Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.drtuning.pl

 

Robił ktoś może Chiptuning w tej firmie ? Chwalą się że mają super hamownie nawet z pomiarem dla aut 4x4. Mam do nich 10 minut od domu.

 

Jestem ciekaw czy ktoś chipował tam swoje auto - nie koniecznie passata..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdź w polecane usługi w regionie, nie rób zamieci.. masz PD tu jest o CR, to raz dwa tu nie jest "POLECAM"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej zastanawiam się nad chipsem do 2.0 tdi-cr 110KM. Czy sam chip będzie wystarczający? Czy aby podnieść np go do 150-160km będę musiał wymienić jakieś podzespoły? Chodzi p to czy z czasem nie będzie się przez nie dużo szybciej zużywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kolego jestem laikiem w tej dziedzinie ale nawet ja to wiem , że nie am szans z 110 HP nawet jak motor w pip zdrowy wyciągnąć aż 150-160 hp!! Na pewno poza programem będziesz musiał coś zrobić , proponuje od razu jakieś większe turbo np

 

ps. mam nadzieje że nie chcesz u "nas" na wrzosach robić tego chipsa...

 

pozdrawiam

 

Hej zastanawiam się nad chipsem do 2.0 tdi-cr 110KM. Czy sam chip będzie wystarczający? Czy aby podnieść np go do 150-160km będę musiał wymienić jakieś podzespoły? Chodzi p to czy z czasem nie będzie się przez nie dużo szybciej zużywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso

TDI CR 110KM i 140KM różnią się tylko programem (i skrzynią).

 

Więc skoro ze 140 niektórzy na forum mają 185, to dlaczego 150-160 miało by stanowić problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TDI CR 110KM i 140KM różnią się tylko programem (i skrzynią).

 

Więc skoro ze 140 niektórzy na forum mają 185, to dlaczego 150-160 miało by stanowić problem?

 

Mogę to potwierdzić tylko program i skrzynia 5 jest w 110.

Spokojnie ok 170 wychodzi w tych silnikach.

Trzeba tylko pamiętać o EGT i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jestem laikiem w tej dziedzinie ale nawet ja to wiem , że nie am szans z 110 HP nawet jak motor w pip zdrowy wyciągnąć aż 150-160 hp!! Na pewno poza programem będziesz musiał coś zrobić , proponuje od razu jakieś większe turbo np

 

Zdrowy tuning to przyrost mocy momentu na poziomie 30%. Także że 110 około 140-150 można śmiało.

Spokojnie ok 170 wychodzi w tych silnikach.

 

Dużo już na ten motor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi znajomy oferuje, ze ze 120u zrobi bez żadnej szkody dla sinika - 163. Nie za dużo? Bo myślałem o max do 150u :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zawodowo robi programy i akurat tyle wychodzi. I nawet nie musi auta hamować, tylko określa po parametrach programu, czy czegos tam - ile kucy jest przy danym programie.

Szaleć nie zamierzam. Chcę mieć tylko zapas mocy, przy wyprzedzaniu ewentualnie. Wiec skoro prędkości przelotowe bedą te same, więc chyba dodatkowe chłodzenie nie jest wymagane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek śmiało 150-160. Tylko panowie jeździmy TDI więc my patrzymy na niuty czy seryjne graty wytrzymają a moc to tylko vmax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem według ETKI - turbiny w 120tce i w 140tce. Niby są takie same. Wiec jak 140tki robią na 170, to moja 120tka powinna 160 wytrzymać. Ale zapobiegawczo chyba pozostanę przy 150u. Bo nie wiem jak z dwumasem jest, sprzęgłem i skrzynią - bo tego nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na moc. Patrz na moment !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak by było 160, to moment około 380. Więc to o 90 więcej niż mam obecnie. I wydaje mi się troche za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 niutów przyrostu jest okej. Tyle miałem w B5 a to jednak dużo starsze auto i dawało rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że da radę to wiem. Ale kwestia tego - ile dwumas ze sprzęgłem wytrzyma wtedy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak ci moment poprowadzi i czy nie będziesz butował od dołu. Wytrzyma długo bez obaw. Tylko jazda z głową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby od 1750 już by ten moment był dostępny. A butować to zamierzam tylko przy prędkościach powyzej 80-90 km/h.

Jeden z takim silnikiem juz ma zrobione i pytałem o wrażenia, to nawet na trójce do prawie 170 idzie a jak na szóstce przy 120 wciśniesz, to czuć, ze w fotel wgniata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - piszę, jak mi przekazano. Że nie trzeba nawet na hamownie jechać, bo WIE ile wychodzi z danych ustawień :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc różnica kolosalna czego po logach, mapach czy normalnej jeździe nie można było zauważyć.

 

W rzeczy samej :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności