Skocz do zawartości
JACU6X6

Digifant w 9A zbieranie gratów - montaż - krok po kroku

Rekomendowane odpowiedzi

Post wyląduje w warsztacie jako kompletna instrukcja montażu digi w 9A. Uzupełnię go o swoją wiedzę w montażu i uruchomieniu czego efektem jest samolot Koxiego którym jazda jest przyjemnością a jednocześnie nie wytrzepuje kieszeni. Proszę nie pisać czy da się to czy tamto, jak zakończę opis będzie czas na dyskusję. Jak ktoś coś założył i ma wiedzę proszę się wypowiadać wyedytuję pierwszy post dopisze zawsze ceniłem wiedzę popartą praktyką i doświadczeniem. Gdybanie zostawmy politykom oni to robią najlepiej.

 

DIGIFANT II

 

-komputer ECU digifant z PF,PB 037 906 022BB,DB,CT,AR,EN ....

-instalacja silnika PF lub PB

-ISV czyli stabilizator wolnych obrotow lub jak potocznie mozna uslyszec silnik krokowy z PG,PF,PB

-wtryskiwacze PF,PG,PB - wtryski PG maja wydajnosc 245cc/min co daje max 200km przy 4 cylindrach , wtryski PF,PB - 197cc/min do 160km-przy tych wtryskach zalecam fpr(regulator cisnienia) na 3.5bar

-przepływomierz klapkowy - popularny MAF(VAM)

-jesli mielismy silnik KR to sonda lambda z podgrzewaniem

-listwa wtryskowa z regulatorem - trzeba zrobic samemu lub gdzies zakupic

-obudowa filtra z GTI PF,PB

-plastikowe gniazda wtryskiwaczy z PG,PF,PB wkrecane w kolektor

-switche(przełaczniki na przepustnice)

 

rozpiska DIGI II:

01--sygnał rozrusznika

02--sonda lambda sygnał

03--sterowanie przekaznikiem pompy paliwa

04--knock sensor pin 1

05--knock sensor pin 2

06--masa (czujnik cieczy,hall pin 1,switche,masa przeplywka pin 4)

07--knock sensor pin 3

08--hall pin 3 (vcc)

09--przeplywka pin 1 (sensor temperatury powietrza)

10--sensor temperatury cieczy

11--switche

12--wtryskiwacze

13--masa

14-- +12 z glownego przekaznika

15--

16--klima

17--przeplywka pin 3 (vcc)

18--hall pin 2

19--masa

20--

21--przeplywka pin 2 (regulacja)

22--ISV

23--ISV

24--

25--do modułu zaplonowego na pin 6

 

To zaczynamy

 

Kamil wklej fotki co dziś wydarłeś na szrocie z opisem jak wykręcałeś i ile cię to kosztowało.

 

Zdjęcia silnika koxiego

 

fd21578d18f386f6.jpg

 

62c1d2ff6bfabc13.jpg

 

Zdjęcia tego co musi być dotoczone wkleję jak porobię a Grzesiek poda wymiary i jak to ma być zrobione.

 

Numery sterowników PB czyli 112 km bez sondy lambda czyli to co misie lubią :)

 

- 037 906 022 BC

- 037 906 022 - bez numeru

- 037 906 022 DC

- 037 906 022 FJ

- 037 906 022 N

- 037 906 022 DB

 

Trochę wiedzy teoretycznej polecam plik składający się z czterech plików rar w formacie doc tylko do odczytu.

 

digifant25.jpg

 

digifant_25_int.pdf

opis skrzynki bezpiecznikow.pdf

gniazda skrzynki bezpiecznikow.xls

centralna skrzynka bezpieczników.doc

 

UWAGA

Jeżeli ktoś ZAMONTUJE I URUCHOMI inny system wtrysku w silniku 9A proszę o konkretny opis jak to zrobił i czy to działa. Powód jest prosty jak tytuł krok po kroku a nie a nie czy się da???

 

WSZYSTKO CO BĘDZIE TU NAPISANE ZOSTAŁO ZAMONTOWANE I URUCHOMIONE NIE SĄ TO ŻADNE WIZJE!!!!!

Digifant_PL.part1.rar

Digifant_PL.part2.rar

Digifant_PL.part3.rar

Digifant_PL.part4.rar

Edytowane przez JACU6X6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtryski i listwa z 1.8 pf.jpg

 

 

Witam to są graty wyciągnięte wczoraj z passata 1.8 pf

Do tego potrzebna jest instalacja silnika w całości wypięta ze skrzynki bezpieczników wraz z kablami idącymi do komputera

potrzebne też są plastikowe gniazda wtryskiwaczy są na zdjęciach założone na wtryski. Trzeba je wykręcić imbusem z silnika.

Dodatkowo trzeba zakupić listwę wtryskową z regulatorem ciśnienia od passata 1.8 turbo b5

 

Demontaż jest prosty więc jeśli ktoś majsterkuje przy aucie to spokojnie da sobie radę. Mi zajęło to prawie 4 godziny

 

CENY; ja dogadałem się ze znajomym i kupiłem wszystko za 300 zł z passata b3 1.8 PF i sam wyciągałem wszystko

dodatkowo trzeba zakupić listwę wtryskową z regulatorem ciśnienia od passata b5 1.8 turbo ja dałem 30 zł po znajomości

Czyli mnie kosztowało wszystko 330 zł

 

Reszta należy do Ciebie Jacku. pozdro

komputer  Digi II z pf.jpg

kruciec z czujnikami.jpg

listwa wtryskowa z  passata b5  1.8 turbo.jpg

obudowa filtra wraz z przepływomieżem.jpg

przepustnica.jpg

stabilizator wolnych obrotów.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś chciał oferuje się wystroić Digi I i II pod 16V. Dysponuje też "gotowcem" (digi I i digi II) z przesuniętą odcinką na 7200 i stałą mapą ( nie trezba sondy )

"

"Gotowiec" pod Digi I 350zł

"Gotowiec" pod Digi II 230zł

 

Wszystko programowane na markowych kościach Intel, AMD, Texas...

 

 

Jak by trzeba było zrobić korektę to tylko indywidualnie u mnie :-)

 

 

 

Jak by były jakieś pytania odnoście Digi czy to I czy II w 16V chętnie odpowiem ale nie na PW. Troszkę już tego w mojej byłej golfinie i nie tylko zrobiłem.

Edytowane przez lucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie ma nikogo bliżej

Łukasz a może na ogólnopolskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki caly zestaw 9a jak cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki caly zestaw 9a jak cos

Koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam kilka fotek:

 

*- co potrzebne do przerobienia KE na Digi I

10_1339235270_thumb.jpg

 

 

*- schemat instalacji PG

3_1339234438_thumb.jpg

 

 

 

*- Może się także komuś przydadzą ORI wsady do ECU od G60 i PF:

 

http://sendfile.pl/175278/G60_0261200280_1267356046_ORI.bin

http://sendfile.pl/175279/037906022BB

 

*- Schemat ECU Digifant I od PG !

http://sendfile.pl/175282/ecu_digi_1_schemat.rar

 

*- Tak wyglądała moja 16 nastka po wsadzeniu DIGI II a później udoskonaleniu na DIGI I

33_1339319184_thumb.jpg

 

14_1339319536_thumb.jpg 70_1339319536_thumb.jpg

 

 

*- Kilka fotek pt: "jak rozebrać ecu "

75_1339319050_thumb.jpg 6_1339319050_thumb.jpg 96_1339319050_thumb.jpg 5_1339319051_thumb.jpg 21_1339319051_thumb.jpg47_1339319155_thumb.jpg 69_1339319156_thumb.jpg 69_1339319156_thumb.jpg 29_1339319156_thumb.jpg 0_1339319157_thumb.jpg

 

*- Na końcu najlepsze, hehe tak się odpychała moja szesnastka po zestrojeniu wszystkiego i korekcjach softu

[video=youtube;Cgl31-5BUb0]

[video=youtube;-_nIpfjJdwM]

 

*- Tutaj MK1 na digi II + mój soft :-)

 

*- Następna 16V wypuszczona przeze mnie na Digi II kolegi Gittek z vwgolfpl

[video=youtube;Eik7RF-5Zmc]

Edytowane przez lucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak uciekałem koledze jak mnie nagrywał ze swojej PL ki :-)

 

 

*- Od siebie jeszcze chciałbym dodać, że najlepszym dodatkiem jeśli chodzi o modyfikacje silnika na digi I czy też II ( można także wsadzić układ wtryskowy z ADL 1.8 16V seat lub ABF 2.0 16V) jest wsadzenie wałków z silnika KR lub ABF. Można także zastosować już teraz rzadko spotykany kolektor z KR o większej średnicy i przepustnice od audi 2.3 :-)

 

 

47_1339320800_thumb.jpg44_1339320933_thumb.jpg

 

zdjęcie kolego GTO z vwgolfpl

19_1339321013_thumb.jpg

 

ABF:

 

inlet opens: 1 °before TDC

Inlet closes:38 °after BDC

Exhaust opens:39 °before BDC

Exhaust closes:1 ° after TDC

 

 

KR/PL wydech 220st

KR ssacy 212

PL ssący 200

 

ABF wydech 220

ABF ssący 219

 

wałki z ABFa pozatym mają wieksze wzniosy i sa dla mnie najlepszymi seryjnymi wałkami do 16v

Edytowane przez lucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam tej przeróbki na DIGI ale widać że to dobry modzik, więc odezwę się do Ciebie za jakiś czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zaczynam wsadzać Digi I do golfa II kolegi banerbaner z tego forum. Jak pozwoli tro cyknę kilka fotek mojej pracy na bieżąco z jakimiś małymi komentarzami ;-)

 

Pacjent przyjechał wczoraj koło południa a już dzisiaj jest gotowy :-)

 

41_1339783810_thumb.jpg 69_1339783810_thumb.jpg 5_1339783811_thumb.jpg 71_1339783811_thumb.jpg 48_1339783811_thumb.jpg 13_1339783834_thumb.jpg 76_1339783834_thumb.jpg 75_1339783834_thumb.jpg 45_1339783835_thumb.jpg 6_1339783835_thumb.jpg 47_1339783835_thumb.jpg 68_1339783835_thumb.jpg

 

Dobra to na tyle. Nie będe więcej "zaśmiecał" tego tematu :hehe

Edytowane przez lucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yogi123

Przeglądając to forum trafiłem na ten temat. Chciałbym powiedzieć że taż jakiś czas temu oddałem mojego Passata koledze Luckiemu ( z polecenia kolegi z forum golfa) na adaptacje Digifanta z g60. Po odebraniu auta po prostu nie mogłem uwierzyć że mój pasek tak może jeździć. Różnica jak dla mnie kolosalna nie tylko w dynamice ale i elastyczności i trzymaniu ( w końcu !) wolnych obrotów! Czas realizacji koło 5 dni tylko dlatego że nie miałem komputera i musiałem z allegro zamawiać.

 

Osobiście bardzo polecam. Robota fachowa a ja jestem strasznie zadowolony.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość banerbaner
Przeglądając to forum trafiłem na ten temat. Chciałbym powiedzieć że taż jakiś czas temu oddałem mojego Passata koledze Luckiemu ( z polecenia kolegi z forum golfa) na adaptacje Digifanta z g60. Po odebraniu auta po prostu nie mogłem uwierzyć że mój pasek tak może jeździć. Różnica jak dla mnie kolosalna nie tylko w dynamice ale i elastyczności i trzymaniu ( w końcu !) wolnych obrotów! Czas realizacji koło 5 dni tylko dlatego że nie miałem komputera i musiałem z allegro zamawiać.

 

Osobiście bardzo polecam. Robota fachowa a ja jestem strasznie zadowolony.

 

 

Pozdrawiam

 

Cytując...

Także oddałem swoje mk2 z 9a do przeróbki na digi koledze Luckiemu autko jeździ o niebo lepiej pod każdym względem. Więcej mocy ,lepszy moment, brak problemów z odpalaniem. W porównaniu do KE-Jetronica...tak naprawdę nie ma co porównywać, MIAZGA!! Zrobione praktycznie na drugi dzień. Serdecznie polecam bo naprawdę warto!!!!!

WIELKIE POZDROWIENIA DLA KOLEGI LUCKIEGO!!

20062012397.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chętny, to mam kolektor z KR (najgrubszy) Wałki z ABFa i kompletne Digi 1 P&P do 16V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś chętny, to mam kolektor z KR (najgrubszy) Wałki z ABFa i kompletne Digi 1 P&P do 16V

jaka cena ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DeRMaN

Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum ale trafiłem tu bo mam już dosyć mecha w mojej PLce. Potrzebuję aby ktoś z głową przerobił mi to na digi graty już mam prawie wszystkie. Czy jest ktoś taki w mojej okolicy? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam problem w swoim 9A po przekałdce na DIGI II, a mianowicie obrotomierz mi przekłamuje, próbowałem już podłączać czerwony kabel bezpośrednio z 7 pinu modułu, lecz nie przyniosło to efektu :( może ktoś mi poradzi jak to ogarnąć ? proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz obrotek do zielonego kabla przy module i działa, odcinasz połączenie ze skrzynką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za poradę, tylko jaki kabel mam odciąć ? i który podłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jest ktoś w stanie pomóc przy zbieraniu gratow do przeróbki, lub sprzedac gotowy zestaw i doradzić co najlepiej wybrac czy digi i czy ii. Bo postanowiłem że pozbede sie K-motronica same problemy i juz mnie zjada kosztami paliwa, moze na digi zejde ponizej 14PB a jak nie to przynajmniej bedzie elastyczniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności