Skocz do zawartości
Gość Alfred

Silnik AHH - chłodnica wody

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alfred

Witam :)

 

Mam Passat'a 1.9TDI, 2000 rok, silnik AHH, klimatronic, skrzynia manualna.

Ostatnio mam problem z chlodnica wody i chyba nieuchronnie czeka mnie wymiana. Odczytalem numer z chodnicy "8D0 121 251 AC"... i tu zaczynaja sie schody bo nic nie moge znalezc na jej temat. Czy ktos ma jakiekolwiek informacje (wymiary, zamienniki, cena, itp.) na temat tej chodnicy?

Wedlug ETKA koncowka mojej chlodnicy powinna byc "P". Czy te chlodnice sa zamienne?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmienialem chlodnicy, wiec nie podpowiem Ci jaka jest w AHH..., ale mam pytanie co sie dzieje ze chcesz ja zmienic, plyn ucieka, grzeje sie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Alfred
nie zmienialem chlodnicy, wiec nie podpowiem Ci jaka jest w AHH..., ale mam pytanie co sie dzieje ze chcesz ja zmienic, plyn ucieka, grzeje sie???

 

Plyn ucieka. Z tego co zauwazylem, to cieknie z laczenia plastiku i alumnium. Nie sa to duze ubytki i na razie tak jezdze, ale licze sie z tym ze trzeba ja bedzie wymienic :(

 

 

 

Dzieki za link.

W tej tabeli na aukcji jest co prawda Passat AHH ale z automatem.

A Ty wymianiales juz chlodnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość poliot01

Witam.

 

Ja miałem taki wyciek i po wsypaniu jakiegoś magicznego proszku ( od kumpla mechanika ) jeżdźę miesiąc i nie zauważyłem żadnych wycieków. Ale mam świadomość, że i tak chłodnica będzie kiedyś do wymiany ( ale jeszcze nie teraz ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A Ty wymianiales juz chlodnice?

Nie, poziom płynu chłodniczego mam na stałym poziomie. Reszta parametrów również jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Alfred
Witam.

 

Ja miałem taki wyciek i po wsypaniu jakiegoś magicznego proszku ( od kumpla mechanika ) jeżdźę miesiąc i nie zauważyłem żadnych wycieków. Ale mam świadomość, że i tak chłodnica będzie kiedyś do wymiany ( ale jeszcze nie teraz ).

 

Ja raczej chcialbym uniknac magicznych proszkow... z tego co czytalem tu, na forum, to niezbyt dobrze to wplywa na czystosc ukladu chlodzacego.

Pytalem juz kilku mechanikow o te proszki. Jedni bez zastanowienia radza wsypac i po problemie, inni mowia zebym sie tego wystrzegal jak ognia... i badz tu madry :zawstydzony:

 

 

Nie, poziom płynu chłodniczego mam na stałym poziomie. Reszta parametrów również jest ok.

 

I tak trzymaj :ok:

Czy moglbys sprawdzic jaki numer VW chlodnicy masz w Passat'cie (bo z tego co widze to tez masz AHH). Bede wdzieczny.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Alfred

Czy ktos wie jakie sa wymiary chlodnicy wody do AHH?

Czy ktos ze szczesliwych posiadaczy AHH wymianial juz chodnice wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz gdzie dokładnie znajduje się oznaczenie, to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Alfred
Napisz gdzie dokładnie znajduje się oznaczenie, to sprawdzę.

 

Stojac na wprost silnika, znajdz prawy plastikowy bok chlodnicy... na nim jest biala naklejka z numerem VW.

Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Alfred

Moze wlascicielom Passat'ow AHH (i chyba nie tylko) przyda sie ta informacja, ze zamiennikiem chlodnicy

8D0 121 251 AC

jest

8D0 121 251 P, wymiar 630x398 - dla Passat'ow z klimatyzacja

i

8D0 121 251 Q, wymiar 630x414 - dla Passat'ow bez klimatyzacji

 

Informacje te nie sprawdzone praktycznie, ale pewnie bede musial wymienic chlodnice wiec dam znac o tych zamiennikach.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz gdzie dokładnie znajduje się oznaczenie, to sprawdzę.

 

Stojac na wprost silnika, znajdz prawy plastikowy bok chlodnicy... na nim jest biala naklejka z numerem VW.

Albo mi padło na wzrok :przestraszony: , albo odkleiła się naklejka z numerami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Alfred

Witam :)

 

Troche to trwalo ale sprawa z chlodnica zalatwiona :hurra:

 

Moze komus, kto w swoim AHH ma chlodnice 8D0 121 251 AC przydadza sie takie informacje:

Wymiary: 632x414x23

Zamiennik: VAL731537 Valeo.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłaciłeś? Jest jakaś różnica między sedanem a kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Alfred
Ile zapłaciłeś? Jest jakaś różnica między sedanem a kombi?

 

Zaplacilem 340zl.

Nie mam pojecia czy jest jakas roznica :( Moim zdaniem nie powinno byc zadnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczytałem naklejkę na swojej chłodnicy - 8D0 121 251 AC

Z katalogów wychodzi że powinienem mieć 8D0 121 251 P (passat B5 1.9 TDI AFN 98r klimatronic, hak holowniczy)

 

Czy ktoś z praktyki mógłby potwierdzić zamienialność tych chłodnic?

 

Alfred pisał że zamiennikiem 8d0121 251 AC jest VAL 731537. Ten z kolei ma inne wymiary niż 8D0 121 251 P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności