Skocz do zawartości
zielonyB5

Mandat - płatność na raty, jak to jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostalem mandat, tym razem musze go zaplacic. Gosc ktory ze mna stal mowi, ze jak nie mam zatrudnienia moge to zrobic tak, ze zaplace dajmy na to z 20 zl a reszte po pół roku, albo pozniej. Jest taka mozliwosc? Lub jak wyglada z płaceniem na raty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile tego mandatu dostałeś? Możesz płacić na raty :D Ja ostatnio dostałem 400 zeta i jak płaciłem pierwszą rate, to w tytule przelewu, oprócz numeru mandatu, dopisywałem, rata 1/4. i zapłaciłem to sobie w 4 ratach w ciagu kilku miesiecy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość musisz się zgłosić do Organu widniejącego na jednym z blankietów powyżej nr konta bankowego , i poprosić o rozłożenie kwoty tego mandatu na raty . Prawdopodobnie będziesz musiał napisać prośbę i umotywować , ale o tym już dowiesz się na miejscu :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nic nie trzeba prosić i sie gdzieś zgłaszać :D Rozłóż sobie przyznana kwotę na 3-4 raty i płać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem kiedyś 350 to podzieliłem sobie na dwie raty sam ,ale przy rozliczeniu rocznym odezwał sie komornik US i chciał mi kasę ściągnąć ale wydrukowałem potwierdzenie przelewu z konta i dał mi spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O nic nie trzeba prosić i sie gdzieś zgłaszać Rozłóż sobie przyznana kwotę na 3-4 raty i płać

 

hmm , lepiej poinformować ten organ jeśli chodzi oczywiście o spłatę na raty, niż potem latać po urzędzie, lub np.mieć na karku komornika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy, czy zacząłeś płacić zaraz po otrzymaniu mandatu, czy też ze sporą zwłoką. Ja nawet sie pomyliłem i za dużo wysłałem :P i "stówę" mi zwrócili poprzez listonosza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komornik zazwyczaj przychodzi egzekwować zaległy mandat po roku czasu...Więc jeśli się spłaca systematycznie w ratach,nie ma co informować odpowiednie organy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komornik zazwyczaj przychodzi egzekwować zaległy mandat po roku czasu

 

u mnie komornik był po niecałych 5 miesiącach, mimo że wpłaciłem "pierwszą ratę" a o reszcie "zapomniałem". państwo nie ma pieniędzy więc ściąga skąd się da. komornik kiedyś był nawet po 2 latach od zdarzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - a ja płaciłem co miesiąc - regularnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też placiłem w ratach, nigdy nie bylo problemu zeby komornik zawitał. Oczywiście musza być dobrze wpisane dane w tytule przelewu. I płacić regularnie jak koledzy pisza wyżej, nie ważne jakiej wielkości rata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak panowie. Wystarczy aby jakąś część zapłacić w ciągu 7 dni to komornik i US nic nam nie zrobią i ważne tez by całość zapłacić w ciągu 12 miesięcy od nałożenia mandatu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spłacisz w ciągu 12 miesięcy i będziesz płacił regularnie, to nie powinno ci nic z tego tytułu grozić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszą ratę zapłaciłem dopiero po miesiącu. Potem pozostałe dwie i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja też wczorajszy zapłacę w ratach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to ja też wczorajszy zapłacę w ratach

 

:lol

 

ja awój co jeszcze nie przyszedł też :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marin

a to później nie jest tak, że sobie doliczają jakąś kasę za to, że samodzielnie się rozłożyło należność na raty.... no robiąc zakupy na raty, niestety trzeba coś ekstra odpalić, to może tutaj też:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja awój co jeszcze nie przyszedł też

na pw podam Ci numer konta :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość smd team

Nie ma co się zastanawiać i przejmować. Ja już trzeci mandat płacę w ten sposób. W kwietniu 2013 zapłacę 8, ostatnią, ratę za przekroczenie prędkości w zeszłym roku. Te 200zł rozbiłem sobie na 8 rat po 25zł. W końcu to mandat KDEDYTOWY, tak ma napisane na blankiecie. Nawet dziecko wie, że kredyty to się w ratach spłaca, więc mandaty kredytowe też :D W tytule przelewu piszę: Mandat karny kredytowy NR.MANDANU rata 1 itd. Jak na razie nic mnie złego nie spotkało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest tak panowie. Wystarczy aby jakąś część zapłacić w ciągu 7 dni to komornik i US nic nam nie zrobią i ważne tez by całość zapłacić w ciągu 12 miesięcy od nałożenia mandatu.

 

Nie ma co się zastanawiać i przejmować. Ja już trzeci mandat płacę w ten sposób. W kwietniu 2013 zapłacę 8, ostatnią, ratę za przekroczenie prędkości w zeszłym roku. Te 200zł rozbiłem sobie na 8 rat po 25zł. W końcu to mandat KDEDYTOWY, tak ma napisane na blankiecie. Nawet dziecko wie, że kredyty to się w ratach spłaca, więc mandaty kredytowe też W tytule przelewu piszę: Mandat karny kredytowy NR.MANDANU rata 1 itd. Jak na razie nic mnie złego nie spotkało.

 

Chłopaki trafiają do mediów.... :hmm

 

http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-sprytny-sposob-na-mandaty-placenie-w-ratach-to-mozliwe,nId,944571

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności