Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś problem z zamkiem centralnym tylniej klapy. Nie mogę otworzyć tylniej klapy poprzez klamkę (mikrostyk), udaje mi się to jedynie za pomocą kluczyka oraz poprzez wewnętrzny przełącznik otwarcia klapy. Gdy próbuje wcisnąć mikrostyk to on jest już wciśniety lub jest zblokowany, poprostu jak by nic tam nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ja to miałem u siebie już w 1 rok po zakupie auta. Ponadto w komputerze pojawiał się błąd o złym domknięciu klapy bagażnika. Jak rozebrałem zamek przeczyściłem styki oraz całą resztę a na koniec dokładnie przesmarowałem to wszelkie kłopoty z tylną klapą zniknęły :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki, mam nadzieję że to pomoże i obędzie się bez kosztów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zatrzasnęła mi sie tylna klapa w pasku kombi centralny działa a klapa ani drgnie,a w dodatku zamek tak jest zapchany,że kluczykiem ani hu hu!!! Jak sobie z tym ustrojstwem poradzić? Mam kombi a zarazem i nie mam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każde auto inaczej się otwiera.

Podaj wreszczie w podpisie, czym jeździsz.

Być może pomoże zdjęcie tapicerki z klapy od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:619: no to czeka Cię niezła jazda :639: . Jeśli dasz radę, zdejmuj tapicerkę od środka. Trzyma się na 4 wkrętach i kilkunastu zatrzaskach. Nie jestem pewny, czy wszystkie wkręty są dostępne bez uchylenia klapy :620: 2 są w uchwytach do zamykania (pod zaślepkami), a 2 po bokach na górze. Jeśli uchylisz choć trochę tapicerkę, to dasz radę pociągnąć za cięgno zamka (podobne do szprychy rowerowej). Powodzenia życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mogło być przyczyną takiej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Moim problemem jest to iz nie moge otworzyc tylnej klapy. Właczałem i wyłaczałem kilka krotnie centralny, pukalem w miejsce gdzie jest zamek - bez skutkow, nie moge otworzyc. Podczas zamykania lub otwierania nie slychac wogole zeby chodzil silownik z tylu w klapie. Czy to wina silownika, czy mogl spasc taki chaczyk od "klamki" i czy da rade sciagnac tapicerke od wewnatrz na zamknietej klapie ?

 

_scalone

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam! Moim problemem jest to iz nie moge otworzyc tylnej klapy. Właczałem i wyłaczałem kilka krotnie centralny, pukalem w miejsce gdzie jest zamek - bez skutkow, nie moge otworzyc. Podczas zamykania lub otwierania nie slychac wogole zeby chodzil silownik z tylu w klapie. Czy to wina silownika, czy mogl spasc taki chaczyk od "klamki" i czy da rade sciagnac tapicerke od wewnatrz na zamknietej klapie ?

 

Sedan czy kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi. Wiec rozwiazalem problem otworzenia poprzez sciagniecie tapicerki od srodka, okazało sie ze "szprycha" wyskoczyła z mocowania, zamontowalem ja i otwiera sie juz dobrze. Ale pojawił sie kolejny problem :( otworzyc moge ale nie moge zamknac w zaden sposob dosłownie w zaden ani centralnym ani kluczykiem wogóle wydaje mi sie ze siłownik nie pracuje.... Wie ktos co na ten temat ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja również mam problem z otwarciem tylniej klapy:(, słyszę jak działa ten silniczek od otwierania ale klapa ani drgnie. Najgorsze jest to, że nie mam jak sie dostać nawet od środka auta bo mądrzy nasi południowi sąsiedzi(czesi) wymyślili sobie że tylniego oparcia siedzeń sie nie składa:mad: w Superbie jak myślicie co w takim przypadku zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pare tematów z tym problemem poczytajcie koledzy klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja chciał bym wymontować zamek z klapy bagażnika gdyż nie dział :mad:(nie mogę przekręcić kluczyka) chcę oddać do regeneracji .Czy ktoś wie jak go wyciągnąć ?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przykręcony bodajże na dwóch śrubkach. Odkręcasz, odpinasz co trzeba i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś dokładniej dało by się opisać? Boję się ciągnąc na chama tapicere nie wiem czy nie uszkodzę jej w miejscach uchwytu na dłoń. aha oczywiście chodzi sedan!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
onadto w komputerze pojawiał się błąd o złym domknięciu klapy bagażnika. Jak rozebrałem zamek przeczyściłem styki oraz całą resztę a na koniec dokładnie przesmarowałem to wszelkie kłopoty z tylną klapą zniknęły

 

włazisz do auta u wyrywasz plastik na siłę ale nie całkiem tylko od góry oginasz na środku blachu muszą puscić boki trzymaja bo są wkręty - recznie pociągniesz dźwignie i otwarte

 

---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

 

Przerabiałem ten temat w kombi. Tak sobie poradziłem i bardzo ważne w kombi może blokowac zamek fabryczna gąbka i również ważne jest dobrze wyregulowane ciegło otwierające zamek najlepiej testować bez tapicerki. U mnie otwarta klapa działała a po zamknięciu Du.. centralny nie otwierał, popsikałem dobrze zamek i zrobiłem regulacje i gicior.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przerabiałem ten temat w kombi.

W sedanie jest to troszkę inaczej zamocowane jeśli się nie mylę. Na forum było coś na ten temat.

W kombi w uchwytach są plastiki, które się wyciąga a pod spodem wkręty do wykręcenia. Po odkręceniu tapicerki z boków dopiero wyszarpujemy tapicerkę tylną.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sedanie jest to troszkę inaczej zamocowane jeśli się nie mylę. Na forum było coś na ten temat.

W sedanie są śrubki tylko we wgłębieniach do zamykania klapy, reszta tapicerki trzyma się na zatrzaskach. Bynajmniej tak jest w B5 FL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sedanie są śrubki tylko we wgłębieniach do zamykania klapy, reszta tapicerki trzyma się na zatrzaskach. Bynajmniej tak jest w B5 FL.

 

W sedanie 3B (przed liftem) są tylko śrubki po obwodzie we wgłębieniach tapicerki klapy, należy również odkręcić 2 wkręty mocujące uchwyt trójkąta bezp.;).

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
należy również odkręcić 2 wkręty mocujące uchwyt trójkąta bezp.:).

No tak o trójkącie nie pomyślałem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności