Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po co usuwać DPF przy robieniu moda? Nie rozumiem tego...

Realne przyrosty w 140KM to ok 30-40KM/60-70Nm, w 170KM to ok 20KM/60Nm...

Wszystkie mocniejsze wykresy to fejki ewentualnie fury są mega dokoksowane...

Każda jedna 170ka bez DPF bedzie górą dymiła...przy ok 20KM/60Nm jeszcze w miarę

znośnie ale przy mocniejszym modzie bedzie tragedia...

DPF przydaje się po to żeby tego dymu nie było widać, mam setki CR zmodzonych z głową, po naszemu

a nie byle kreski były jak najładniejsze i DPFy żyją i mają się dobrze..

Problemem jest ta forumowa mentalność ... bo gdzieś tam był wykres i ja muszę mieć więcej ...

Chcesz więcej to wstaw wydajniejsze turbo, które bedzie pompowało do końca jak należy i wtedy bedzie moc/moment a nie bedzie dymu

Turbiny np. w CBBB są niewiele wydajniejsze od tych z CBAB...dlatego nie zrobi sie na nich mocnego bezdymnego(przy braku DPF) moda...

Robię sporo Hond...tutaj w silniku 2.2 150KM, w aucie zmodzonym na 200KM i bez DPF nie ma nic, zero dymu...ale turbina w tych samochodach jest mega wydajna...VAG się nie popisał(w Oplu jest jeszcze gorzej, tam na serii bez DPF jest dym)...

Tak więc nie popadajcie w jakąś paranoje, po modzie fura bedzie przyjemniejsza w użytkowaniu, będzie lepiej sie zbierała itp. 20-30KM/50-70Nm nie da się nie poczuć, wszystko mocniejsze to bedzie w przyszłości potencjalny problem...

Edytowane przez kmink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DPF przydaje się po to żeby tego dymu nie było widać, mam setki CR zmodzonych z głową, po naszemu

a nie byle kreski były jak najładniejsze i DPFy żyją i mają się dobrze..

 

I tutaj się w pełni zgodzę z Grześkiem. Robiłem u nich paska w marcu 2014r - 2010r 2.0 tdi CBAB. DPF został, od tego czasu zrobione ponad 60tys km i nie ma absolutnie żadnych problemów z filtrem, dwumasą itp. Wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat chip 170 dsg.jpg

o to mój wykres co powiecie o nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, orientuje się ktoś czy jest sens robienie chipa z 170 gdzieś do koło 200 km ? jak podzespoły, turbina, wtryski, sprzęgło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 20-25KM/50-60Nm sprawi że auto zyska sporo na dynamice, a nie powinno to negatywnie wpłynąć na silnik :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak. Po programie zrobione jakieś 5tys. więc dużo powiedzieć nie mogę. DPF został oczywiście na swoim miejscu. Ogólnie auto duużo przyjemniejsze w użytkowaniu :)

R-performance.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serii miałeś 180 PS i 374 Nm? ładny wynik, jak ze spalaniem i dynamiką z dołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych magicznych cyferkach pisałem ;-)

U mnie jeszcze nigdy takiej serii nie było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drodzy koledzy.

proszę o podpowiedzi jakie konkretnie turbo wstawić do Passata b6 2.0 tdi CR CBAB 4motion?

auto ma już zrobionego chipa na ok 170KM ale to jednak ciągle mało... słabo się zbiera przy tej masie (wg dowodu masa własna 1670kg)

ewentualnie co dalej po turbo zrobić.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstaw turbo z silnika CBBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wstaw turbo z silnika CBBB

 

raczej myślałem o większym turbo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większe[h=1]GTB2260VK[/h] ale jak je tam wsadzić:) wymaga troche przeróbek dpf off i inne.

Edytowane przez matek--1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W serii miałeś 180 PS i 374 Nm? ładny wynik, jak ze spalaniem i dynamiką z dołu?

Tak pokazała Rogala hamownia :) Na spalanie rzadko kiedy patrze, ale jakiś wielkich różnic nie zauważyłem , a dół wg. mnie jest jak najbardziej ok. choć jak wiadomo każdy ma inne odczucia i dla jednego będzie dobrze dla drugiego słabo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że czeka mnie wymiana kolektora ssącego w moim CBAB, czy w związku z tym warto zakupić jakiś inny niż był oryginalnie montowany? myślę także o wymianie turbiny na np wspomnianą GTB2260VK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem ciekawy jak by to wyglądało u mnie taki chip,nadmienię,że gdy jadę np.na 3-cim biegu wolno,to gdy chcę przyspieszyć muszę zredukować bieg ,bo auto praktycznie nie przyśpiesza, ale jak zredukuje to od razu moc daje sie we znaki,jestem tym trochę zniesmaczony,ponieważ mam też mercedesa CDI 200 tylko 116KM,ale w nim jadąc nawet na 6-tce nie musze redukować biegów ,auto przyśpiesza fajnie,nie ma turbo dziury,a w passacie jest,i właśnie mam dylemat czy nie trzeba będzie postarać się też o lepszą turbine jak ta ma dziure a po chipie około 30 KM dojdzie.Jeszcze jedno,ile + - kosztuje taka zabawa z chipem i gdzie polecacie okolice Kłodzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz coś nie tak z tym autem?

Najpierw je sprawdź dobrze, a potem modź :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może masz coś nie tak z tym autem?

Najpierw je sprawdź dobrze, a potem modź :-)

 

Ale właśnie nie którzy się wypowiadają,że tak też u nich jest,sam już nie wiem co o tym myśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim poprzednim passacie było tak że nawet jak jechalem 3 biegiem i (850obr.) dałem gazu odrazu było czuć co ma robić czyli iść do przodu a około 1300 to już rwał naprzód,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w moim poprzednim passacie było tak że nawet jak jechalem 3 biegiem i (850obr.) dałem gazu odrazu było czuć co ma robić czyli iść do przodu a około 1300 to już rwał naprzód,

 

OMG...850rpm???? 1300rpm??? To jest PSJ poziom Mistrz... :niekumam :niekumam :niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności