Skocz do zawartości
gryzli133

Całkowity brak mocy Passat b5 ATJ 115KM - maluch to przy nim rakieta

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum, więc zaznaczę, że posiadam w domu kilka passatów z roczników 98-2005, na ogół radzę sobie z ich naprawę, między innymi przy pomocy waszego forum;) Od tygodnia sen z powiek spędzają mi dwa passaty, wymieniam wszystko co idzie i nic nie pomaga, mechanicy rozkładają ręce... Ale do rzeczy. Passat b5 2000r tdi 115KM silnik ATJ, turbina chodziła głośno, gwizdała tak, że kilometr dalej było ją słychać. W końcu co chwilkę auto zaczęło włącza stan awaryjny, ale po wyłączeniu dalej można było jechać z turbem. W końcu całkiem zdechło, turbo już nie gwizdało, mocy też nie było. Kupiłem używkę turbo, miało być w idealnym stanie, ale niestety po założeniu dalej brak mocy... w końcu się przełamałem i zrobiłem logi, poniżej one:

 

Log (0 - 000)

Log (1 - 004)

Log (2 - 011)

Log (3 - 010)

Log (4 - 008)

 

dodam że po zrobieniu logów błędów nie było, a przed robieniem logów były takie:

 

17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation

P1556 - 35-10 - - - Intermittent

19561 - Valve for Intake Manifold Flap (N239): Open or Short to Ground

P3105 - 35-10 - - - Intermittent

17552 - Mass Air Flow Sensor (G70): Open or Short to Ground

P1144 - 35-00 - -

 

proszę o pomoc, bo ręce mi opadają na sam widok tego auta... nie wiem czy zwracać turbo, czy może coś jeszcze padło, przepływkę włóżyłem jakąś inną ale bez różnicy, tylko nie mam pewności czy ta stara jest dobra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wypowiedź Roberta z Tune UP w bardzo podobnej sprawie do twojej:

 

"Tam silownik rozdziela sie na zaworek N75 i ten od EGR.

Poniewaz masz na obu bledy, stawiam ze gdzies jest nieszczelnosc i nie ma podcisnienia w ukladzie. Sprawdz wszystkie weze miedzy zaworkami, to tak na początek."

 

Jak się z tym uporasz i turbo zacznie cokolwiek dmuchać, to zobaczymy czy są jeszcze jakieś inne problemy.

 

Sprawdź czy N75 w ogóle steruje sztangą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić ten N75? i który to N75 a który EGR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj opcji szukaj. Bo nie ma sensu pisać o czymś jak już wszystko zostało napisane na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za pomoc, może się komuś przyda: rozpięły się przewody od podciśnienia idące do turbiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki stary, macie jakieś zdjecia tych przewodów gdzie ich szukac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od turbiny po przewodach do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable wyglądają dobrze, zadnych dziur czy peknieć itd choc caly czas szukam. Wszystko natomiast ocieka olejem, nad tym też pracuję. Objawy sa te same co u kolegi czyli po kilki km jazdy komp. blokuje turbine i nie ma mocy(max 110) a po przekreceniu stacyjki na nowo wszystko wraca do normy tyle że kopci wlasnie na czarno, dużo pali i spod maski gdzies po prawej stronie przy szybie slychac bardzo glosno syczenie jakby lapal lewe powietrze trudno powiedziec bo na wolnych obrotach juz tego nei slychac.

Takie bledy pokazuje komputer:

bledy.JPG

Gdzie nalezy szukac usterki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Vaga to zrób logi dynamiczne, po dwie grupy jednocześnie : 003 z 011 i 008 z 010 i je wklej bo podejrzewam, że masz nieszczelność w dolocie. Co do powyższych błędów to zawsze je skasuj i patrz czy zostaną skasowane (jeśli wcześniej były od nich odpinane wtyczki) czy od razu powrócą (chodzi o błąd przepływki i elektrozaworu N239 od klapy gaszącej) bo ten od niedoładowania pojawi się gdy znowu złapiesz tryb awaryjny.

Edytowane przez Sztomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błędy nie pojawiają się od razu, dopiero po awaryjnym, tak jak piszesz.

Zrobiłem te logi tylko nie wiem czy dobrze, będe wdzięczny jesli ktoś je sprawdzi i napiszesz co jest nie tak

Log (0 - 003,011)

Log (1 - 008,010)

 

dodam tylko ze po wkreceniu na 3tys obrotów po 2 sek dał na awaryjny :(

Edytowane przez ciichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże mi ktokolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle zrobiłeś logi więc nikt raczej nie pomoże. Zrób komplet statycznych, basic settings, oraz dynamicznych z tym, że jak będziesz robił dynamiczne to loguj od 1500 do 4000 obr./min. z gazem w podłodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oba logi które zrobiłeś są w trybie awaryjnym, więc następnym razem przed kazdorazowym logowaniem wyłącz zapłon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, dzięki za wskazówki.

Wykonalem wlasnie logi ale tylko na kanalash 003 i 011 niestety nie zdolalem dojsc do 4 tys obrotów bo dal tryb awaryjny. pozostalych dwoch kanalow nie dalem rady zrobic bo bateria w laptopie padla...pięknie wręcz ale mam nadzeieje ze mozecie powiedziec cos na podstawie tych dwóch kanalow.

 

Log (0 - 003,011)

 

p.s. jednak błąd nr 17964 wystepuje juz na poczatku po przekreceniu zaplonu. i moze jeszcze jedna wazna informacja ktora dotad lekcewazylem, na desce caly czzas swieci sie kontolka oleju(żółty) mimo iz olej jest w normie, sadziłem ze czujnik/sonda jest padnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz dziure w dolocie .sprawsz weze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem wszystkie wężę i kazdy jest ok.

Zrobilem jak mi mechanik radzil i zaślepiłem EGR oraz jeden wężyk ale nadal to samo, Kopci jak kopcił, pali jak palił bez zmian.

Co do cholery jest z tym autem???? moze jednak turbina???? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos słabo sprawdzałes ten układ turbo bo nieszczelnosc jest na 1100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabralem sie za poszukiwania nieszczelnych rur i stanęło na IC, nie moge go wyjac wiec na dzisiaj dosyc. Jutro wracam do pracy, skoro taka masz pewność. Mozecie na podstawie tych logow ocenic w jakim stanie jest turbo? chcialbym wykluczyc chociaz kilka przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zabralem sie za poszukiwania nieszczelnych rur i stanęło na IC, nie moge go wyjac wiec na dzisiaj dosyc. Jutro wracam do pracy, skoro taka masz pewność. Mozecie na podstawie tych logow ocenic w jakim stanie jest turbo? chcialbym wykluczyc chociaz kilka przyczyn.

 

Trudno stwierdzić w jakim jest stanie patrząc na logi. Usuń nieszczelność, a wtedy będzie można ocenić jakie jest doładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj tłustych plam to znajdziesz nieszczelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności