Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Że nie trzeba nawet na hamownie jechać, bo WIE ile wychodzi z danych ustawień

 

Zmień tunera :D hamowanie przed hamowania po to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego pytania:czy ktoś kompetentny może powiedzieć czy będę mógł spokojnie ze 110 na 140-150km zchipować motor bez zmiany podzespołów? Unas na wrzosach chciałem sobie orientacyjnie tylko hamownie zrobić żeby wiedzieć jak auto wypada a potem pojechać powiedzmy do Gdanska zrobić u fachowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę off top ale che zmodyfikować Passata b7 2.0 TDI CR 140 KM z 2011 z przebiegiem 161000 serwisowany w ASO w okolicach Lublina lub Warszawy w dobrym warsztacie. Może macie jakieś doświadczenie? Nie chcę oddać samochodu do "mechanika" a za 3 miesiące zbierać części po drodze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam wszystkich. Mam nadzieję, że czas mi pozwoli bywać tu częściej. Póki co chciałem się pochwalić, że jestem szczęśliwym posiadaczem Passata Varianta Diesla B6 2.0 140KM DSG:)

 

 

 

No a dziś go wzmocniłem w Masters Tuning :D

 

BYŁO

141KM 316Nm

JEST

177KM 379 Nm

 

Wszystko odbyło się bardzo sprawnie i fachowo.

Póki co efekt bardzo mi odpowiada.

 

MasterTuningWYKRES.jpg

Edytowane przez harmoniusz_13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za dołek w zakresie 3200 - 3800?

Master nic nie mówił na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to za dołek w zakresie 3200 - 3800?

Master nic nie mówił na ten temat?

 

Szczerze to nie pytałem. Ten spadek jest nieznaczny i na oko wynosi mniej niż 10Nm.

Chyba ten mój typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to za dołek w zakresie 3200 - 3800?

Master nic nie mówił na ten temat?

 

Nie żebym się czepiał ale skala jest co 20 więc spadek jest ok 20Nm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolek do korekty. Dziwne ze masters wypuscil z takim wykresem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dolek do korekty. Dziwne ze masters wypuscil z takim wykresem...

 

 

Dzięki!

No to się pofatyguje raz jeszcze i zobaczę co da się z tym zrobić - dam znać na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie czujesz tego dołka podczas jazdy to nic nie trzeba robić, czasem tak bywa, aczkolwiek mógłby być trochę mniejszy albo łagodniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Widzę , że większość o 140 a ile bezpiecznie można ze 170kucy z s/s ,auto jak opisie .Robił juz ktoś to proszę o info .

A może ktoś w Uk robił gdzieś na północy Anglii ?

Skoro niby 30% jest bezpiecznie to mógłbym do 221 koni i 455Nm .Patrząc na Serie 140 i 170 to jest tylko 30 Nm różnicy .

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, szukam godnej polecenia firmy tuningowej w warmińsko-mazurskim? Chętnie skorzystam z doświadczenia.

 

Dodam że właśnie zregenerowałem turbo (przeładowywało - geometria się cieła) teraz ładuje do ok 2,0 i spada (powinna chyba ok 2,2). Wyraźnie czuję że jest słabszy niż przed regeneracją. Pewnie jest to opcja ustawienia turbo przez firmę na bezpieczną eksploatację. Ale turbo postaram się przestawić, pozostaje jeszcze soft. Jeśli macie jakieś doświadczenia z góry dziękuję za podpowiedź.

 

Passat b6 2,0 tdi BMA 136km 2007r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego warm-maz sobie odpusc jak lubisz swoje auto. Gdańsk tune up albo warszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRK Inowrocław POLECAM !! Sam jutro u nich zawitam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki znalazłem w internecie v-tech Olsztyn, ale jeśli nikt tam nie robił to pojadę faktycznie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jedz dalej.

 

W Olsztynie ostatnio hamowali auto ode mnie , u mnie było 196KM , u nich 211KM , to tylko 15km więcej niż u mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vtech wgrywa gotówce i tak jak Grzesiek pisze ich hamowania zawyża pomiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem inaczej. Passat B6 2.0 CR 110 PS mod.2010. Zmiana turbo, dwumasy, skrzyni, półosi na ori 170PS CBB. Finalnie zaprogramowałem ecu ori softem od CBB, przekodowałem na manual 6-biegowy. Po tej operacji musiałem jeszcze zmienić kodowanie ABS/ESP. Latam tak od 50 tys.km. Wcześniej robiłem mody oryginalnego oprogramowania, ale dwumas i sprzęgło jest fabrycznie od 1.9 PD i są za słabe. Myślę, że fajną alternatywą podniesienia mocy w 2.0CR 140 PS jest właśnie aktualizacja softu, za pomocą plików vas .sgo na wersję z CBB. Przy zachowaniu ori turbo obniżyłbym jedynie doładowanie o 50 mbar, aby nie obciążać zbytnio turbinki. Ori turbo z wersji 110 i 140 PS pracuje na 2,35 bar, a w CBB 2,55, co jest wartością zbyt wysoką.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,możecie mi polecić warsztat w Krakowie co by mi zrobił w moim aucie kilka kucyków więcej

dzięki za poradę,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknij na link w moim podpisie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności