Skocz do zawartości
elmer83

czujnik doładowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moim tip-tronikiem:/ Mianowicie szarpie przy zmianie biegu najbardziej z 2 na 3 bieg:/ Ponieważ moje autko ma 130tyś. przebiegu nie obstawiałbym skrzyni. Wiem że auto było podkręcane do 140Km. szarpanie jest bardziej odczuwalne przy niskich temperaturach zanim się nagrzeje. Pewnego dnia po wymianie filtra paliwa zapomniałem podłączyć czujnika doładowania i wtedy szarpał jeszcze bardziej:/ Wręcz masakrycznie:) po podłączeniu wruciło do wcześniejszego stanu. Stąd moje pytanie czy fałszywe odczyty z czujnika doładowania lub nie udolne podkręcenie do 140KM może mieć wpływ na prace skrzyni?? Czy jest jakiś sposób by sprawdzić ten czujnik?

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakiś sposób by sprawdzić ten czujnik?
Tak, sprawdzisz go Vagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

a możesz powiedzieć w jakim bloku i jakie powinny być wartości. :) Dziś zmieniłem czujnik i jest dużo lepiej:) Mniej szarpie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj

 

a możesz powiedzieć w jakim bloku i jakie powinny być wartości. Dziś zmieniłem czujnik i jest dużo lepiej Mniej szarpie

Nie pamiętam nr bloku ale jest to ten , w którym pokazana jest wartość z czujnika ciśnienia doładowania i czujnika ciśnienia atmosferycznego. Porównując te wartości(powinny być mniej-więcej tożsame) na niedziałającym silniku, można określić wadliwie działający czujnik.

 

Edit- Blok nr 10

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Okazało się że turbina się kończyła i z braku mocy po zmianie biegu nie miał siły ciągnąć. Wymieniłem turbinę oraz czujnik tempertury cieczy i automat chodzi jak ideał:) zmiana prawie nie odczuwalna. załączam filmik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności