Skocz do zawartości
El_Chueco

Silniczek regulacji lamp przednich Passat B5 - prawidłowy montaż?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o pomoc

rozebrałem silniczek, który na 100% działał - złożyłem spowrotem i nie działa po podpięciu do wtyczki regulacji (przyznam się szczerze, że w miedzyczasie jezdziłem z wypiętym jednym silniczkiem i pare razy zmieniłem wysokość świateł na pokrętle)

 

Moje pytanie brzmi: Jak poprawnie złożyć i silniczek i ustawić na pokrętle poziom? Czy ustawić byle jaki poziom - a silniczek po poprawnym złożeniu powinien wyregulować sam wysokość - czy może ustawić taka wysokość jaka odpowiada bolcowi regulacji, czy może trzeba pogrzebać w komputerze pojazdu (VAG?)?

 

Czy bolec szary ma być pomiędzy kołowrotkiem (białym) a miedzianą blaszka jak na tym zdjęciu:

dsc2065resize.jpg

 

Czy bolec szary ma być nad miedzianą blaszka jak na tym zdjeciu:

dsc2064resize.jpg

 

Oraz - jak to ustawić i podpiąć wszystko - czyli przed wpięciem do instalacji silniczka - pokrętło na jakim ma być poziomie, a na jakim poziomie ma być "kołowrotek" , czy trzeba robić coś w komputerze pojazdu - etc.

 

 

Za pomoc serdecznie dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odkopię trochę temat, bo sam się męczyłem trochę ze złożeniem silniczków. Miedziana blaszka ma być na szarym bolcu. Dopiero wtedy silniczek działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu więc też odświeżę ten.

Chodzi mi o prawidłowy montaż silniczka w lampie(dokładnie xenon Hella w 3b). Pamiętam, że jak go wyciągałem to było go trzeba lekko "wyrwać" ponieważ końcówka siedziała w gnieździe, natomiast teraz jak go włożyłem z powrotem to chyba nie "wskoczyło" bo teraz wychodzi bez problemu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz ramię do lampy i przez otwór (zaślepka gumowa zdjęta) celujesz w bok zaczepu i trzeba "wsunąć" kulkę, a nie wciskać na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wkładasz ramię do lampy i przez otwór (zaślepka gumowa zdjęta) celujesz w bok zaczepu i trzeba "wsunąć" kulkę, a nie wciskać na siłę.

Dzięki, dziś się tym zajmę.

Według VAG'a jeden silniczek nie działa, może to samo co ma kolega w pierwszy poście, czy istnieje możliwość sprawdzenia działania silniczka gdy jest wyciągnięty, tzn np w domu, pewnie jest, tylko trzeba by wiedzieć gdzie podłączyć zasilanie oraz jakie dać napięcie(12V czy może inne, być może głupie pytanie, jednak lepiej się zapytać niż coś popsuć )

 

edit:

Silniczek zamontowany, pytałem o możliwość sprawdzenia w domu, ponieważ pamiętałem, że wtyczka jest 3 pinowa. Jednak po rozebraniu podłączyłem się bezpośrednio pod silniczek

Edytowane przez liss_ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "na" proszę o odpowiedź zdjęcie pierwsze, czy drugie? Gościu się postarał z tymi zdjęciami, a odpowiedź przynajmniej dla mnie nie jest jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foto 1 jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje własny temat:

No właśnie - robię tak i tak - i silniczek ani zatrybi :/ - kabelki na 100% są dobre. - nie widać spaleń na płytce - może "ślimak" za daleko zajechał - ma ktoś receptę co zrobić aby "obudzić" silniczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Wyjmij elektronikę i sprawdź podając napięcie na silnik czy sam w sobie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki za odkop ale potrzebuję numeru silniczka regulacji lamp przednich do B5 przed liftem. Najlepiej jeśli ktoś by u siebie odczytał na silniczku numer, numer z ETKI mam ale coś mi się wydaje, że tam jest zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr OEM

AUDI 1H0 941 295 E

VW 1H0 941 295 C

VW 1H0 941 295 E

AUDI 4A0 941 295

VW 4A0 941 295

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McBoss a czy silniczki z takimi numerami będą pasować?

 

3A0 941 295

3B0 941 295A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beda pasowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Beda pasowac

 

Dzięki wielkie za pomoc ;) Tylko kwestia czemu tyle różnych numerków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak już jest :D

powiem Ci że np. w Audi Q5 w bagażniku są identyczne lampki jak w Passacie B5 w boczkach na dole :P

identyczne, a numer inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie science fiction: czy silniczki regulacji lamp przednich w B5FL są takie same po prawej i lewej stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam swoją kandydaturę w plebiscycie na Złotą Łopatę 2016 :D

 

 

Czy silniczki z 3bg będą pasowały do lamp 3b? Na allegro są tylko do B5FL i nie mam pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy silniczki z 3bg będą pasowały do lamp 3b? Na allegro są tylko do B5FL i nie mam pewności.

 

Nie będą. Parę postów wyżej masz numery jakie silniczki pasują - na pewno jakiś z nich jest na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 3B pasują od Golfa 3, Passat B4. Jest tego masa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności