Skocz do zawartości
tomekCZ

Jak dlugo wytrzymal wam akumulator?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od jakiegos czasu mnie to nurtuje... Ile najdluzej wytrzymal wam akumulator, w jakim aucie i do jakiego przebiegu?

U mnie auto z opisu, przebieg 125 800, akumulator oryginalny z listopada.

Planuje go na zime zmienic, ale na razie kreci od 1-go strzala...

 

 

pzdr

 

t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wiem jak to możliwe, ale akumulator również oryginalny fabryczny - 2004 maj.

Padł we wrześniu 2011. Przebieg wtedy około 250 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W paszczaku, którego sprzedałem staremu, AKU ma juz 9 lat i nadal pali od strzała :D Przebieg w tym wypadku jest chyba nieistotny. Dodam, że zimą - tam gdzie samochód aktualnie przebywa są najniższe temperatury w PL :D

W mojej B5-tce 2 lata temu wymieniłem AKU. Wcześniejszy - wg daty produkcji akumulatora - wytrzymał od nowości auta :bry2 Więc przeżył przebieg 240 tkm :)

 

U mnie auto z opisu, przebieg 125 800

Chyba żartujesz :D

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni Passat sierpień 2003, akumulator wymieniony jesienią 2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój z kwietnia 2002 padł w zeszłym roku na zimę i to nie tak do końca, bo jeszcze odpalał, ale bardzo słabo. bałem się, że któregoś ranka nie odpalę to go wymieniłem na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz mój rekord, A4 B5 1.8t aeb wytrzymał 13 lat od nowości, rok na klemie wybity, kolejny 3lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ojca AVB 2002 siedzi oryginał, ale zimą już ma ciężko. Ja kiedyś w Seacie Toledo 1.9D miałem od samego kupna auta (99rok) do sprzedaży (2010 rok) Sznajdera 74Ah, wytrzymał ponad 10 lat, fakt, zimą bez zabrania go do domu nie było opcji rozruchu ale zabrany i ogrzany dawał radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ori aku z 2003 roku i kręcił tej zimy jak dziki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauważyłem to akumulatory na pierwszy montaż były w stanie wytrzymać około 10 lat! Obecnie u mnie w rodzinie w 3 autach jest założone centra i po mniej więcej 3 latach od wymiany zimą bywały problemy z odpaleniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku wymieniałem aku. Wg mnie stary był od nowości, czyli od 2001 roku. Stan (wątpliwy zresztą ;) ) wg licznika to 224 tyś... Żył 11 lat. U mojego taty zresztą było podobnie. Ma auto rok młodsze i aku wymieniane tej zimy (zamontowane wcześniej w fabryce) żył również 10-11 lat. Obydwaj jeździmy teraz na BOSCHU. Ile wytrzyma? Się okaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeszcze daje rady oryginał :D choć zimą w te siarczyste mrozy posiłkowałem sie żelową setka(100Ah)

przebieg normalny jak na 2002 rok. troche przed 300tys :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator w aucie mało jeżdżonym , krótkie odcinki , choćby najlepszej firmy ( ale która to) musi wcześniej skończyć życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

od jakiegos czasu mnie to nurtuje... Ile najdluzej wytrzymal wam akumulator, w jakim aucie i do jakiego przebiegu?

U mnie auto z opisu, przebieg 125 800, akumulator oryginalny z listopada.

Planuje go na zime zmienic, ale na razie kreci od 1-go strzala...

 

 

pzdr

 

t.

Cześć u mnie aku wytrzymał 8 lat,pewnie pochodził by dłużej gdybym pilnował ładowania co jest bardzo ważne.Jeżdżę paskiem b5 150 km+lpg a na zegarach już 215000km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabryczny akumulator 9 lat 190 tys i padł latem w upały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pasku w dieslu wytrzymal mi 10 lat, w audi A4 w benzynie 12 lat, w transporterze w dieslu(mam 2 aukumulatory) jeden 12 lat drugi 14,

wszystkie byly fabryczne od nowosci i watpie by ktorykolwiek kupiony w sklepie tyle wytrzymal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój przetrwał zimę więc jeszcze pochodzi oryginalny varta z 2004r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 lat. mysle ze jakby sie nie rozladowal kilka razy kompletnie to jeszcze by chodzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw, czy wspolczesne akumulatory tez beda tyle trzymaly?! bo w sumie jestem zaskoczony waszymi wynikami- myslalem, ze jestem w mniejszosci ;)

w takiej sytuacji przydal by sie jakis kontakt z osoba, ktora moglaby zalatwiac akumulatory OE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a już myślałem że mój to jakiś fenomen bo już koledzy mi nie dowierzali 2002r dochodzi 200000 km pod warunkiem że nie był podkręcony, kupiłem go jako 4-latka więc myślę że nikt nie miał potrzeby wymieniać a nie chcę wyciągać aby szukać daty,nadal kręci i jeździ choć już przy dużych mrozach wolniej kręcił może to być początek końca :papa2

Edytowane przez YANO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wyjąłem akume z kumpla audi, wybity był na niej rok produkcji 1991

 

chodziła do końca i nagle padła, nie przyjmuje już nawet prądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności