Skocz do zawartości
cieluś

Skrzynia biegów (6) wymiana łożysk

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że tamat wałkowany, ale nie mam odpowiedzi na moje pytania. Moja skrzynia szumi inaczej na gazie inaczej na hamowaniu biegami, szumi tez na luzie podczas jazdy, ALE nie słychać nic ze skrzyni na postoju gazując? Czy nie powinno tez być coś słychać jak łożyska siedzą?

 

I teraz moje pytanie: chciałem zdobyć nr łożyska na mech różnicowym, ale ziomek z Inter mówi, ze jemu podstawia wszystkie nr łożysk, wiec jak mam zdobyć nr tego łożyska, zeby wymienić i czy ktoś mógłby mi po skrócie opisać jak je sie wymienia bo ponoć nie trzeba wyciągać i rozkręcać skrzyni. Ogólnie mam plan wymienić (jeśli faktycznie nie trzeba rozwalac skrzyni) łożysko na mech róznicowym, jak nie da efektu dalej nie brne, wymienię juz skrzynie na uzywaną.

 

Silnik ATJ 2000r nie znam oznaczenia skrzyni, jesli jest potrzebne to położę się pod auto i sprawdzę.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożyska na mechaniźmie różnicowym, czyli te na półośkach wymienisz bez rozwalania skrzyni, jednak w skrzyniach 6-biegowych siadają przeważnie łożyska na wałku atakującym. Ja te łożyska na półośkach wymieniałem przy okazji bo kosztowały grosze, ok 160PLN (SKF tak jak oryginał), w ASO tez nie ma tragedii bo cena tylko razy dwa :). Jak ktoś Ci w etce sprawdzi czy to te same łożyska co do FRK, to temat masz obszernie opisany, sam wrzucałem nawet fotki z łożyskami i ich numerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, ze nic nie slychac na postoju to nic dziwnego bo skrzynia nie ma obciążenia zadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niech mnie ktos poprawi jak się myle. jesli łożyska na wałkach były by wywalone to słychać by je było tez na postoju przy gazowaniu czy nie tak? A te szumią tylko jak się kręcą koła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale niech mnie ktos poprawi jak się myle. jesli łożyska na wałkach były by wywalone to słychać by je było tez na postoju przy gazowaniu czy nie tak? A te szumią tylko jak się kręcą koła...

nie słychać, ten wałek raczej nie pracuje na postoju, :). U mnie było słychać od prędkości 50-60 i głos się nic nie zmieniał bez względu czy było rozpędzanie czy hamowanie silnikiem, czy też jazda na luzie.

 

tutaj masz troche na ten temat (post 6)

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/83863-Rozwiazanie-problemu-z-6-biegowa-skrzynia-dla-silnika-130KM-AVF?highlight=skrzyni%B1+problemu

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , temat mi znany i czytany wiele razy. Chyba zaryzykuje i wymienie te na półosiach i zobaczymy jak będzie, bo rozbierac skrzynie mi sie nie widzi ;/

 

A mógłby mi ktos wkleic foto z etki bo wywaliłem etke i nie ma jak sprawdzić tego łożyska. czy potrzebny jest Vin?

Edytowane przez cieluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak :) juz poprawione..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dtambor masz etkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w domu gdzieś pewnie mam :), ale w pracy niestety nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w domu gdzieś pewnie mam :), ale w pracy niestety nie

Jesli możesz mi wysłac rozbitą skrzynie, na pw podesle VIN, bym był bardzo wdzięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, co do vinu to ja tego nie potrafie rozkodować, spisz trzyliterowe oznaczenie skrzyni z wlepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silnik ATJ 2000r nie znam oznaczenia skrzyni, jesli jest potrzebne to położę się pod auto i sprawdzę.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Mam ten sam silnik i rok produkcji u mnie skrzynia to ELN 6 biegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko? Nie mnie to dotyczy ale kolegi.Co może być jak skrzynia szumi ale szumi tylko i wyłącznie jadąc szybciej jak 90 km/h na luzie czy na 4,5 biegu obojętne to szumi.Na postoju ani na mniejszych prędkościach cichutko.Skrzynia 5 biegowa rok 1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten sam silnik i rok produkcji u mnie skrzynia to ELN 6 biegów

 

 

dokładnie sprawdziłem i tez jest ELN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I winowajca znaleziony !! Dzisiaj chciałem wymienić przegub zewnetrzny i tak pomyślałem, ze zakręcę sobie kołem zanim co kolwiek zrobie zobaczymy czy coś niepokojącego dostrzegę i jestem w ciężkim szoku co zobaczyłem. Kręcąc kołem nie idzie gładko, ale przeskakuje słychać gruchotanie od wenetrznej strony skrzyni, czyli łożyska na mech różnicowym już skończyły swój żywot. Aż się dziwie, że w aucie tego nie słyszałem?? Zastanawiam się jeszcze czy to nie wewnetrzny przegub, ale to jest już do zweryfikowania na podnośniku.

 

Zanim przekonałem się , ze jak najszybciej muszę robić skrzynie chciałem dzisiaj kupic te łożyska bo mam nr z etki

 

http://img141.imageshack.us/img141/9826/cielus.jpg

 

podjechałem do ziomka z Inter, ale mówi, ze nie krosuje mu tych numerów! Wiec tu pytanie do tych co przerabiali temat : czy tylko ASO ma te łożyska? W pracy tez próbowałem krosowac te numery, ale nie pokazywało mi nic konkretnego, same jakieś łożyska do koła i to jakiś cienkich firm.

 

Z góry dzięki za odp

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieluś i jak poradziłeś sobie z tą skrzynia? :) Pytam bo też mam ELN z tym samym problemem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie zmienilem na skrzynie DQS od audi a6 2.5tdi manual i jest zaje.... w porownaniu do FRK ktora mialem - kupilem uzywke zrobilem juz ok 60tys km na niej i jest super (szczegolnie na trasie) :) polecam. ps. z tego co czytalem to lozyska na walku atakujacym to tylko w aso bo maja minimalna roznice niz zamiennik. generalnie szkoda zachodu z naprawa a i na zlomie 72zl placa za stara:)

 

w razie pytan piszcie PW jesli ktos zdecyduje sie zmienic na DQS i ma pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cieluś i jak poradziłeś sobie z tą skrzynia? :) Pytam bo też mam ELN z tym samym problemem..

 

tak wymienione łożyska na mech różnicowym i oba na ataku + olej uszczelki pokrywka i mam nowa starą skrzynie. koszt troche duzy, ale za ta cenę masz używkę wiec lepiej naprawic i mieć skrzynie która przeleci juz raczej do końca żywota auta. A łożysko to duże na atak nie trzeba kupować w aso. Ja dałem jakos 300zł za FAGa i jest identyczne co w aso 800zł

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/83863-Rozwiazanie-problemu-z-6-biegowa-skrzynia-dla-silnika-130KM-AVF/page4 powód największego wycia czyli największe łożysko na ataku.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też dopada ten objaw wycia skrzyni, a wymieniałeś łożyska sam czy na warsztacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie też dopada ten objaw wycia skrzyni, a wymieniałeś łożyska sam czy na warsztacie.

na warsztacie u kolegi robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności