat ma swoje miejsce pod przekaźnikiem od przeciwmgielnych, to już inna bajka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZYli najprosciej diody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza metoda to blaszka u mnie działa bez zarzutu (ale podobno nie we wszystkich modelach działa nie wiedzieć czemu). Dodatkowo wstaw przekaźniki pare godzin roboty ale warto ja jestem zadowolony ,od tamtej poty koniec problemów ze światłami. Masz na forum wszystko opisane co i jak krok po kroku. Diody jeśli wstawisz bedzie znaczny spadek napięcia i beda słabiej świecic.

 

---------- Dodano o 20:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:48 ----------

 

Najlepsza metoda to blaszka u mnie działa bez zarzutu (ale podobno nie we wszystkich modelach zdaje egzamin nie wiedzieć czemu). Dodatkowo wstaw przekaźniki, pare godzin roboty ale warto ja jestem zadowolony ,od tamtej poty koniec problemów ze światłami. Masz na forum wszystko opisane co i jak krok po kroku. Diody jeśli wstawisz bedzie znaczny spadek napięcia i beda słabiej świecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CZYli najprosciej diody?

chyba najtrudniej i najwięcej rzeźby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noz diodami z pol godziny lutowania itp ale..

 

Najlepsza metoda to blaszka u mnie działa bez zarzutu (ale podobno nie we wszystkich modelach zdaje egzamin nie wiedzieć czemu). Dodatkowo wstaw przekaźniki, pare godzin roboty ale warto

 

czyli co i tak musze przekazniki? slaby akurat z elektryki jestem wiec wolalbym tak daleko nie wchodzic w te klimaty jak jakies przekazniki itp :) auto bedzie rzadko jezdzic na dlugich to w sumie moze to olac hmmm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli co i tak musze przekazniki?

przecież Ci pisałem na samym poczatku że warto zamontować.

 

noz diodami z pol godziny lutowania itp ale..

się uparł na te diody :P

 

slaby akurat z elektryki jestem wiec wolalbym tak daleko nie wchodzic w te klimaty jak jakies przekazniki itp

to jest prosta sprawa, dobry opis jest na forum, ewentualnie zawsze kogoś z regionu możesz poprosić o wykonanie takiej instalacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qdlik jak zawsze ,,dobrze gada'' :ok

 

Jak chcesz zrobić to na szybko to wstaw diodę prostowniczą mostkując kabelki przy przełączniku, a jak dobrze to przekaźniki (wystarczą 2szt)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Qdlik jak zawsze ,,dobrze gada'' :ok

 

Jak chcesz zrobić to na szybko to wstaw diodę prostowniczą mostkując kabelki przy przełączniku, a jak dobrze to przekaźniki (wystarczą 2szt)...

 

dobra mozecie dac link do tego tematu ;)? moze zobacze i moje 2 lewe rece cos elektrycznego zmotaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności