Skocz do zawartości
van-reiv

Modele filtrów do Passata z silnikiem AJM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Grzebałem na forum i nie mogę znaleźć oznaczeń filtrów jakie idą do mojego Passata. Silnik AJM, np na Allegro w zestawach filtrów znalazłem tylko 2 aukcje niby pasujące do mojego silnika w Passacie.

 

Stąd moje pytanie żebym mógł sobie skompletować filtry proszę o oznaczenia poszczególnych filtrów. Ja znalazłem coś takiego:

 

- FILTR KABINOWY CU3955

- FILTR POWIETRZA C26168

- FILTR OLEJU HU726/2X

- FILTR PALIWA WK842/11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roberto dobrze szukałeś! Filtry, które podajesz pasują do Twojego AJM-a.

Edytowane przez rycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm o widzisz :0 ale uważam że warto zawsze się upewnić, unika się wtedy niepotrzebnych niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktyczne potwierdzenie :)

Planuję sam wymienić filtry i olej. Jest coś na co trzeba zwrócić szczególną uwagę? W dislu będę to robił po raz pierwszy, więc dlatego pytam, może coś warto przy okazji przeczyścić itd.

Zestaw filtrów zastosuję najprawdopodobniej właśnie firmy MANN, plus olej MOTUL SPECIFIC 505.01 5w40.

Porady mile widziane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak kupiłem swojego Passka to pojechałem wymienić olej + filtr do "mechanika" (hehe!) bo nie chciało mi się brudzić - przecież to prosta robota. Jak przyjechałem auto odebrać to nie wiem co ten mechanik wyprawiał. Cała komora silnika + silnik zapaćkane i zlane olejem, ponadto przelany poziom maximum.

Mówił że odessał wszystko i nie wie co się stało.

Chciałem zaoszczędzić na czasie i robocie, to potem przez tydzień miałem zajęcie żeby wymyć to wszystko.

Od tej pory olej wymieniam sobie sam metodą odsysania. Nie mam kanału żeby spuszczać zużyty olej. Jak się to robi dokładnie to można odessać wszystko. Ja zawsze "wyciągam" 3,8 litra i tyle wlewam świeżego.

Ja bym proponował Ci zaopatrzyć się (kupić lub pożyczyć) w:

1. Nakładkę do odkręcania (zakręcania) pokrywy filtra oleju (można tanio kupić na Allegro)

2. Klucz dynamometryczny do zakręcania tej pokrywy odpowiednim momentem - za mocne lub za słabe zakręcenie pokrywy powoduje

przecieki oleju (przerabiałem to) Ponadto trzeba wymienić uszczelkę pokrywy która jest w komplecie z wkładem filtra (Mann)

3. Nie ważne czy będziesz spuszczał czy odsysał olej ale rób to na ciepłym silniku (najlepiej po jakiejś trasie) zanim zaczniesz tą

procedurę odczeka co najmniej godzinę żeby wszystek olej ściekł do miski.

Jeśli chodzi o wymianę filtra paliwa, to wg mnie najważniejsze żeby po wymianie nie zapomnieć zalać go do pełna ON.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak przyjechałem auto odebrać to nie wiem co ten mechanik wyprawiał. Cała komora silnika + silnik zapaćkane i zlane olejem, ponadto przelany poziom maximum.

Mówił że odessał wszystko i nie wie co się stało.

 

Witaj, to powiem Ci że pierwszy raz słyszę o tak nieudolnym mechaniku, oddałeś do pierwszego lepszego co to wczoraj zakład otworzył?

Ja osobiście nie wiem czy pojadę do mechanika, czy sam się pobawię, choć z braku trochę czasu chyba skorzystam z opcji mechanika. Mam zaufanego człowieka do którego oddawałem poprzednie auta i nigdy nie sprawiał mi zawodu. O metodzie odsysania powiem szczerze też się nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też oddaje do mechanika mam sprawdzonego i u niego kupuje wszystkie filtry i olej i wymiana za friko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności