Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

OMG...850rpm???? 1300rpm??? To jest PSJ poziom Mistrz... :niekumam :niekumam :niekumam

 

Praktycznie przy tak małej prędkości nigdy nie patrze na obroty, nie dopisałem tylko,że prędkość jest mała gdy próbuję dodać "gazu" około 30-40/h ,bieg 3-4,gdy wcisnę manetkę to nie ma szału,pomału się rozkręca,dlatego pytam,czy też macie taką turbo dziurę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prędkość jest mała gdy próbuję dodać "gazu" około 30-40/h ,bieg 3-4,gdy wcisnę manetkę to nie ma szału,pomału się rozkręca

Żal mi tego auta :brawo ale spokojnie - odpłaci się zawaloną turbiną i klekoczącym dwumasem. W taki sposób to się jeździło mesiem beczką w diesel'u gdzie praktycznie obroty sie nie zmieniały a jedynie trzeba było zmieniać biegi. Zamęczysz to auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi i wrzuć do odpowiedniego wątku i zobaczymy jak wstaje turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20160516_153405.jpg

Własnie jestem po hamowni i strojeniu. Niestety okazało się że turbo późno wstaje i przede mną szukanie przyczyny mechanicznej. Wg tunera wszystkie logi są ok. Padła propozycja żeby sprawdzić kompresję. Macie jeszcze jakieś pomysły jaka mogłaby być przyczyna słabego dołu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zapalał ci w zimę? ile tyś km masz przejechane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak zapalał ci w zimę? ile tyś km masz przejechane?

 

pali od dotknięcia, 160000 prawdziwego przebiegu. od zawsze był mulasty na dole, dlatego zrobiliśmy pierwszego chipa (gotowca - to te bledsze kreski) a teraz po hamowni i strojeniu (grube kreski)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to taki, żebyś nie pisał posta pod postem i nie poganiał forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakieś pomysły?

 

Sprawdz kompresje, przyczyną moze byc lejący wtrysk i wlasnie przy podobnym przebiegu z czyms takim teraz sie spotkalem, Auto super palilo i jezdzilo do konca az nagle sie zatrzymalo na trasie chwile po tym jak skonczylo wypalac dpf. Silnik Cbab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz kompresje, przyczyną moze byc lejący wtrysk i wlasnie przy podobnym przebiegu z czyms takim teraz sie spotkalem, Auto super palilo i jezdzilo do konca az nagle sie zatrzymalo na trasie chwile po tym jak skonczylo wypalac dpf. Silnik Cbab

 

sprawdzę, choć on ma już od urodzenia słabszy ten dół.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Pierwszy to taki, żebyś nie pisał posta pod postem i nie poganiał forumowiczów

 

sorki, myślałem że się nadpisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorki, myślałem że się nadpisze
żeby tak się stało trzeba użyć przycisku "edytuj"
on ma już od urodzenia słabszy ten dół
Nie ma słabszego dołu, tylko niestety 140 to trochę mało do 4x4. Dlatego może się wydawać że jest mulasty. Auto masz od nowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz kompresje, przyczyną moze byc lejący wtrysk i wlasnie przy podobnym przebiegu z czyms takim teraz sie spotkalem, Auto super palilo i jezdzilo do konca az nagle sie zatrzymalo na trasie chwile po tym jak skonczylo wypalac dpf. Silnik Cbab

 

Sprawdziliście gruchę, czy czasami nie szwankuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziliście gruchę, czy czasami nie szwankuje?

 

Z miesiąc wcześniej była wymieniana bo szwankowała.

Widziałem silnik po rozbiórce, wtryski poszły do sprawdzenia. Były na 3 cylindrze wżery od lejącego wtrysku, a wtryski okazało się na maszynie nie nadawały się już wszystkie. na Vagu był do końca od - 0,20 do - 0,30 przez 0,20- 0,30 tak że jak zsumowałeś minusy z plusami wychodziło 0,02-0,05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie chce zrobić remap do 2.0 tdi 170 bhp ale oprócz tego jeszcze bym chciał wyłączyć egr i wyciąć dpf tylko proszę mi powiedzieć co mi da wyłączenie egr i wycięcie dpf oprócz tego ze sie w przyszłości nie spierdzieli ? I lepiej wyciąć czy wyłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Jak wszystko działa to nie wyłączaj, nie usuwaj. Jak jesteś z Krakowa to polecam Ci Daniela z ttc. Jak byś u niego robił i w przyszłości padł by ci dpf lub egr to bez problemu byś się z nim dogadał. Sam u niego robiłem i jestem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Tak jestem z krk ale mieszkam zagranica i robię dużo przebiegów właśnie po mieście i pomyślałem sobie ze jak bede w Polsce na urlop to bym przy okazji chipa zrobił moze jeszcze dpf i egr bo to rożnie bywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz wybranego tunera to polecam Ci Daniela. On ci powie ile ten dpf wytrzyma i czy jest sens go usuwać. Gość naprawdę zna się na rzeczy

Jak byś chciał szczegóły to zapraszam na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.0 tdi cr w CC. Jest to wersja z układem scr. Tuner wywalił egr i dpf ale jego zdaniem scr w niczym zupełnienie przeszkadza i to tylko mój wybór czy go deaktywować czy nie. Facet na moją prośbę deaktywował scr i policzył a to 100gbp dodatkowo. Jak to jest z tym scr? Ja jeżeli chodzi o ekologie tozawszejestemza tym aby wywalić, bo to kolejny unijny syf, który tylko hamuje i może stworzyć potencjalnie problemy. Druga sprawa to czy ten układ adblue można do czegoś wykorzystać? Tam jest pompa, wtryskiwaczy i zbiornik. Czy można przez układ scr podawać mieszankę benzyny i oleju aby uzyskać dym przy rozpędzaniu i ewentualnie płomienie po zdjęciu nogi z gazu. Jest może ktoś w uk albo w Polsce ktomógłby się tego podjąć? U nas od jakiegoś czasu modne jest przerabianie diesli tak aby jak najbardziej dymiły ale wszyscy tunerzy prostu zwiększają dawkę paliwa. Wtrysk do wydechu byłby dużo bardziej elegancko i nie podnosiłby bez sensu zużycia paliwa. Ktoś może umiałby napisać taki program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do usunięcia DPF i zrobienia chip tuningu w moim passacie b6 2.0 CR 110 KM. Czy jest ktoś kto to zrobił ? Na jaką moc się zdecydowaliście ? Program chce robić w soft-car Gdańsk. Zaproponowano mi 175 km. Mam 290 tyś przebiegu (realny auto w rodzinie od 5 lat) jakiś rok temu wymieniany miałem dwumas (stary się zaklinował w jednej pozycji).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Przymierzam się do usunięcia DPF i zrobienia chip tuningu w moim passacie b6 2.0 CR 110 KM. Czy jest ktoś kto to zrobił ? Na jaką moc się zdecydowaliście ? Program chce robić w soft-car Gdańsk. Zaproponowano mi 175 km. Mam 290 tyś przebiegu (realny auto w rodzinie od 5 lat) jakiś rok temu wymieniany miałem dwumas (stary się zaklinował w jednej pozycji).

Pozdrawiam

 

Program Made in Daron . egr i dpf został, seria 110

 

ldw7po55c96y_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności