Skocz do zawartości
Gość daytona25

Zgubione domykanie szyb i ryglowanie drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daytona25

Witam.

Wiem, że były nieraz opisywane podobne przypadki ale mój jest troche inny. Mianowicie miałem domykanie szyb (x4) zarówno z kluczyka jak i z pilota (oryginal vw) ale pewnego dnia przestało to działać a wraz z nim ryglowanie drzwi.Centralny działa ok zarówno z kluczyka jak i pilota ale slychac tylko jedno klikniecie przy zamykaniu,czyli drzwi sie nie ryglują.Dioda przy ryglu w drzwiach przestała świecić. Wyjmowałem moduł komfortu i na oko wszystko było ok- brak oznak dłubania i wilgoci. Mam jeszcze problem z szybą pasażera, gdy ją domykam do końca sama sie zaczyna opuszczać do połowy, udaje się ją domknąć dopiero za 3-4 razem. Z góry dzięki za pomoc. Pozdro dla pasko maniaków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem u siebie to samo i co się okazało to przez radio,bo wyjąłem fabryczne i włożyłem inne i nie działało mi to co u ciebie,po włożeniu oryginalnego radia wszystko było ok,nie pamiętam kto z tego forum napisał mi że trzeba odpiąć kabel z kostki zasilającej radio kolor niebieski i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daytona25

Niestety to nie radio.W aucie nie było oryginalnego radia i działało.Sprawdzałem, gdy radio odłaczone to tez nie działa a niebieskiego przewodu tam nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem co ci doradzić może pojedź na jakąś stację diagnostyczną i niech pod komputer ci podepną i powinno pokazać co go boli,koszt niewielki około 30 zł,a może pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hmariusz1

ja popatrzyłbym na bezpieczniki ten od komfortu :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phpph

Odłącz akumulator. Miałem taki problem z szyba kierowcy jak kiedyś rozbierałem lewe drzwi. Zamknąłem drzwi z szybą opuszczona do połowy i odłączyłem zasilanie samochodu. Nie wiem czy moduł sobie jakoś nie zapamiętuje ile czasu ma poświęcać na kręcenie silnikiem przy zamykaniu i otwieraniu szyb z automatu. U mnie było tak samo, jak u Ciebie. Przy zamykaniu szyba dojechała do góry i zaraz sie otwierała, żeby znowu się zatrzymać w połowie. Do tego można było zatrzymać ja ręcznie na każdej wysokości. Zamknąłem wtedy okno w górnym położeniu i odłączyłem aku na jakieś 15 minut - pomogło. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

phpph, akumulator nic mu nie pomoże, a jeśli nawet to na chwilę.

daytona25, podpnij VAG-a i sprawdź dokładnie moduł komfortu, pewnie masz jakiś błąd i ci wywala. Standardzik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daytona25

Dzięki.Szyba już chodzi normalnie i sie zamyka tak jak trzeba. Zadziałało to odłaczenie akumulatora. Jak znajde czas to jade podłaczyć paska pod kompa i sprawdzić co z tym domykaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phpph

U mnie Vag'on nic nie pokazał, dopiero odłączenie aku pomogło. Czasem tak bywa, wiem to z mojej praktyki programowania procesorów, czasem tylko twardy reset/wyłączenie zasilania daje skutek. Nie wiem, jak jest napisany soft do modułu komfortu ale może coś głupiego czasem się wpisać do rejestrów i dopiero start procka od nowa pozwala na ustawienie go na właściwą ścieżkę. Jak nie ma samokontroli w sofcie to nic się na to nie poradzi.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne się pod ten temat mimo, że jest stary.

Mam podobny problem drzwi się nie ryglują, niema domykania szyb z kluczyka nie działa brzęczek przy włączonych światłach i oświetlenie wewnątrz auta po wymianie spalonego bezpiecznika szkrzynka7.th.jpg

bezpiecznik ten był od dłuższego czasu spalony(radio nie grało po wyciągnięciu kluczyka). Teraz gdy go wymieniłem radio gra bez kluczyka ale niema opcji j.w.

i teraz pytanie jak jedno z drugim pogodzić, aby było domykanie, rygiet itd.+ działające radio bez kluczyka ?

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności