Skocz do zawartości
Josyr

Proszę o analize logów silnik avf brak mocy jestem juz bezradny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznei proszę o analize logów passat 1.9 tdi 130 km rece rozkładam bo tylko wydaje pieniądze na czesci i mechaników i kazdy mówi co innego .Samochód wogóle nie ma mocy brak jakiegokolwiek przyspieszenia duzo pali.

http://vaglog.rtnet.pl/Josyriusz_78644.html

http://vaglog.rtnet.pl/Josyriusz_78645.html

http://vaglog.rtnet.pl/Josyriusz_78648.html

http://vaglog.rtnet.pl/Josyriusz_78649.html

http://vaglog.rtnet.pl/Josyriusz_78647.html

Jeszcze raz prosze o jakąs wskazówke bo juz naprawde mam dośc .pozdrawiam i z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zrób poprawnie LOGi dynamiczne. To znaczy:długa prosta, trzeci bieg, pedał przyśpieszenia max (nie odpuszczasz nawet na moment), logujesz 0d 1500 rpm do ok. 4000 rpm - kanały 008, 010, 011 (każdy osobno póki co). Czyli musisz zrobić przynajmniej trzy rundy najlepiej z kimś kto będzie obsługiwał laptopa. Aha zagrzej silnik do przynajmniej 80-82 stopni (zobacz np kanał 001 4 kolumna). Wówczas ludzie którzy potrafią to zinterpretować, na pewno coś napiszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje jak tylko bede miał kabelek to je zrobie i wrzucę narazie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas robienia tych logów samochód też nie miał mocy?

Wg logów wszystko wydaje się być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tez nie miał mocy podczas logowania i tak jest od samego początku??rozkładam rece i mechanicy też dlatego szukam pomocy juz troche czasu mija i nic

pompowtryski sprawdzane były ok,po logach tezs mi sie wydaje że ok a moze zapchany katalizator?? kolektor dolotowy bo juz mii brak pomysłów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wczesniej mial moc , patrzac na czas logowania to jakos to jedzie ....

moze tandem zdechl ...

 

---------- Dodano o 21:38 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:37 ----------

 

a wczesniej mial moc , patrzac na czas logowania to jakos to jedzie ....

moze tandem zdechl, moze krzywki na walku zjechane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas logowania jest przeciętny, zdrowe auto rozpędza się od 1500 do 4000 tyś obr/min w granicach 10 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wczesniej miał moc .mierzyłem nawet cisnienie sprężania i jest 26 atmosfer dlatego czy jak krzywki by były zjechane to mialby takie cisnienei ??A tak pozatym krzywki chyba tak od razu sie nie zużywają i jeszcze jedna sprawa ona jak sie rozpędza to bardzo powoli i więcej jak 150 km/h nie pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam przygodę z VAG-iem, nie wiem czy dobrze myślę ale z grupy 001 statycznej rzuca się w oczy że dawka paliwa jest bardzo mała (7,4), optymalnie to chyba 3-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokładnie ale robiłem tez tą grupę u brata w audi w tym samym silniku avf i tez miał podobnie jak tutaj wiec niebarzdo mozna sie przyczepic chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mocy w całym zakresie czy np ciągnie tylko od 2,5 tys obrotów ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mocy w całym zakresie obrotów chociaz troszke moze jest mocniejszy jak ma powyzej 2500 ale i tak jest to prawie nieodczuwalne

Jezdziłem brata samochodem ten sam silnik i nie ma wogóle porównania naprawde passat ma 130 km a jezdzi jakby miał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz walniety pompowtrysk nr.1 reakca pompowtrysku na impul elektryczny nie miesci sie w granicy 30 bipów. U ciebie pokazuje koło nawet 55 i napewno troche sie fura telepie na wolnych obrotach.

 

turbo pompuje, zacznijcie z zasilaniem paliwa i tandem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompowtryski były sprawdzane i podobno sa dobre a moze ma to związek z ustawieniem pompowtrysku na 1 cylindrze?? tandemm do wymiany tzn. w jaki sposób go najlepiej sprawdzic w jakim jest stanie?? czyli szykuje sie wymiana pompy wacum??

Edytowane przez Josyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymien filtr paliwa,

vacum tandem czyli pompa vacum od tyłu silnika, sprawdza sie za pomoca vacuometra, poszukaj gdzies na google.

 

zacznij od filtra, sprawdz rozrzad i jego synchronizacje na vagu.

 

były wogole jakies błędy, miałem kiedys taki przypadek ze wszystko było ok a walniety był czujnik doładowania na rurze dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdza sie za pomoca vacuometra, poszukaj gdzies na google.
Znajdziesz u nas, na Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

synchronizacje sprawdzałem i zmieniałem na rózne wartosci nic ni9e pomagało czujnik doladowania też był podmieniany może wymienie filtr paliwa jeszcze i moze daje ta pompa vacum albo jeszcze rozepne wydech zeby wykluczyc katalizator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
synchronizacje sprawdzałem i zmieniałem na rózne wartosci nic ni9e pomagało czujnik doladowania też był podmieniany może wymienie filtr paliwa jeszcze i moze daje ta pompa vacum albo jeszcze rozepne wydech zeby wykluczyc katalizator

 

Mam bardzo podobne problemy czy pomogło rozpięcie wydechu? ewentualnie jak rozwiązałeś problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. jak rozwiazales ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności