Skocz do zawartości
sergiusz-

Jak zachowuje się u Was nawiew po właczeniu klimy..

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o taką sytuacje pracuje mi nawiew w aucie wtedy słychać odgłos powietrza włączam klimę nawiew pracuje tak samo po ok 30 sek słychać tak jakby nawiew się na sekundę wyłączył, ewentualnie jakby zmieniał ustawienia wylotów powietrza i zaczyna dalej wiać.Sytuacja ma takie same miejsce jak klima jest ustawiona na "auto" odpalę silnik nawiew pracuje a po ok 30sek tak jakby sie od nowa załączył i dopiero włączała się klima.

Czy to normalne zjawisko ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Też mam Climatronika, ale u mnie jest OK.

Cały czas pracuje, tylko czasami jak włączę Auto to zaczyna mi piszczeć jakiś pasek - wkurzające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sergiusz - nie masz się co martwić - to naturalny objaw. Zależy jeszcze od tego - jaką temperature sobie ustawisz. U mnie tez jest tak, ze jak włączam KLIMĘ i zmieniam ustawienia temperatury, to po kilkunastu sekundach slychać, jak przestawiaja się klapki sterujace nawiewem (tzn. słychać to po tym, ze odgłos nadmuchu sie zmienia :hyhy: ). Możesz to sobie nawet w prosty sposób sprawdzic. Ustaw np: na 21 - poczekaj trochę, a potem daj na LO i wtedy usłyszysz, jak się zmienia kierunek nadmuchu i jego siłą.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75, ale nie o to chodzi,ja mam tak samo jak Sergiusz,poprostu coś wariuje,ja wymieniłem 2 silniczki za 860zł i dalej tak czasami jest,ale vag zaczął teraz pokazywać mi 2 inne silniczki,na razie nic nie robie bo szkoda kasy,ale jak będzie częsciej to będe musiał.Objaw taki jakbyś zmieniał obieg zamknięty na otwarty i z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba75x

To normalne zjawisko. Kiedy przekręcisz kluczyk w stacyjce i uruchomisz auto w panelu climatronic malutki wentylatorek zacznie kręcić się i zaciągać powietrze na czujnik temperatury. Jezeli climatronic " stwierdzi" że temperatura na zewnątrz auta jest na tyle niska, że można uzyskać zadaną przez ciebie temp. w kabinie przy udziale powietrza

z zewnątrz rozpocznie nawiewanie. Jeżeli "stwierdzi", że nie - zamknie dostęp powietrza

z zewnątrz i na recyrkulacji ( czyli obiegu zamkniętym - wewnętrznym) będzie chłodził

i osuszał kabinę. Jeżeli tylko będzie wystarczający stopień schłodzenia powietrza wewnątrz auta nastawnik otworzy klapę i rozpocznie się zasysanie powietrza z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawełb6 - ja w tamtym tygodniu gruntownie "przeskanowałem" VAG-iem auto i nie miałem zadnych błedów, wiec u ciebie po prostu silniczki były padnięte i jak sam zauważyłeś - ich wymiana nie ma wpływu na to, co sie nadal dzieje. A prościej opisując, to sądzę, ze wyglada to tak, jakby po cghwili przestawiała sie dodatkowo ktoraś klapka sterujaca nadmuchem - na nogi. Bo na początku jest inny dźwięk wtłaczanego powietrza, a po chwili zaczyna wiać również do dołu, no nie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie winne mogą być silniczki które pokazuje vag....

Seba75x, to nie jest normalne zjawisko bo w czasie jazdy się też tak się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie, a takie pytanie. Czy jak jedziecie z otwartymi oknami, to przy dużym podmuchu z naprzeciwka, np. przejazd ciężarówki, zdarzało się, że wasz climatronik samoistnie włączał się na parametrach takich jak po naciśnięciu przycisku AUTO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz - a czy jak się ma KLIMĘ, to się jeździ z otwartymi oknami :?::zdziwko: Bo nie kumam zbytnio - o co ci biega. Bo zimą okien się nie otwiera - bo wiadomo - zimno jest. A jak się ciepło robi w aucie (np: wiosną czy latem), to się włącza KLIMĘ - a nie opuszcza szyby :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75, błagam, nie tłumacz mi rzeczy elementarnych, tylko jeśli wiesz to potwierdź albo zaprzecz prawidłowość tego zjawiska. Zdarzyło się kilka razy, chcę wiedzieć, czy tak się dzieje zawsze i u wszystkich przy sprawnym climatorniku.

Jako ciekawostkę zaproponuje test. Zapraszam na przejażdżkę z kompletem spoconych i zasapanych osób w pełnym słońcu przy 30 st. C. Zobaczysz jaki wydajna staje się wtedy klimatyzacja i jaka wtedy wynika korzyść z otwartego okna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz - czyli że co :?: Na 22 wskakiwał :?: No a jak KLIMA ci słabo daje przy czterech osobach "na pokładzie" to radzę się jej baczniej przyjrzeć, bo ja ostatnio jechałem kompletem, czyli 5 osób, temperatura zewnętrzna +32 st. - a KLIMA jakoś dawała sobie radę. Ale SPOX - jak na trasie będę, to sobie spróbuję sprawdzić taki przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sipowitz - czyli że co :?: Na 22 wskakiwał :?:

Dokładnie, na AUTO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś się zesrało,bo nie powinno tak być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś się zesrało,bo nie powinno tak być

To Ci powiem ciekawostkę, że VAG nie pokazuje żadnego błędu a climatronik radośnie obwieszcza 444. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale coś przerzuca na auto i nie pokazuje jako błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz - bo zapewne czujnik ciśnienia i temperatury - dostaje impuls. Przeciez przy mijance z TIR-em, przy otwartym oknie - czuć przecież uderzenie powietrza, ze az czasami uszy zatyka - stąd takie zachowanie KLIMY - tak sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli, to co przerzuca? Podmuch macha sobie wentylatorem? Bo ja już nie wiem.

 

czujnik ciśnienia i temperatury

Czujnik ciśnienia czego i temperatury czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SORKI, ze w tym temacie wcześniej nie odpisałem, ale chodzi o czujnik ciśnienia wewnątrz auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie on się znajduje? Możesz podać numer? Sprawdziłbym w ETCE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to jest tak, ze jak przy naprawde cieplych dniach wlacze klime powiedzmy na te 18C to po krotkiej chwili (tak jak ktos pisal ok 30s) cos sie wlacza i mocniej wieje. Na poaczatku jak wyjezdzalem z dzialki jak sie to wlaczylo to myslalem ze o cos przytarlem i wychodzilem zobaczyc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności