Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wzmocniłem mojego paska. Ma teraz 162 km i 385Nm. Problem polega na tym że jestem zaniepokojony bazowym odczytem z hamowni. Zamiast 140km miał tylko 126km. Moment był na fabrycznym poziomie czyli 319 Nm. Zazwyczaj te motory mają więcej niż seria a tu klops. Dodam że auto jest z 2009 roku i ma przelot 180 kkm. Może to zapchany DPF, lecz się nie świeci. Wszystkie parametry silnika na bardzo dobrym poziomie.

Jakieś przemyślenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak nie wszystkie parametry na bardzo dobrym poziomie skoro jest slabszy nic powinien, bez logow ciezko bedzie cokolwiek powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak spalanie po tym chipie, ogólnie lepiej się jeżdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wzmocniłem mojego paska. Ma teraz 162 km i 385Nm. Problem polega na tym że jestem zaniepokojony bazowym odczytem z hamowni. Zamiast 140km miał tylko 126km. Moment był na fabrycznym poziomie czyli 319 Nm. Zazwyczaj te motory mają więcej niż seria a tu klops. Dodam że auto jest z 2009 roku i ma przelot 180 kkm. Może to zapchany DPF, lecz się nie świeci. Wszystkie parametry silnika na bardzo dobrym poziomie.

Jakieś przemyślenia??

 

Wiesz co z moich obserwacji to z tymi hamowniami różnie bywa, nie są to urządzenia z laboratoriów NASA ! Jedna Ci pokaże wynik 126km a druga 136 trzecia 150.J Na pewno dużo zależy też od pracownika który to hamowanie wykonuje :)

 

Więc olej ten wynik i napisz jak wrażenia z jazdy bo chyba to jest najważniejsze.

 

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak pisze kolega Maciek34 jedyna godna hamowania jaka będzie praktycznie idealnie pokazywać i odczytywać wsio z rolek to MAHA ale mało kto z tunerów ten typ ma. Ale jak by ktoś chciał namiary na tunera z tą hamownią w dobrej cenie to mogę dać znać. Znana firma na śląsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli można zapytać, to gdzie na tej hamowni byłeś bo widzę, ze jesteś z Rzeszowa.

W tych silnikach z tego co słyszałem to często wina wtrysków. Podobno czyszczenie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamowanie odbyło się w AT2000. Wykonali jedną próbę. Faktycznie gdyby powtórzyli próbę może wynik byłby inny. W sumie to nie mam stresa w związku z mniejszą mocą nominalną bo najważniejsze jest jak samochód teraz jeździ. A jeździ wspaniale. Wyprzedzanie nie stanowi żadnego problemu przy każdej prędkości. Naprawdę radość z jazdy. Najważniejsze jest to że reaguje na gaz od razu, bez zbędnego namysłu jak to ma miejsce w V6. Jest zdecydowana różnica po zmianie oprogramowania. Polecam.

Trudno jest mi się odnieść do spalania bo w tym samym czasie ubrałem alu letnie 235/45/17. Wcześniej na oponach 205/55/16 spalał 5,3-5,7 na regularnej trasie Rzeszów - Wojnicz. Teraz spala 5,6 - 5,9 dokładnie na tym samym odcinku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT2000 w Rzeszowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne hamownie, różne warunki pomiarowe ale błąd by oscylował w zakresie ok 5-10KM.

Na 100% coś jest niesprawne - albo samochód albo hamownia.

CRy nie maja takich giftów jak PD, w serii wychodzą ok 140-145KM po modzie w okolicach 180KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale hamownia w AT to jakaś śmiechawa jest. Programy dla nic robi na odległość znany wszystkim pan z wielkopolski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki CR raczej swoją serię trzymią ( niejednokrotnie zdarza się bonusik ) chyba że coś dolega , z PD to już różnie jak na loterii .

 

Hamowanie odbyło się w AT2000. Wykonali jedną próbę.

 

Trochę to mnie dziwi że raz ci hamowali :hmm .

Ja również robiłem inna firma i u mnie był m/w taki przebieg - kilka hamowań na serii , potem zmiana softu hamowanie - poprawki cykle powtarzane kilkukrotnie , droga , poprawki i ostatecznie jeszcze raz hamownia . Łącznie auto było robione ok ~ 4,5- 5 godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silniki CR raczej swoją serię trzymią ( niejednokrotnie zdarza się bonusik ) chyba że coś dolega , z PD to już różnie jak na loterii .

 

 

 

Trochę to mnie dziwi że raz ci hamowali :hmm .

Ja również robiłem inna firma i u mnie był m/w taki przebieg - kilka hamowań na serii , potem zmiana softu hamowanie - poprawki cykle powtarzane kilkukrotnie , droga , poprawki i ostatecznie jeszcze raz hamownia . Łącznie auto było robione ok ~ 4,5- 5 godz.

 

hehe, jak ja klientowi mówię że modyfikacja zajmuje ok 2-4h bo różnie może być to czasami słyszę że to bardzo długo ponieważ jakiś tam "p.Heniu" potrzebuje tylko 30-45min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe, jak ja klientowi mówię że modyfikacja zajmuje ok 2-4h bo różnie może być to czasami słyszę że to bardzo długo ponieważ jakiś tam "p.Heniu" potrzebuje tylko 30-45min.

Nie ma się co oszukiwać podkarpackie to czarna dziura na mapie chip tuningu. Mówię tu o takim prawdziwym, a nie wgrywanie gotowców - bo tego jest pod dostatkiem. Ale nie ma się co dziwić bo świadomość na temat modyfikacji też jest kiepska. A AT 2000 to niestety firma z "renomą" w Rzeszowie jeśli można to tak określić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś wasze doświadczenia z chipowaniem tego silnika macie?

Sam dopiero co kupiłem 2.0 TDI CR z 09 z przelotem 195 i poważnie zastanawiam się nad wzmocnieniem jego.

 

Dużo lepiej chodzi auto? jak wtedy jest ze spalaniem?

Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję.

Edytowane przez jakimoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie paliwa na pewno Ci spadnie.

Mi spadło o około 0.8 l na 100 km.

Tu masz pewnego sprzedawce ma Super Chipy ( boxy) montaż jest banalnie prosty.

http://powerbox-kms.pl/chiptuning-opinie.html

albo tu

http://www.mrctuning.pl/sklep/index.php

Autko masz mocniejsze o około 25 KM większy moment obrotowy a co z tym idzie to większa radość z jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spalanie paliwa na pewno Ci spadnie.

Mi spadło o około 0.8 l na 100 km.

Tu masz pewnego sprzedawce ma Super Chipy ( boxy) montaż jest banalnie prosty.

http://powerbox-kms.pl/chiptuning-opinie.html

albo tu

http://www.mrctuning.pl/sklep/index.php

Autko masz mocniejsze o około 25 KM większy moment obrotowy a co z tym idzie to większa radość z jazdy.

Ty z tymi Boxami to zmykaj z tego forum bo większego gówna nie możesz reklamować chyba !!

 

 

BLOKU niech Ci ktoś sprawdzi korekcje pompowtrysków , Rob555 z tego forum hamował kiedyś chyba podobne auto to z 140KM wyszło 120KM, dali pompki do czyszczenia ultradźwiękami i wróciła moc , i dopiero wtedy był robiony program .

 

---------- Dodano o 21:46 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:45 ----------

 

Jakieś wasze doświadczenia z chipowaniem tego silnika macie?

Sam dopiero co kupiłem 2.0 TDI CR z 09 z przelotem 195 i poważnie zastanawiam się nad wzmocnieniem jego.

 

Dużo lepiej chodzi auto? jak wtedy jest ze spalaniem?

Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję.

 

 

Każde auto można Chipować, tylko najlepiej u sprawdzonych i polecanych Tunerów .

Spalanie jeśli nie będziesz NON stop sprawdzać nowej mocy auta to Ci nie wzrośnie, jeśli ten sam styl jazdy powiedzmy Normalny, to ciut spadnie :) ale możliości wyprzedzania są o niebo lepsze .

ps. Mój Ojciec ma 60lat Audi A3 8P i też ma wirusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BLOKU niech Ci ktoś sprawdzi korekcje pompowtrysków

 

w CR nie ma pompek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś wasze doświadczenia z chipowaniem tego silnika macie?

Sam dopiero co kupiłem 2.0 TDI CR z 09 z przelotem 195 i poważnie zastanawiam się nad wzmocnieniem jego.

 

Dużo lepiej chodzi auto? jak wtedy jest ze spalaniem?

Proszę o odpowiedzi i z góry dziękuję.

 

140ki robi sie w okolice 170-180KM, więc różnica jest spora ;-) spalanie zostaje na tym samy poziomie, przy zachowaniu tego samego stylu jazdy, niektórzy właściciel zauważają spadek spalania...co wiąże się z większym momentem obrotowym, bo....nie redukujesz aż tak często i częściej jeździsz na wyższych biegach przy niższych prędkościach obrotowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rob555 z tego forum hamował kiedyś chyba podobne auto to z 140KM wyszło 120KM, dali pompki do czyszczenia ultradźwiękami i wróciła moc , i dopiero wtedy był robiony program .

 

to byl passat na wtryskach siemensa , i wlasnie siemensy maja to do siebie ze nie trzymaja mocy seryjnej , wystarczy zalac syfiaste paliwo i po robocie ;)

ale fakt ze kapiel w ultradzwiekach w wiekszosci przypadkow pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności