Skocz do zawartości
matteo99t

Brzęczenie silnka

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam problem z ustaleniem przyczyny, podczas jazdy na jakimkolwiek biegu gdy puszcze gaz slysze dziwne metaliczne brzeczenie pod maska (jakby jakies szczotki czy wirnik) jesli go dodam wszystko jest jak nalezy, podejrzewam ze moze to byc wina alternatora-glowy nie dam, rowniez jesli stoje w miejscu na wlaczonej klimie obroty skacza gora-dol :?

Do tego moja vmax wynosi ok 150/160 km/h. Mam passata sport 20v benzyna, turbo 1999 150KM, jezdzi plynie i przyspiesza rowno lecz nie za szybko.

Mial ktos moze kiedys podobny problem lub wie co jest grane pod ta maska ? szukalem na forum jednak wciaz nie jestem pewny w czym rzecz... thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może brzęczeć uszkodzony już katalizator. Przytyka wydech i zamula auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge go np. odlaczyc lub sprobowac przejechac kawalek bez niego, wiem ze to nic dobrego :) by sprawdzic to jakos lub istnieje moze inny sposob ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 90 % masz zapchany katalizator. Odłączyć to za barzdo nie ma jak, mozna wprawdzie go dopiąc zaraz za turbina ale bedzie huk jak z odrzutowca :rotfl: , pojedz do jakiegoś dobrego gościa od tłumików to Ci powinien sprawdzic, pozatym powinien byc gorszy skład spalin, sprawdz na stacji i podepnij vaga, jak jest bardzo zapchany to powinny byc jaieś błedy z silnika.

U ciebie pół biedy , bo masz tylko jedna sonde lambda, mozesz go wyciąc w cholere ( tylko bedzie wtedy głosno), albo wstawic metalowy uniersalny ( np saint gobein) ok koszt 600 zł plus montaz bo jest duzo roboty i spawania, tak do 1000 zł sie zmniescisz. W serwisie nowy ok 4000 zł :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś brzęczy czasem pod podłogą, jakby blacha i blache i też nie wiem co to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sprawdzić wydech ja tez szukałem przyczyny jakis czas i wyszedłem z auta docisnąłem nogą wydech i cisza.Wyrobiły się otwory w gumowych wieszakach i na wolnych obrotach tłumik wpadał w drgania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wolnych obrotach nie ma tego brzeczenia, pojawia sie tylko kiedy dodam i puszcze gaz, w momencie kiedy spada z obrotow, normalnie w trasie przy wcisnietym nawet lekko gazie tego nie ma. Musze koniecznie sprawdzic ten katalizatorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość poliot01

Witam.

 

Kiedyś miałem takie same objawy - był to katalizator - diagnoza:

- oderwane płytki platynowe ( czy coś w tym rodzaju ) i to one ( tak mi tłumaczyli mechaniorzy ) latały sobie i sie obijały o ściankę. Po pewnym czasie jak się to zlekceważy to podobno mogą przelecieć w rurę i rzęzi na całej długości ( ale czy to prawda to głowy nie dam ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu zalozylem podobny watek,

Skoro problem ten sam, to nowy wątek niepotrzebny. Scaliłem. Duży

problemem bylo brzeczenie silnika, kilka osob doradzilo mi ze to bedzie katalizator, jednak dzisiaj jestem po wymianie nowego (nie malo to lacznie kosztowalo) a notoryczny zgrzyt nie ustapil. Mechanik powiedzial ze nie ma pewnosci co to jest. Chodzi o to ze kiedy jade i puszcze gaz wydobywa sie metaliczny dzwiek, jakby cos klekotalo lub rzezilo, kiedy dodam znika. Tak samo na postuje: nie ma>gaz>puszcze>jest.

Ma ktos pojecie co to za ustrojstwo ??? Moze to pierscienie, lecz przebieg to 162000km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty mocujące układ wydechowy lub też łącznik elastyczny rury wydechowej :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem, i to nie to, dzwiek dochodzi jakby z wydechu-silnika, moze jakas czesc sprzegla, chociaz dziala poprawnie, rozlacza i nie ciagnie

 

P.S: przekopalem forum i wpadlem na cos podobnego, moze to jest napinasz alternatora lub ta rolka badz lozysko ?? :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzilem, i to nie to, dzwiek dochodzi jakby z wydechu-silnika, moze jakas czesc sprzegla, chociaz dziala poprawnie, rozlacza i nie ciagnie

 

P.S: przekopalem forum i wpadlem na cos podobnego, moze to jest napinasz alternatora lub ta rolka badz lozysko ?? :hyhy:

 

Ja kilka dni temu wymieniałem rolkę alternatora bo przy skręcaniu kół do oporu na postoju trzeszczało pod maską. Po wymianie jak ręką odjął. Może u Ciebie padnięty napinacz i ta rolka alternatora i gdy silnik zwalnia to alternator zwija pasek i wtedy hałasuje przeskakujący pasek po kołach pasowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foggysbk

Witam wszystkich!

mam problem z pod maski mojego auta wydobywa sie dziwny dzwięk w zakresie obrotów mniej więcej od 2000 do 1000 jak puszczę noge z gazu i na luzie i podczas jazdy

przy dodawaniu gazu tego dzwięku nie słychać

dzwięk podobny do drżącej blaszki. ostatnio na ulicy jechał iiny pasat i słyszałem ze wydobywa sie z niego taki sam dzwięk jak z mojego.

czy wie ktos moze co to moze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

U mnie w 1.9 TDI brzeczal dekielek ze znaczkiem VW i napisem TDI na plastikowej pokrywie silnika. Wystarczy go zdemontowac, walnac pod spod odrobine silikonu i przyczepic spowrotem... Przestnie wtedy brzeczec :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foggysbk

Dzieki za porade ale to na 100% nie to dotykałam całą osłone silnika od góry ten dzwięk wydobywa sie raczej spod spodu .takie dziwne brzęczenie jakby jakas sprężynka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foggysbk

Mam podobny problem w 1.8t z 1999 jak dodam gaz i puszcze dziwne metaliczne odgłosy takie drżenie tez nie wiem co to jest auto troche zamulone jak na 150km szczególnie jak sie rozgrzeje ale v max ok 210 bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może byc tak, że gdzies przy silniku jest luźna jakaś osłona metalowa - stąd te dzwonienie przy puszczaniu gazu. A ze tak dopytam: to jest czysto "metaliczny" dźwięk :?:

 

 

foggysbk napisał/a:

ale v max ok 210 bez problemu

SORKI za mały OT, ale ja swoim szybciej "latam" :rotfl: i też bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foggysbk

jak juz tak piszemy o tym katalizatorze to mam pytanie po jakim przebiegu powinno sie go wymienic moje auto ma przejechane 260tys i mam taki sam objaw brzęczenia

czy to juz czas na wymiane katalizatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foggysbk

jak juz tak piszemy o tym katalizatorze to mam pytanie po jakim przebiegu powinno sie go wymienic moje auto ma przejechane 260tys i mam taki sam objaw brzęczenia

czy to juz czas na wymiane katalizatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić KATa, to chyba należy pojechać na analize spalin. No i drugi objaw - to "dzwonienie" - jak sie wejdzie pod spód auta (na kanale) to słychać jak brzęczy wkład wewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności