Skocz do zawartości
cieluś

Skrzynia biegów (6) wymiana łożysk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krisskrak

Witaj kolego. Ostatnio zlukałem filmik na którym autor pokazuje zakres obrotów w 1.9 właśnie na skrzyni 6 z 2.5 DQS (założył ją do AVB 101KM). Oszalałem, kolo ma 3700obr przy 200kmh. Jestem zainteresowany tematem więc znalazłem Ciebie. Możesz podać wszelkie info odnośnie takiego swapa ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu zaczelo huczec ktores z lozysk najpierw wydawalo sie ze to prawa strona, jak zaczelo byc glosniejsze to objawy wskazywaly ze jednak lewa. Po pokreceniu kolami nic nie slchchac, na sprezynach nic nie czuc (mam gwint moze to dlatego. Wymienilem te lewe lozysko ale dalej to samo. Jak jest zimno to troche ciszej wyje. No i jesli wymiana prawego lozyska nie pomoze to zostaja lozyska w skrzyni a dokladniej na dyferencjale. I tutaj zaczyna sie seria pytan.

 

Z tego co widze po rysunkach to da sie wyjac dyfer bez odkrecania tylu skrzyni a moze nawet bez demontarzu skrzyni. Sama wymiana lozysk nie powinna byc trudna jednak regulacja luzu juz tak. Mial ktos z tym doczynienia? Wymienial ktos to bez specjalnych narzedzi? Moje specjalne narzedzia koncza sie na suwmiarce 300mm.Wystarczy? Niby instrukcja podaje ze zegar by sie przydal i sciagacz do lozysk wewnetrzny. Czy wogole po wymiany tego potrzebna jest regolacja luzow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dyfer zrzucasz bez drapania skrzyni. Ale na nim wymienisz zaledwie 2 lozyska, a wyje cie lozysko tylne podporowe lub przednie podporowe na walku zdawczym co jest standardem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe tylko bojaw jest jak jade prosto lub po luku w prawo, w lewo cichnie. Czy na atakujacym w takim przypadku tez bedzie wylo? Skrzynia 5s prawdopodobnie EHV

Edytowane przez szymin89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeguby sprawdzal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzu nie maja, pelne smaru. Skrzynia i lozyska sprawdzone stetoskopem i skrzynia jest sporo glosniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem - przy obrotach 1800-2000 na 1 i 2 biegu podczas przyspieszania słychać cichy szum, jakby delikatne grzechotanie. Ciężko je zlokalizować, ale generalnie dochodzi jakby spod klimatronika, generalnie gdzieś spod deski, ze środka, lub lekko z prawej strony.

Na pozostałych biegach szum nie występuje.

Występuje za to także na biegu jałowym, podczas postoju, gdy podniosę obroty do tych 1800-2000.

Co ciekawe delikatnie głośniej jest słyszalny przy skręcie w lewo.

Na początku zakładałem, że skrzynia, bądź sprzęgło, ale dźwięk ten dobiega zarówno przy jeździe na biegu, jak i jeździe ze wciśniętym sprzęgłem oraz również na luzie - zarówno przy wciśniętym sprzęgle jak i przy puszczonym, podczas jazdy jak i podczas postoju. Dodam, że skrzynia biegów działa idealnie, nie występują też żadne objawy wskazujące na kończący się dwumas.

Co może powodować taki dźwięk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co pisze kolega wyżej. Ja jestem po wymianie sprzęgła z dwu masą oraz po wymianie łożyska, skrzynia była rozbierana w tym celu. Z pod maski wydobywa się metaliczny dźwięk nie wiem co jest przyczyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawial ze gdzies soe rura wydechowa obciera o jakams oslone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to słychać jak by z przodu pod klapą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma problem iz podczas zmiany biegow pw 6 biegowrj skrzyni przy szybkosci slychac szuszczenie, podejrzewam lozysko skrzyni a teraz w niedziele mam do pokonania 500km auto cale zapakoeane. Moje pytanie brzmi czy moge tak jechac czy lepiej nie ryzykować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć ale myślę ze tyle jeździła to i 500 km jej nie zaszkodzi tylko nie szalec oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Ostatnio robiłem remont skrzyni - wymiana łożysk plus nowy olej. Wszystko ładnie i pięknie - skrzynia się uciszyła. Ale niestety po około 300 km zaczęło się sprzęgło ślizgać, a na postoju zauważyłem czarny olej. Pod autem powstają małe plamy. Jak auto postoi trochę dni i przejadę się to przez pierwsze kilometry jest ok, a później znów ślizga się jak po lodzie, kompletnie nie trzyma.

 

Czy możliwe, że przy demontażu/ montażu skrzyni został uszkodzony uszczelniacz wału od strony skrzyni??

 

Dwumas i kompletne sprzęgło wraz z uszczelniaczem wału firmy Corteco było również robione około 40 tyś. km wcześniej.

 

Proszę o odpowiedź kogoś kumatego w tych tematach.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny olej to raczej silnikowy. Olej przekładniowy musiałby być chyba przegrzany aby zmienić aż tak barwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

 

Ostatnio robiłem remont skrzyni - wymiana łożysk plus nowy olej. Wszystko ładnie i pięknie - skrzynia się uciszyła. Ale niestety po około 300 km zaczęło się sprzęgło ślizgać, a na postoju zauważyłem czarny olej. Pod autem powstają małe plamy. Jak auto postoi trochę dni i przejadę się to przez pierwsze kilometry jest ok, a później znów ślizga się jak po lodzie, kompletnie nie trzyma.

 

Czy możliwe, że przy demontażu/ montażu skrzyni został uszkodzony uszczelniacz wału od strony skrzyni??

 

Dwumas i kompletne sprzęgło wraz z uszczelniaczem wału firmy Corteco było również robione około 40 tyś. km wcześniej.

 

Proszę o odpowiedź kogoś kumatego w tych tematach.

 

Pozdrawiam.

Możliwe jak najbardziej. Ile Cie kosztował ten remont skrzyni? Moja wydaje mi sie, że powoli zaczyna buczeć, w ubiegłym roku miałem zmieniane sprzęlo z dwumasa i przez jakiś czas była wzgłędna cisza, aż miło się jeździło tym autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można uszkodzić taki uszczelniacz? Jeśli koło zamachowe nie było ruszane przy demontażu skrzyni.

 

A powiedźcie mi jeszcze spływ oleju mógł zostać uszkodzony przy dokręcaniu skrzyni?

 

Moja też trochę buczała, aż w końcu po trasie zaczęła konkretnie buczeń przy schodzeniu z obrotów. Jak masz skrzynie 6tkę to nie uciekniesz przed tym. U mnie było brzęczenie, grzechotania, metaliczny dzwięk towarzyszący mi wraz z prędkością. Łożyska na mechanizmie różnicowym miałem okej. Komplet łożysk do skrzyni kosztował 1250 zł brutto. Plus dochodzą uszczelnienia. Wymiana kompletnie wyeliminowała hałas ze skrzyni, ale niestety teraz to się trafiło. I chciałbym się dowiedzieć co nie co, bo nie chce nikogo bezpodstawnie oskarżać.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Czarny olej to raczej silnikowy. Olej przekładniowy musiałby być chyba przegrzany aby zmienić aż tak barwę.

 

Oczywiście chodzi mi o silnikowy. Uszczelniacz wału korbowego z tyłu silnika, czyli od strony skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności